
Planckaert: wielrennen in een soort oorlog geraakt
BRUSSEL (ANP) - Ex-wielrenner Eddy Planckaert, beroemd analist in België, hoopt dat er dit seizoen nog kan worden gekoerst. Al was het maar dat renners dan weer betaald worden en sponsors tevreden zijn. "Het wielrennen zit in een gevaarlijke situatie. Het is een soort oorlog", aldus de oud-winnaar van onder meer Parijs-Roubaix en de Ronde van Vlaanderen op Sporza.
De huidige coronacrisis heeft de koersen lamgelegd en het is nog volstrekt onduidelijk wanneer er weer wedstrijden op de weg mogen worden gereden. Veel renners moeten salaris inleveren. "Wat is de zekerheid van de renners nu nog? Het is makkelijk gezegd dat ze nu 80 procent van hun loon moeten inleveren, maar die mensen hebben ook een levensstandaard", zegt Planckaert.
"Natuurlijk vind ik ook dat iedereen moet meeleven in de huidige situatie, maar wat betekent dat voor de toekomst van een renner? Anderzijds begrijp ik vanuit het standpunt van de sponsors ook dat ze nu geen reclame krijgen. Daarom hoop ik van harte dat de koers snel weer kan doorgaan."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Botic van de Zandschulp moet zijn wedstrijd tegen de Spanjaard Alejandro Davidovich Fokina in de tweede ronde van Wimbledon donderdag afmaken. De partij werd woensdag gestaakt op 5-5 in de vierde set wegens de invallende duisternis. Van de Zandschulp staat met 2-1 in sets achter: 1-6 6-4 3-6 5-5.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Jasmine Paolini is de volgende topspeelster die Wimbledon al vroeg moet verlaten. De als vierde geplaatste Italiaanse, die vorig jaar finaliste was, verloor in de tweede ronde van de Russin Kamilla Rakhimova in drie sets: 6-4 4-6 4-6.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Titelverdediger Carlos Alcaraz heeft zich geplaatst voor de derde ronde op Wimbledon. De tweevoudig kampioen uit Spanje werd door de goed spelende Britse amateur Oliver Tarvet bij vlagen onder druk gezet, maar won alsnog in drie sets: 6-1 6-4 6-4.
11 uur geledenLILLE (ANP) - Dertien Nederlandse wielrenners gaan zaterdag van start in de 112e editie van de Tour de France in Lille. De Nederlanders zijn verdeeld over negen ploegen, met niet meer dan twee per ploeg.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich geplaatst voor de derde ronde op Wimbledon. De nummer 1 van de wereldranglijst uit Belarus versloeg de Tsjechische Marie Bouzkova met 7-6 (4) 6-4.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Na warmterecords op de eerste dagen van Wimbledon kampt het grandslamtoernooi in Londen woensdagochtend met regen. De start van de wedstrijden op de buitenbanen is met minimaal 45 minuten uitgesteld. De partijen zouden aanvankelijk om 11.00 uur (lokale tijd) beginnen.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Jesper de Jong was "heel blij en opgelucht" na zijn gewonnen partij in de eerste ronde op Wimbledon tegen de Amerikaan Christopher Eubanks. De 25-jarige debutant verzekerde zich na een zware vijfsetter van een plek in de tweede ronde door de afsluitende supertiebreak te winnen.
1 dag geleden