Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Plannen voor EU-herstelfonds bevatten vreselijk goede elementen'

'Plannen voor EU-herstelfonds bevatten vreselijk goede elementen'

AMSTERDAM (ANP) - De plannen voor het herstelfonds van de Europese Unie ter waarde van 750 miljard euro bevatten "vreselijk goede" elementen. Dat heeft voorzitter Hans de Boer van werkgeversvereniging VNO-NCW gezegd in het tv-programma WNL Op Zondag. Volgens De Boer is het idee om de zwakke lidstaten met giften te helpen, waar Nederland zich tegen verzet, helemaal niet zo slecht.

Zo'n twee derde van het herstelfonds wordt volgens de huidige plannen aan de zwaarst getroffen lidstaten geschonken en de rest komt als goedkope leningen ter beschikking. "Bij giften denkt iedereen aan een cadeautje. Dat is onzin", vindt De Boer. "Het geld gaat in richtingen die de productiviteit van de economie versterken en is aan richtlijnen gebonden." Nederland wil in het herstelfonds liever leningen zien dan giften, en aan die leningen moeten voorwaarden over hervormingen gekoppeld worden. Het is overigens wel de bedoeling dat lidstaten die voor hulp aankloppen in Brussel investerings- en hervormingsplannen inleveren, bijvoorbeeld om de economie groener en digitaler te maken.

De Boer vindt het goed dat Nederland kritisch is maar roept op tot een constructieve discussie met andere lidstaten. "Als ondernemers pleiten we ervoor dat we met zijn allen Europa goed in de benen houden. Europa is een waarde in de wereld. Daar moeten we blij mee zijn. Het zou Nederland sieren als we daar een constructievere discussie over zouden voeren", aldus de voorzitter.

In de komende tijd worden de plannen over het herstelfonds besproken door regeringsleiders. De plannen vereisen unanieme goedkeuring van de 27 lidstaten.

Meer uit Financieel

Moody's verlaagt kredietrating van VS

NEW YORK (ANP/RTR) - Moody's heeft vrijdag de kredietrating van de Verenigde Staten met één stap verlaagd van Aaa naar Aa1. De kredietbeoordelaar verwijst hiervoor naar de stijgende schuld en rente "die aanzienlijk hoger zijn dan die van landen met een vergelijkbare rating".

1 uur geleden
Bedrijfsleven neemt maatregelen om bereikbaarheid rond NAVO-top

DEN HAAG (ANP) - Grote werkgevers met kantoren in Den Haag raden hun personeel aan om tijdens de NAVO-top in juni zoveel mogelijk thuis te werken, in lijn met het advies van de overheid. Bedrijven in de logistieke sector verwachten verkeershinder door afgesloten wegen, maar weten nog niet precies wat de gevolgen daarvan zijn. Dat blijkt uit een rondgang van het ANP langs verschillende bedrijven.

1 uur geleden
Winsten Wall Street ondanks zwak cijfer consumentenvertrouwen VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan ondanks een zwak cijfer over het consumentenvertrouwen. Bij de bedrijven op Wall Street stond de fabrikant van chipapparatuur Applied Materials bij de dalers met een min van ruim 5 procent door tegenvallende cijfers en verwachtingen voor dit kwartaal.

12 uur geleden
Bloomberg: VodafoneZiggo overweegt verkoop zendmasten

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Telecombedrijf VodafoneZiggo overweegt een verkoop van zijn zendmasten in Nederland. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen. Daarmee zou een bedrag gemoeid zijn van meer dan 500 miljoen euro, aldus Bloomberg.

14 uur geleden
Groei economie Rusland zwakt flink af in eerste kwartaal

MOSKOU (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De groei van de Russische economie is in het eerste kwartaal van dit jaar flink afgezwakt, mede door de lagere olieprijzen en de hoge rente. Volgens het Russische statistiekbureau Rosstat bedroeg de groei 1,4 procent op jaarbasis. Dat was nog 4,5 procent in het vierde kwartaal van vorig jaar.

15 uur geleden
Kabinet stelt aanbesteding twee windmolenparken op Noordzee uit

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet stelt de aanbesteding van twee windmolenparken op de Noordzee uit in verband met verslechterde marktomstandigheden. De projecten worden ook in kleinere delen opgeknipt om de mogelijke risico's voor ontwikkelaars te verkleinen en het voor meer partijen mogelijk te maken om te investeren. Dat meldt klimaat- en energieminister Sophie Hermans in een brief aan de Tweede Kamer.

15 uur geleden
Novo Nordisk lager op aandelenbeurs Kopenhagen na vertrek topman

AMSTERDAM (ANP) - Novo Nordisk is vrijdag lager geëindigd op de aandelenbeurs in Kopenhagen. De Deense farmaceut kondigde onverwacht het vertrek aan van topman Lars Fruergaard Jørgensen. Onder zijn leiding groeide Novo Nordisk flink, vooral dankzij het succes van de populaire diabetes- en afslankmiddelen Ozempic en Wegovy. Het aandeel zakte 1,8 procent.

16 uur geleden