Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Plan energieleveranciers tegen energiearmoede

Plan energieleveranciers tegen energiearmoede

DEN HAAG (ANP) - Energieleveranciers Eneco, Essent, Greenchoice en Vattenfall komen in actie tegen energiearmoede. Vanwege de opgelopen prijzen van onder andere gas en elektriciteit komen steeds meer huishoudens in de financiële problemen. Om consumenten bij te staan worden via het initiatief onder andere tips gegeven om energie te besparen. Daarnaast gaat het onder andere om een energiecoach aan huis.

De bedrijven trekken in het actieplan op met de Nederlandse Schuldhulproute, een samenwerkingsverband tussen publieke en private partijen die zich inzet voor een financieel gezond Nederland. Ook stichting SchuldenLabNL, die als doel heeft Nederland schuldenzorgvrij te maken, is onderdeel van het initiatief.

De partijen wijzen huishoudens ook op de mogelijkheden van bestaande financiële regelingen, zoals de overheidscompensatie van 800 euro die voor sociale minima beschikbaar is gesteld. Volgens de initiatiefnemers van de "energiehulproute" is het zaak om mensen met financiële zorgen in een vroeg stadium te wijzen op de mogelijkheden die er zijn om de energierekening betaalbaar te houden.

Eneco meldde onlangs nog dat de energiearmoede in Nederland het afgelopen jaar sterk toenam. Vattenfall noemde een hogere energierekening eerder onvermijdelijk. Voorlichtingsinstituut Nibud waarschuwde dat de stijgende prijzen voor meer armoede in Nederland zullen zorgen. Volgens het instituut kunnen honderdduizenden huishoudens in de problemen komen.

Meer uit Financieel

Onlinewoonwinkel fonQ maakt doorstart onder Etrias

BOXTEL (ANP) - De failliete onlinewoonwinkel fonQ is weer actief onder de vleugels van de onlinegroep Etrias. Het platform, met een variëteit aan onlinespeciaalzaken onder zich, heeft zowel de handelsnaam als de webshop overgenomen.

2 uur geleden
Bedrijven positief over loonkloofwet, zorgen over uitvoerbaarheid

DEN HAAG (ANP) - Bedrijven zijn positief over het doel van het wetsvoorstel dat voor meer loontransparantie moet zorgen, maar waken tegelijkertijd voor de administratieve lasten daarvan. Dat blijkt uit een rondgang van het ANP.

2 uur geleden
Impact Iran-oorlog op wereldhandel vooralsnog beperkt, zegt CPB

DEN HAAG (ANP) - De impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de wereldhandel is vooralsnog beperkt gebleven, meldt het Centraal Planbureau (CPB). Volgens het instituut is de wereldhandel in maart, de eerste maand van de oorlog, met 2,1 procent afgenomen ten opzichte van de maand daarvoor.

2 uur geleden
ECB-voorzitter: inflatieverwachtingen op lange termijn stabiel

NICOSIA (ANP) - De energiecrisis drijft de inflatie op en zet de economie onder druk, maar de inflatieverwachtingen op de lange termijn blijven "grotendeels stabiel", zei president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde vrijdag in Nicosia.

3 uur geleden
FNV: ingrepen kabinet onnodig voor betaalbare sociale zekerheid

UTRECHT (ANP) - De ingrepen van het kabinet rond sociale zekerheid zijn niet nodig om bijvoorbeeld de AOW betaalbaar te houden. Dat stelt FNV na een analyse op basis van cijfers van onder andere het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

3 uur geleden
EU schort importtarieven kunstmeststoffen een jaar op

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben vrijdag ingestemd met het opschorten van importtarieven voor bepaalde kunstmeststoffen voor de duur van een jaar. Dat voorstel deed de Europese Commissie in januari.

3 uur geleden
VCP ziet oproep VNO-NCW-voorzitter als steun voor ultimatum

UTRECHT (ANP) - Vakcentrale VCP ziet oproepen van de nieuwe VNO-NCW-voorzitter Coen van Oostrom aan het kabinet als steun voor het ultimatum dat de organisatie samen met vakbonden FNV en CNV had gesteld. De bonden eisen dat het kabinet voor komende maandag plannen voor een snellere stijging van de AOW-leeftijd en bezuinigingen op de WIA en WW van tafel haalt.

3 uur geleden