Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Plan Leefbaar Rotterdam om wapengeweld te beteugelen

Plan Leefbaar Rotterdam om wapengeweld te beteugelen

ROTTERDAM (ANP) - Het toenemende aantal schiet- en steekincidenten in Rotterdam moet een halt worden toegeroepen. Dat vindt Leefbaar Rotterdam, de grootste (oppositie)partij in de gemeenteraad van de havenstad. De partij lanceert daarom een 'aanvalsplan’ met 15 punten tegen steek- en vuurwapengeweld, want "te lang is het op dit vlak gebleven bij grote woorden maar helaas te weinig daden", aldus fractievoorzitter Joost Eerdmans.

Bij een arrestatie wegens schieten of steken moet de afkomst van verdachten - meestal tieners - worden geregistreerd, vindt Leefbaar. "Politieke correctheid mag geen obstakel vormen. Daar is de problematiek veel te urgent voor." Volgens de partij zijn "Antillianen zwaar oververtegenwoordigd als het gaat om wapendelicten, gevolgd door personen met een Surinaamse, Turkse en Marokkaanse herkomst". Als de afkomst bekend is, kan er speciaal op die groep afgestemd beleid worden toegepast, stelt de partij.

Op verboden wapenbezit moet een minimumstraf van zes maanden komen. Dat is effectiever dan het verhogen van de maximumstraf, omdat die toch zelden wordt opgelegd, aldus Leefbaar. De politie moet een speciale Unit Wapengeweld krijgen en in de hele stad moet preventief fouilleren mogelijk worden. De partij pleit ook voor een maandelijkse wapeninleverdag, waarop Rotterdammers ongestraft verboden wapens kunnen inleveren.

Drillrap-video's

Een speciaal punt wordt gewijd aan het aanpakken van zogenoemde drillrap-video’s op YouTube, gewelddadige filmpjes waarin jongens elkaar uitdagen en met messen en vuurwapens zwaaien. De speciale Unit Wapengeweld moet deze jongeren gaan opsporen en in de gaten houden, als het aan Leefbaar Rotterdam ligt.

De partij wil het Aanvalsplan tegen Wapengeweld tijdens de raadsvergadering op 12 maart voorleggen aan de gemeenteraad.

Meer uit Politiek

Fracties D66, VVD en CDA in conclaaf over coalitieakkoord

DEN HAAG (ANP) - De fracties van D66, VVD en CDA zijn in conclaaf over het concept-coalitieakkoord dat hun partijleiders hebben uitonderhandeld. Kamerleden krijgen de kans om het document te lezen en kunnen daarna feedback geven.

1 uur geleden
Ministers werken aan wetten tegen Russische schaduwvloot

DEN HAAG (ANP) - Nieuwe wetten moeten het mogelijk maken om harder op te treden tegen schepen in de Russische schaduwvloot, die onder een valse vlag varen om oliesancties te ontwijken. Demissionair ministers Robert Tieman (Waterstaat, BBB) en David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) melden dat hun ministeries met spoed aan de benodigde wetswijzigingen werken, om deze nog voor de zomer naar de Tweede Kamer te kunnen sturen.

3 uur geleden
D66, VVD en CDA zijn klaar om akkoord aan fracties voor te leggen

DEN HAAG (ANP) - De formerende partijen D66, VVD en CDA zijn klaar om hun concept-coalitieakkoord voor te leggen aan hun fracties, meldt D66-leider Rob Jetten. De partijleiders meldden dinsdagavond dat ze er op hoofdlijnen uit waren, maar nog een aantal details hadden uit te werken.

6 uur geleden
Jetten: mooi symbool om eerste lhbti-premier te worden

DEN HAAG (ANP) - Rob Jetten noemt het een "heel mooi symbool" dat hij de eerste premier van Nederland kan worden die openlijk homo is. De D66-leider zegt "heel veel zin" te hebben om aan de slag te gaan. "En dat ik toevallig met een man samen ben, dat betekent ook iets voor de lhbti-gemeenschap, in Nederland en wereldwijd." Jetten wordt ook de eerste premier namens zijn partij.

9 uur geleden
Kyndryl kan zorgen bij Kamerleden over DigiD niet wegnemen

DEN HAAG (ANP) - Techbedrijf Kyndryl heeft de zorgen die leven bij Tweede Kamerleden over de overname van het bedrijf achter DigiD niet kunnen wegnemen. In een gesprek in de Tweede Kamer legden leidinggevenden van de Nederlandse tak van Kyndryl uit dat er veel maatregelen zijn genomen om te voorkomen dat de Amerikaanse regering DigiD kan platleggen na de overname.

10 uur geleden
Kamer wil dat huisverbod niet vier weken maar een jaar mag duren

DEN HAAG (ANP) - Een huisverbod voor plegers van huiselijk geweld moet maximaal een jaar kunnen duren in plaats van de vier weken die nu in de wet staan. Dat vraagt de Tweede Kamer aan het kabinet. Een motie die GroenLinks-PvdA-Kamerlid Songül Mutluer woensdag aankondigt, kan rekenen op steun van VVD, D66 en JA21.

13 uur geleden
Oproep aan formerende partijen: investeer nu in natuur

RHEDEN (ANP) - Natuurmonumenten roept de formerende partijen D66, CDA en VVD op te investeren in natuur. De natuurorganisatie wil dat het Rijk 500 miljoen euro extra uittrekt om het Natuurnetwerk Nederland voor eind 2027 af te maken. Daarna moeten er afspraken worden gemaakt waardoor er tot 2050 elk jaar 5000 hectare nieuwe natuur bijkomt.

15 uur geleden