Plannen om grote vuurwerkshow bij Hofvijver terug te brengen
DEN HAAG (ANP) - Tijdens de komende jaarwisseling is mogelijk weer een vuurwerkshow boven de Hofvijver in het centrum van Den Haag te zien. De plaatselijke organisator DB Evenementen is druk bezig met de voorbereidingen en heeft een vergunning aangevraagd bij de gemeente, zegt directeur Peter Boelhouwer. De gemeente Den Haag bevestigt de aanvraag.
Boelhouwer wil dat er in de Hofvijver een groot ponton komt te liggen, waar het vuurwerk wordt afgestoken terwijl dj's muziek uit dit jaar draaien. "We hebben het vuurwerk al besteld. De beveiligers en de schoonmakers zijn geregeld, en de hekken en de podia zijn voor 90 procent rond", laat Boelhouwer weten. Hij zegt dat er ruimte is voor ongeveer 10.000 toeschouwers. "Dat is ons A-scenario, business as usual. Dan hebben we nog een scenario B, met een coronaprotocol, want we hebben te maken met een coronaspook. De plannen kunnen we met een druk op de knop wijzigen. Voor ons is 1,5 meter afstand niets nieuws onder de zon meer."
De vergunning is nog niet helemaal rond, erkent Boelhouwer. "Het is zeker geen gelopen race, maar we hebben alle zaken op orde. Ik ben niet een organisator die gaat zitten wachten tot het boterbriefje er is. Alles is in gang en we verwachten binnen nu en een paar weken de puntjes op de i te zetten."
DB Evenementen organiseerde ook de vuurwerkshow bij de Hofvijver tijdens de jaarwisseling van 2018 naar 2019. Dat was het Nationale Aftelmoment, dat werd uitgezonden op NPO1. Vorig jaar was er vanwege coronabeperkingen geen vuurwerkshow bij de Hofvijver.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Dit jaar gaat 328 miljoen euro extra naar de begroting van ontwikkelingshulp. Daarover heeft D66-minister Sjoerd Sjoerdsma een akkoord bereikt met GroenLinks-PvdA. Daardoor zal er naar verwachting voldoende steun zijn om de begroting door de Eerste Kamer te loodsen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De concerten van de Amerikaanse rapper Ye in GelreDome in Arnhem komende zaterdag en maandag mogen doorgaan. Dat is de uitkomst van een kort geding in de rechtbank in Amsterdam dat het Centraal Joods Overleg (CJO) had aangespannen. De voorzieningenrechter ziet op dit moment geen concrete aanwijzingen dat de komst van Ye, ook wel Kanye West, een gevaar is voor de openbare orde.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer dan 56.000 vmbo-leerlingen moeten door een technische fout een dag langer wachten op de uitslag van het praktijkdeel van hun examen. Dat is "onwijs vervelend" voor de leerlingen en zorgt voor extra werk voor docenten, zegt bestuurder Kim van Strien van de Algemene Onderwijsbond (AOb).
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rapper Ye, ook bekend als Kanye West, is voor de behandeling van het kort geding over zijn mogelijke inreisverbod al naar Nederland gekomen. Dat bevestigt Anis Boumanjal, de advocaat van de organisator van zijn aankomende concerten in Arnhem. Het kort geding wordt woensdagmiddag behandeld in de rechtbank van Amsterdam.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib vreest dat de parlementaire enquête corona, waarin zij als getuige is opgeroepen, te veel draait om vooruitkijken en lessen leren voor de toekomst. "Prima, maar ik mis de nadruk op waarheidsvinding, op verantwoording afleggen", zei zij aan het einde van haar openbare verhoor.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volgens het College voor de Rechten van de Mens heeft omroepvereniging Ongehoord Nederland (ON!) zich schuldig gemaakt aan discriminatie. Dat oordeelde het onafhankelijke mensenrechteninstituut woensdag naar aanleiding van een vacaturetekst die de omroep in 2024 plaatste.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël zit het Iraanse regime nog "stevig" in het zadel. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) woensdag in een Kamerdebat over de situatie in Iran. Er is verder "geen enkele aanwijzing" dat het bewind een gematigdere koers gaat varen.
10 uur geleden