Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Plan energieleveranciers tegen energiearmoede

Plan energieleveranciers tegen energiearmoede

DEN HAAG (ANP) - Energieleveranciers Eneco, Essent, Greenchoice en Vattenfall komen in actie tegen energiearmoede. Vanwege de opgelopen prijzen van onder andere gas en elektriciteit komen steeds meer huishoudens in de financiële problemen. Om consumenten bij te staan worden via het initiatief onder andere tips gegeven om energie te besparen. Daarnaast gaat het onder andere om een energiecoach aan huis.

De bedrijven trekken in het actieplan op met de Nederlandse Schuldhulproute, een samenwerkingsverband tussen publieke en private partijen die zich inzet voor een financieel gezond Nederland. Ook stichting SchuldenLabNL, die als doel heeft Nederland schuldenzorgvrij te maken, is onderdeel van het initiatief.

De partijen wijzen huishoudens ook op de mogelijkheden van bestaande financiële regelingen, zoals de overheidscompensatie van 800 euro die voor sociale minima beschikbaar is gesteld. Volgens de initiatiefnemers van de "energiehulproute" is het zaak om mensen met financiële zorgen in een vroeg stadium te wijzen op de mogelijkheden die er zijn om de energierekening betaalbaar te houden.

Eneco meldde onlangs nog dat de energiearmoede in Nederland het afgelopen jaar sterk toenam. Vattenfall noemde een hogere energierekening eerder onvermijdelijk. Voorlichtingsinstituut Nibud waarschuwde dat de stijgende prijzen voor meer armoede in Nederland zullen zorgen. Volgens het instituut kunnen honderdduizenden huishoudens in de problemen komen.

Meer uit Financieel

Air France-KLM en Lufthansa doen beter bod op Portugees TAP

LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Air France-KLM en Lufthansa hebben allebei een verbeterd, definitief bod gedaan op een groot belang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Dat meldt Parpública, de beheerder van staatsdeelnemingen van Portugal. Naar verwachting valt halverwege oktober de beslissing.

19 minuten geleden
Toezichthouder Fed ziet geen strafbare feiten bij verbouwing

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De interne toezichthouder van de Federal Reserve heeft geen aanwijzingen gevonden voor strafbare feiten rondom de verbouwing van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank. De inspecteur-generaal van de Fed zag ook geen wangedrag door het bestuur.

1 uur geleden
Eigenaar bioplasticfabriek Delfzijl mag extra miljoenen ophalen

AMSTERDAM (ANP) - Aandeelhouders van bioplasticmaker Avantium hebben het bedrijf woensdag toestemming gegeven om tientallen miljoenen euro's extra op te halen met de uitgifte van aandelen. De eigenaar van een bioplasticfabriek in Delfzijl heeft extra geld nodig omdat het langer dan verwacht duurde om die productielocatie op te starten.

2 uur geleden
Bloomberg: mededingingsautoriteit VS onderzoekt AI-bedrijven

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse toezichthouder FTC onderzoekt grote AI-bedrijven vanwege verschillende veiligheidsincidenten. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De Amerikaanse mededingingsautoriteit zou onder meer OpenAI, bekend van ChatGPT, en Anthropic van chatbot Claude onderzoeken.

2 uur geleden
AEX-index sluit lager ondanks tussentijdse recordstand

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag op de laatste handelsdag van september lager gesloten. Aan het begin van de dag noteerde de index van de hoofdfondsen nog wel een nieuw tussentijds record van 1127,38 punten.

3 uur geleden
EASA waarschuwt voor vliegen door Saudisch luchtruim

KEULEN (ANP) - Het Europees Agentschap voor de veiligheid van de Luchtvaart (EASA) waarschuwt luchtvaartmaatschappijen voor risico's in het luchtruim van Saudi-Arabië. De aanleiding is een toename van aanvallen door de aan Iran gelieerde Houthi-rebellen.

4 uur geleden
Belangenclub vreest voor pensioenen ondernemers door box 3-plan

DEN HAAG (ANP) - Ondernemersvereniging ONL voor Ondernemers vreest voor de pensioenen van haar achterban als de dinsdag gepresenteerde kabinetsplannen voor box 3 doorgaan. Dan zouden beleggers vanaf een lager bedrag belasting gaan betalen over hun rendement. "Veel mkb'ers hebben geen pensioenfonds achter zich: hun spaargeld en beleggingen zijn hun pensioen. Een ondernemer die al jaren belegt en zijn winst liquide maakt, betaalt daarover maar liefst 36 procent", reageert de belangenorganisatie.

4 uur geleden