Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Plannen Slob voor beter passend onderwijs 'beetje mager'

Plannen Slob voor beter passend onderwijs 'beetje mager'

DEN HAAG (ANP) - De keuzes die onderwijsminister Arie Slob heeft gemaakt om het passend onderwijs te verbeteren voor leraren, zijn "een beetje mager". Dat zegt onderzoeker Guuske Ledoux, die het passend onderwijs evalueerde, tijdens een bijpraatsessie in de Tweede Kamer.

De minister presenteerde vorige week 25 verbeteringen voor het fel bekritiseerde passend onderwijs. Vijf punten waren specifiek voor leraren, zoals meer inspraak, duidelijkere verwachtingen en meer inzicht in het beschikbare geld.

Maar leraren hebben vaak het gevoel dat de werkdruk door het passend onderwijs te groot is geworden en zij meer tijd en geld nodig hebben. Het viel de onderzoekers op dat het accent vooral lag op verbeteringen voor ouders. Voor hen zijn dertien verbeterpunten gekomen, voor schoolbesturen zeven.

Kostbare ingrepen

Wel benadrukt Ledoux dat het ook niet makkelijk is de huidige problemen voor leraren op te lossen. Volgens haar zijn leraren vaak gefrustreerd dat ze te weinig geld en tijd hebben voor de hulp die ze willen bieden. "Frustraties ontstaan als je hoge verwachtingen hebt, terwijl de middelen niet meegroeien."

Het zijn "grote, kostbare ingrepen" om daar iets aan te doen, zegt Ledoux. Ook denkt ze dat alleen geld de onvrede niet wegneemt. "Het is een kwestie van attitude.

Veel kritiek

Sinds de invoering van passend onderwijs in 2015 kunnen kinderen met bijvoorbeeld ernstige dyslexie of een handicap vaker op een school in de buurt ondersteuning krijgen. Daardoor hoeven ze minder vaak naar het speciaal onderwijs.

Er is vanuit verschillende hoeken veel kritiek op. Kinderen hebben in een onderzoek van de Kinderombudsman aangegeven dat de hulp vaak niet genoeg is, omdat leraren vaak te weinig tijd of kennis hebben. Ook zitten enkele duizenden kinderen thuis, omdat er op zowel binnen het passend als het speciaal onderwijs geen plek voor hen is.

De Kamer debatteert aanstaande maandag met Slob over het onderzoek.

Meer uit Binnenland

Bomen op spoor rond Haarlem, ook elders stormschade gemeld

DEN HAAG (ANP) - Door een boom op het spoor rijden er zondagavond geen treinen tussen Haarlem en Zandvoort. Ook tussen Haarlem en Amsterdam Centraal is het treinverkeer verstoord omdat er een boom op het spoor ligt: op dat traject rijden minder sprinters. De hinder houdt in beide gevallen naar verwachting tot ongeveer 23.15 uur aan, is te zien in de reisplanner van de NS.

48 minuten geleden
Politie onderzoekt dood vrouw in Eindhoven, man aangehouden

EINDHOVEN (ANP) - In een appartement in Eindhoven is zondag een vrouw "onder verdachte omstandigheden" dood gevonden. De politie heeft in de buurt een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar overlijden.

2 uur geleden
Kustwacht stelt aantal gewonden op vrachtschip bij van 5 naar 3

SCHIERMONNIKOOG (ANP) - Het aantal gewonden op het vrachtschip UHL Freedom is bijgesteld van vijf naar drie, meldt de kustwacht zondag. Twee van de drie gewonden zijn naar het ziekenhuis vervoerd. Het is niet bekend hoe het met de derde gewonde gaat.

4 uur geleden
Vrouw zwaargewond door mishandeling tijdens feest in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam is dit weekend een vrouw zwaargewond geraakt door een zware mishandeling tijdens een feest. Het incident gebeurde zaterdagochtend vroeg, meldt de politie zondag.

5 uur geleden
Vrachtschip stuurloos boven Schiermonnikoog, vijf gewonden

SCHIERMONNIKOOG (ANP) - Een vrachtschip dat onder Portugese vlag vaart, is stuurloos geraakt op de Noordzee ten noorden van Schiermonnikoog. De eerste prioriteit van de hulpdiensten is het helpen van de vijf gewonden aan boord, zegt een woordvoerder van de kustwacht. Hoe de bemanningsleden gewond zijn geraakt, is nog niet bekend.

6 uur geleden
Weeronline: Boelo is officieel eerste herfststorm van 2026

HOUTEN (ANP) - Storm Boelo, die momenteel over Nederland raast, is officieel de eerste herfststorm van dit jaar. Op Vlieland kwam het tussen 11.00 en 12.00 uur tot een gemiddelde windkracht 9. Ook in IJmuiden waait het flink en werden windstoten van 115 kilometer per uur gemeten, meldt Weeronline.

7 uur geleden
Walibi sluit scarezones eerder na vechtpartijen

BIDDINGHUIZEN (ANP) - Walibi heeft zaterdagavond tijdens Halloween Fright Nights de scarezones eerder gesloten na vechtpartijen tussen bezoekers. De politie zette de mobiele eenheid in om de orde te herstellen en mensen uit het park te escorteren. Volgens een woordvoerder van het pretpark veroorzaakte een groep bezoekers bewust onrust.

10 uur geleden