Plan om verliezen uit vermogen te verrekenen kost miljarden
DEN HAAG (ANP) - De wens van de Tweede Kamer om verliezen uit sparen en beleggen te verrekenen met inkomsten uit eerdere jaren, kost in de eerste vijf jaar 3,4 miljard euro. Dat schrijft staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën, D66) in een Kamerbrief. Een motie die hierom vroeg, werd vorige week aangenomen met steun van coalitiepartij VVD.
Een nieuwe wet om de winst uit vermogen te belasten ligt op dit moment in de Eerste Kamer. Onder dat nieuwe stelsel kan het voorkomen dat mensen het ene jaar flink meer of minder vermogensbelasting moeten betalen dan het andere jaar, schreven Joost Eerdmans (JA21) en Mirjam Bikker (ChristenUnie) in hun motie. Als het mogelijk zou zijn om verliezen te verrekenen met eerdere winst, zouden de belastingbedragen minder schommelen.
Dit idee heet achterwaartse verliesverrekening. In de praktijk hoeven mensen hierdoor dus minder belasting te betalen.
Minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) zei vorige week onverwachts dat hij het wetsvoorstel voor Box 3 met spoed wil aanpassen. Welke aanpassing Heinen voor ogen heeft, is nog niet duidelijk.
Eerenberg kijkt naar invoering van achterwaartse verliesverrekening vanaf 2029. Maar toen JA21 eerder een voorstel hiervoor indiende, schreef het vorige kabinet dat invoering vanaf 2029 niet mogelijk is. Er zouden ingewikkelde aanpassingen aan de belastingsystemen gedaan moeten worden.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) heeft geen begrip voor de bezetting van een deel van de A12 nabij Utrecht. Het stuk snelweg is zaterdag bezet door klimaatactivisten van XR.
1 dag geledenNICOSIA (ANP) - Het is voor alle EU-leiders "heel helder dat Spanje gewoon volwaardig lid is van de NAVO. En dat blijft ook zo", zei premier Rob Jetten vrijdag na de EU-top in Cyprus. In uitgelekte Amerikaanse plannen staat dat de VS dwarse NAVO-bondgenoten wil straffen, door hen bijvoorbeeld te schorsen. In die mails wordt Spanje genoemd.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet neemt ondanks een verzoek uit de Tweede Kamer geen maatregelen om te voorkomen dat vechthonden naar Israël worden geëxporteerd. Ministers Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) en Sjoerd Sjoerdsma (Handel, D66) schrijven dat zij het "zeer onwenselijk" vinden dat Israël Nederlandse vechthonden "onrechtmatig" inzet tegen Palestijnen. Maar voor een exportstop is volgens hen in de EU geen draagvlak en een nationaal verbod zou niet uitvoerbaar zijn.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Onderzoekers kijken de komende maanden hoe de wet onderscheid kan maken tussen fatbikes en andere elektrische fietsen. De resultaten zijn er na de zomer, belooft minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) vrijdag in een brief aan de Tweede Kamer. Verder somt hij vooral plannen op die al bekend waren.
2 dagen geledenNICOSIA (ANP) - De standpunten van de EU-leiders over de nieuwe EU-meerjarenbegroting 2028-2034 liggen volgens premier Rob Jetten nog ver uiteen. "We hebben vandaag een hele uitvoerige en soms ook verhitte discussie gehad over de meerjarenbegroting", zei Jetten voor vertrek uit Cyprus, waar de EU-leiders donderdag en vrijdag bijeen waren voor een informele top.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet draait een voorgenomen bezuiniging op de bijstand terug. Het gaat om het actief benaderen van mensen die recht hebben op een uitkering, maar daar nog geen gebruik van maken. Die regeling zou versoberd worden, dat zou zo'n 30 miljoen euro per jaar besparen.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het goed dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne eindelijk is aangenomen. Hij noemt het "een heel belangrijke stap".
3 dagen geleden