Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Plan voor hervatting reguliere zorg nog niet klaar

Plan voor hervatting reguliere zorg nog niet klaar

ROTTERDAM (ANP) - De ziekenhuizen weten nog niet helemaal zeker hoe ze de reguliere zorg op de intensive cares kunnen hervatten, nu het aantal coronapatiënten op die afdelingen steeds verder daalt. Het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS) wilde de afspraken woensdag presenteren, maar nog niet iedereen is akkoord. Het coördinatiecentrum hoopt dat de plannen donderdag wel naar buiten kunnen worden gebracht.

De vertraging komt volgens het LCPS doordat regio's nog niet helemaal zeker weten hoe ze de last eerlijk kunnen verdelen tussen hun ziekenhuizen. Op sommige plekken worden verkoeverkamers, waar mensen bijkomen na operaties, gebruikt als tijdelijke intensive care. Als zo'n kamer vrijkomt, kunnen operaties worden hervat. Een ander ziekenhuis gebruikt een verpleegafdeling als intensive care en kan misschien wat langer zo worden gebruikt. "Iedereen moet dezelfde last dragen zodat iedereen dezelfde vruchten kan plukken", zegt Bas Leerink, hoofd van het LCPS.

Het aantal coronapatiënten op intensive cares is in een paar dagen tijd gedaald van boven de 1400 naar onder de 1300. Daarnaast liggen 365 mensen met andere aandoeningen op de IC's.

Minder dan normaal

Dat zijn er 450 minder dan normaal, aldus Ernst Kuipers, voorzitter van het Landelijk Netwerk Acute Zorg. Mogelijk gaat het bij die groep om mensen die het ziekenhuis de afgelopen tijd hebben gemeden. Zo zijn de laatste tijd minder hartaanvallen vastgesteld. Die mensen moeten in de periode na de coronacrisis alsnog worden behandeld. Om dat 'stuwmeer' weg te werken, zijn de afspraken tussen ziekenhuizen nodig.

Het kan zijn dat patiënten straks naar andere delen van het land moeten worden gebracht, bijvoorbeeld voor een levensreddende leveroperatie. "Alle patiënten in het hele land moeten met dezelfde wachttijd toegang hebben tot dezelfde ziekenhuiszorg", aldus Kuipers.

Ondanks de dagenlange daling liggen er nog altijd twee keer zo veel mensen op een intensive care als normaal. Daarom is het volgens Kuipers te vroeg om maatregelen te versoepelen. "Je moet er rekening mee houden dat het aantal infecties na versoepeling omhooggaat. Dat mag in beperkte mate. Als je nog op 200 procent zit, kun je weinig piek opvangen. Het moet verder naar beneden. In de tussenliggende periode wil je de gelegenheid te baat nemen om de overige zorg op te vangen."

Meer uit Binnenland

Begin februari zeven verdachten rellen Malieveld voor de rechter

DEN HAAG (ANP) - Zeven verdachten staan begin februari voor de rechter voor betrokkenheid bij de rellen op het Malieveld en in de binnenstad van Den Haag vorig jaar na een anti-immigratieprotest. Zes van hen zijn in de afgelopen weken aangehouden en gedagvaard voor de politierechter, meldt het Openbaar Ministerie (OM). De zevende verdachte werd al in november aangehouden.

1 uur geleden
Route Koningsdag in Dokkum bekend: veel water en Woudpoortsbrug

DOKKUM (ANP) - De gemeente Noardeast-Fryslân heeft bekendgemaakt langs welke route koning Willem-Alexander en zijn familie op Koningsdag, maandag 27 april, door Dokkum lopen.

1 uur geleden
Twee minderjarigen opgepakt voor mishandeling vlogger Bender

DELFT (ANP) - Twee minderjarige verdachten zijn vrijdag opgepakt voor het mishandelen van vlogger Bender en zijn cameraman in Delft, meldt de politie. Tijdens een bezoek van PVV-leider Geert Wilders werden de twee vorige week belaagd door een groep van tientallen jongeren, van wie sommigen gooiden met flessen en stenen. Ook zou Bender op zijn achterhoofd zijn geslagen.

3 uur geleden
Ellen de Visser van de Volkskrant is Journalist van het Jaar

AMSTERDAM (ANP) - Ellen de Visser van de Volkskrant is door Villamedia verkozen tot Journalist van het Jaar 2025. De jury is onder de indruk van haar reportage over postcovidpatiënten, die afgelopen jaar in de krant verscheen. De uitreiking van de prijs vindt plaats op 12 maart.

3 uur geleden
Koningin Máxima nog ziek, stelt bezoek aan Purmerend uit

DEN HAAG (ANP) - Koningin Máxima heeft haar bezoek van vrijdag aan Purmerend uitgesteld. Volgens de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) is de koningin nog ziek. Máxima had donderdag haar bezoek aan Rotterdam ook afgezegd vanwege griep.

4 uur geleden
Four Freedoms Awards onder meer naar Gisèle Pelicot

MIDDELBURG (ANP) - De Four Freedoms Awards gaan dit jaar onder meer naar Gisèle Pelicot en het Committee to Protect Journalists. Dat heeft de Nederlandse organisatie de Roosevelt Foundation bekendgemaakt. De prijzen zijn voor mensen of groepen met "uitzonderlijke inzet voor fundamentele vrijheden". Pelicot werd jarenlang door haar man gedrogeerd en door hem en tientallen andere mannen seksueel misbruikt. Ze koos voor een openbare rechtszaak en sprak er openlijk over.

6 uur geleden
Minder asielaanvragen, maar recordaantal nareizigers in 2025

DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar vroegen 24.000 mensen voor het eerst asiel aan in Nederland, enkele duizenden minder dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Er kwamen juist meer gezinsleden van statushouders naar Nederland: ruim 16.000 mensen. Dit is het hoogste aantal sinds het begin van de metingen in 2013.

7 uur geleden