Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Plannen om grote vuurwerkshow bij Hofvijver terug te brengen

Plannen om grote vuurwerkshow bij Hofvijver terug te brengen

DEN HAAG (ANP) - Tijdens de komende jaarwisseling is mogelijk weer een vuurwerkshow boven de Hofvijver in het centrum van Den Haag te zien. De plaatselijke organisator DB Evenementen is druk bezig met de voorbereidingen en heeft een vergunning aangevraagd bij de gemeente, zegt directeur Peter Boelhouwer. De gemeente Den Haag bevestigt de aanvraag.

Boelhouwer wil dat er in de Hofvijver een groot ponton komt te liggen, waar het vuurwerk wordt afgestoken terwijl dj's muziek uit dit jaar draaien. "We hebben het vuurwerk al besteld. De beveiligers en de schoonmakers zijn geregeld, en de hekken en de podia zijn voor 90 procent rond", laat Boelhouwer weten. Hij zegt dat er ruimte is voor ongeveer 10.000 toeschouwers. "Dat is ons A-scenario, business as usual. Dan hebben we nog een scenario B, met een coronaprotocol, want we hebben te maken met een coronaspook. De plannen kunnen we met een druk op de knop wijzigen. Voor ons is 1,5 meter afstand niets nieuws onder de zon meer."

De vergunning is nog niet helemaal rond, erkent Boelhouwer. "Het is zeker geen gelopen race, maar we hebben alle zaken op orde. Ik ben niet een organisator die gaat zitten wachten tot het boterbriefje er is. Alles is in gang en we verwachten binnen nu en een paar weken de puntjes op de i te zetten."

DB Evenementen organiseerde ook de vuurwerkshow bij de Hofvijver tijdens de jaarwisseling van 2018 naar 2019. Dat was het Nationale Aftelmoment, dat werd uitgezonden op NPO1. Vorig jaar was er vanwege coronabeperkingen geen vuurwerkshow bij de Hofvijver.

Meer uit Binnenland

In 2025 meeste klachten Stichting Reclame Code over Walibispotje

AMSTERDAM (ANP) - De Stichting Reclame Code (SRC) ontving in 2025 de meeste klachten over een reclamespotje van pretpark Walibi voor hun jaarlijkse Fright Nights. Over het spotje kwamen 889 klachten binnen. In totaal kreeg de stichting vorig jaar 6611 klachten.

33 minuten geleden
Zedenverdachte Jan B. gaat naar Pieter Baan Centrum

AMSTERDAM (ANP) - Jan B., de verdachte in een zedenzaak met zeker vier kinderen, wordt opgenomen in het Pieter Baan Centrum. Dat bleek dinsdag in de rechtbank in Amsterdam.

59 minuten geleden
WODC: rechtspraktijk gebaat bij heldere definitie femicide

DEN HAAG (ANP) - Het zou de Nederlandse rechtspraktijk ten goede komen als er een heldere juridische definitie van femicide komt. Dat stelt het Wetenschappelijk Onderzoek- en Datacentrum (WODC), op basis van een onderzoek dat Maastricht University voor hen deed. Hierdoor zouden femicidezaken consistenter berecht worden en signalen van gendergerelateerd geweld sneller herkend worden.

2 uur geleden
Fossiele afbouw haven Rotterdam inzet van nieuwe klimaatzaak

ROTTERDAM (ANP) - De haven van Rotterdam moet fossiele activiteiten zo snel mogelijk afbouwen en klimaatneutraal zijn in 2050. Die eisen heeft de juridische non-profitorganisatie Advocates for the Future (AftF) neergelegd bij het Havenbedrijf Rotterdam. Het is de eerste officiële stap in een klimaatzaak rond de grootste haven van Europa.

4 uur geleden
Australië noemt repatriëring passagiers uit Nederland 'complex'

EINDHOVEN (ANP) - Het terughalen van zes passagiers van de m/v Hondius naar Australië na aankomst in Eindhoven dinsdagochtend vroeg is "moeilijk, gezien de afstand tussen Nederland en Australië", zegt de Australische minister van Volksgezondheid Mark Butler. In een interview met het Australische ABC News zei Butler dat het zestal "maximaal 48 uur in Nederland mag zijn".

5 uur geleden
Bedrijf achter Canvas sluit akkoord met hackers en maakt excuses

DEN HAAG (ANP) - Het Amerikaanse bedrijf achter onderwijsplatform Canvas heeft een akkoord gesloten met de hackers die de software vorige week wisten binnen te dringen. Dat houdt in dat de gestolen data aan het bedrijf Instructure is teruggegeven en alle data die de hackers wisten te ontfutselen door hen vernietigd is. Het bedrijf meldt niet of en zo ja hoeveel losgeld met het akkoord gemoeid was.

6 uur geleden
Twee vliegtuigen met opvarenden Hondius geland op vliegveld Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Twee vliegtuigen met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius zijn rond 00.30 uur in de nacht van maandag op dinsdag geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. De vliegtuigen waren rond 20.45 uur Nederlandse tijd vertrokken vanaf Tenerife.

9 uur geleden