Planning wielerploeg Jumbo-Visma kan de prullenbak in
BUSSUM (ANP) - Alle planningen die wielerploeg Jumbo-Visma voor dit seizoen had gemaakt, kunnen dankzij de coronacrisis de prullenbak in. Met de sterkste ploeg ooit zou het Nederlandse team komende zomer een gooi doen naar de eindzege in de Tour de France. Maar voorlopig werken Tom Dumoulin, Primoz Roglic en Steven Kruijswijk slechts aan onderhoud van de conditie. Binnen of buiten, naar gelang het land waar ze verblijven.
"Een doel hebben we nu even niet", zegt Merijn Zeeman, sportief directeur. "We zullen, als alles weer op gang komt, opnieuw naar de tekentafel moeten." Zes tot acht weken vergt volgens Zeeman een gedegen voorbereiding op de Tour. Daar horen bijvoorbeeld trainingsstages bij. "Voorlopig zitten de meeste renners van ons alleen op de rollenbank."
Nog voor het seizoen goed en wel op gang kwam, besloot Jumbo-Visma deelname aan wedstrijden als Parijs-Nice en Milaan-Sanremo te schrappen. "We zijn een ploeg die maatschappelijke verantwoordelijkheid neemt. Als wij denken dat de gezondheid van renners en staf, maar eigenlijk van de hele samenleving in gevaar is, vinden wij dat er niet gekoerst moet worden." Eenzelfde besluit over deelname aan de Tour denkt Zeeman niet te hoeven nemen. "Ik ga er vooralsnog van uit dat de UCI en de ASO (organisator van Parijs-Nice, maar ook van de Tour) hebben geleerd van de fout om Parijs-Nice door te laten gaan."
Horizon
Zeeman en zeker de renners wachten op een doel aan de horizon. "Nu is trainen, voor zo ver dat kan, onderhoud en wellicht ook afleiding. We beseffen dat de kans heel klein is dat de Tour doorgaat. Ook al omdat er dan eigenlijk geen sprake kan zijn van een eerlijke competitie."
Maar wat nu als de Tour wegvalt maar later, in augustus, de Vuelta wel doorgaat. Gaat het 'dreamteam' waarmee Jumbo-Visma naar de Tour wilde afreizen dan naar Spanje? Zeeman sluit het niet uit. "Als er dan weer gefietst zou kunnen worden, gaan alle oude plannen de prullenbak in. Dan komt er wellicht ook een nieuwe wielerkalender."
Bizarre tijden, vindt ook Zeeman die hoopt er nog iets positiefs aan over te houden. "We starten nu ook zaken op als persoonlijkheidstesten, werken verder aan de ontwikkeling van de foodcoach-app, zodat we straks als de wereld weer begint te draaien kunnen zeggen dat we niet stil hebben gezeten. Het is jammer, zeker omdat we als ploeg grote plannen hadden. Maar we hebben nu te maken met een crisis van ongekende omvang. Er zijn belangrijkere zaken die de sport overstijgen."
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP/AFP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen is donderdag betrokken geraakt bij een incident voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan, toen hij weigerde zijn persconferentie te beginnen totdat een Engelse journalist de zaal had verlaten.
3 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de halve finale van de Miami Open bereikt. De nummer 1 van de wereld versloeg de Amerikaanse Hailey Baptiste in twee sets: 6-4 6-4.
4 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.
20 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstschaatsster Niki Wories is na de korte kür uitgeschakeld op het wereldkampioenschap in Praag. De 29-jarige Almeerse zat na de oefening met verplichte figuren niet bij de beste 24, die een plaats verdienden in de vrije kür, die geldt als de finale. Met haar score van 48,41 eindigde ze als 28e.
21 uur geledenHAFJELL (ANP) - De Noorse skiër Atle Lie McGrath heeft het wereldbekerklassement van de slalom gewonnen. Op de laatste slalom van het seizoen werd McGrath achtste, waarmee hij de Fransman Clément Noël en de Braziliaan met Noorse roots Lucas Pinheiro Braathen voorbleef in het eindklassement. De zege ging woensdag in het Noorse Hafjell naar de Noor Timon Haugan.
23 uur geleden