Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Plan Leefbaar Rotterdam om wapengeweld te beteugelen

Plan Leefbaar Rotterdam om wapengeweld te beteugelen

ROTTERDAM (ANP) - Het toenemende aantal schiet- en steekincidenten in Rotterdam moet een halt worden toegeroepen. Dat vindt Leefbaar Rotterdam, de grootste (oppositie)partij in de gemeenteraad van de havenstad. De partij lanceert daarom een 'aanvalsplan’ met 15 punten tegen steek- en vuurwapengeweld, want "te lang is het op dit vlak gebleven bij grote woorden maar helaas te weinig daden", aldus fractievoorzitter Joost Eerdmans.

Bij een arrestatie wegens schieten of steken moet de afkomst van verdachten - meestal tieners - worden geregistreerd, vindt Leefbaar. "Politieke correctheid mag geen obstakel vormen. Daar is de problematiek veel te urgent voor." Volgens de partij zijn "Antillianen zwaar oververtegenwoordigd als het gaat om wapendelicten, gevolgd door personen met een Surinaamse, Turkse en Marokkaanse herkomst". Als de afkomst bekend is, kan er speciaal op die groep afgestemd beleid worden toegepast, stelt de partij.

Op verboden wapenbezit moet een minimumstraf van zes maanden komen. Dat is effectiever dan het verhogen van de maximumstraf, omdat die toch zelden wordt opgelegd, aldus Leefbaar. De politie moet een speciale Unit Wapengeweld krijgen en in de hele stad moet preventief fouilleren mogelijk worden. De partij pleit ook voor een maandelijkse wapeninleverdag, waarop Rotterdammers ongestraft verboden wapens kunnen inleveren.

Drillrap-video's

Een speciaal punt wordt gewijd aan het aanpakken van zogenoemde drillrap-video’s op YouTube, gewelddadige filmpjes waarin jongens elkaar uitdagen en met messen en vuurwapens zwaaien. De speciale Unit Wapengeweld moet deze jongeren gaan opsporen en in de gaten houden, als het aan Leefbaar Rotterdam ligt.

De partij wil het Aanvalsplan tegen Wapengeweld tijdens de raadsvergadering op 12 maart voorleggen aan de gemeenteraad.

Meer uit Politiek

Paternotte opnieuw fractieleider D66, verwacht nu zwaardere klus

DEN HAAG (ANP) - Jan Paternotte is opnieuw gekozen tot fractievoorzitter van D66 in de Tweede Kamer. Verrassend was die keuze niet meer, hij vertelde eerder zelf al dat hij gevraagd was als opvolger van Rob Jetten, die premier wordt.

2 minuten geleden
VVD-fractie kiest zoals verwacht Brekelmans als voorzitter

DEN HAAG (ANP) - De VVD-fractie in de Tweede Kamer heeft zoals verwacht Ruben Brekelmans gekozen als voorzitter. Dat heeft partijleider Dilan Yeşilgöz bekendgemaakt. De keuze voor Brekelmans was unaniem, zegt zij op X.

19 minuten geleden
Jetten hoopt stikstofcrisis met 'frisse blik' op te lossen

DEN HAAG (ANP) - Ministers die met "een frisse blik" aan hun taak beginnen, helpen bij het oplossen van onder andere de stikstofcrisis, vindt Rob Jetten. De beoogde premier verdedigt zo de voordracht van Jaimi van Essen als minister van Landbouw. De 34-jarige wethouder in Deventer heeft geen ervaring in Den Haag of met het stikstofprobleem.

17 uur geleden
Na Den Haag, Nijmegen en Rotterdam FVD ook geboycot in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In navolging van andere steden sluit de meerderheid van de politieke partijen in de Amsterdamse gemeenteraad samenwerking met Forum voor Democratie (FVD) uit. In de raad van de hoofdstad zitten dertien partijen; elf ervan roepen in een gezamenlijke verklaring op FVD niet te normaliseren.

18 uur geleden
FME-voorman Theo Henrar wordt tijdelijk voorzitter VNO-NCW

DEN HAAG (ANP) - Theo Henrar wordt vanaf 1 maart de tijdelijke voorzitter van VNO-NCW. Hij is momenteel vicevoorzitter van de werkgeversvereniging en voorzitter van FME, de ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie.

20 uur geleden
Jaimi van Essen, wethouder in Deventer, minister van Landbouw

DEN HAAG (ANP) - De 34-jarige Jaimi van Essen wordt de nieuwe minister van Landbouw. Dat meldt zijn woordvoerder na berichtgeving in Tubantia. Hij is nu nog wethouder in Deventer en houdt zich daar sinds 2024 bezig met energie, milieu en economie. Hiervoor was hij wethouder in de gemeente Losser.

23 uur geleden
Nathalie van Berkel voor D66 staatssecretaris op Financiën

DEN HAAG (ANP) - Nathalie van Berkel wordt volgens ingewijden staatssecretaris van Financiën voor D66. Ze zit nu nog voor de partij van Rob Jetten in de Tweede Kamer. Zij zat eerder onder meer in de raad van bestuur van uitvoeringsorganisatie UWV.

1 dag geleden