Planckaert vreest einde loopbaan Jakobsen én Groenewegen
BRUSSEL (ANP) - Voormalig Belgisch topsprinter Eddy Planckaert vreest dat de loopbaan voor de Nederlandse wielrenners Fabio Jakobsen én Dylan Groenewegen voorbij is. Dat zei hij bij Sporza, naar aanleiding van de door Groenewegen ingeleide valpartij in de Ronde van Polen waarbij Jakobsen zwaargewond raakte. "We hebben eigenlijk twee slachtoffers met wie ik allebei medelijden heb."
"De ene is er natuurlijk veel slechter aan toe dan de andere", aldus Planckaert, doelend op het feit dat Groenewegen 'slechts' een breuk in een sleutelbeen heeft. Hij vervolgt: "Maar het zou zo zonde zijn dat twee van die topsprinters uit de wielerwereld zouden verdwijnen."
Planckaert: "Ik hoop in de eerste plaats dat alles goedkomt met Jakobsen en dat hij nog een normaal leven kan leiden. Dat is het allerbelangrijkste. Maar hoe moet Groenewegen nu verder door het leven? Niemand zal nog respect hebben voor hem in het peloton. Ik zou niet in zijn schoenen willen staan."
"Ik vrees evenveel voor de sportieve carrière van Groenewegen als die van Jakobsen. Groenewegen is gebrandmerkt voor de rest van zijn leven."
Meer uit Sport
ST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.
46 minuten geledenKELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.
10 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
19 uur geledenPALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.
21 uur geledenAIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.
1 dag geledenOBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.
1 dag geleden