PKN: steunbetuiging en gebed voor slachtoffers aardbeving Marokko
UTRECHT (ANP) - De Protestantse Kerk Nederland (PKN) heeft een steunbetuiging gestuurd aan relaties en organisaties van Marokkaanse komaf. Dat laat een woordvoerder van de koepelorganisatie van een groot aantal protestantse kerken in Nederland desgevraagd weten.
"Onze gedachten en gebeden gaan uit naar alle getroffenen en hun families, zowel in Marokko als hier in Nederland. Deze tragedie raakt ons diep, mede omdat de Protestantse Kerk al jarenlang een bijzondere relatie onderhoudt met verschillende partners en gemeenschappen in Marokko en met de Marokkaanse gemeenschap in Nederland", staat in de boodschap die ook op de website van de PKN te vinden is.
"In deze moeilijke tijden willen we onze handen uitstrekken in verbondenheid, broederschap en steun, vanuit de Protestantse Kerk in Nederland naar onze vrienden in Marokko en hier in Nederland", valt te lezen.
Inzamelingsacties
Alle ongeveer 1600 aangesloten gemeenten worden gewezen op een gebed dat zaterdag speciaal voor de slachtoffers en nabestaanden is gemaakt. "Het is de bedoeling dat zoveel mogelijk gemeenten er zondag van gebruikmaken tijdens de dienst", aldus de PKN-woordvoerder.
PKN roept de gemeenten op geld in te zamelen voor de slachtoffers en verwacht dat de inzamelingsacties komende week beginnen.
Meer uit Binnenland
DÜSSELDORF (ANP) - De toestand van de opvarende van de MV Hondius die wordt opgevangen door het academische ziekenhuis UKD in Düsseldorf is "stabiel". Dat meldt de brandweer van de Duitse stad, die betrokken is bij het vervoer van de cruiseschippassagier van Schiphol naar Düsseldorf. Er zijn "geen symptomen van een infectie", aldus de brandweer in een verklaring.
59 minuten geledenUSHUAIA (ANP/RTR/AFP) - Het Argentijnse ministerie van Gezondheid is van plan om knaagdieren te vangen in de buurt van de zuidelijke stad Ushuaia, de plek waar een of meerdere passagiers van het cruiseschip MV Hondius mogelijk het hantavirus hebben opgelopen. De Argentijnse autoriteiten willen de knaagdieren onderzoeken in hun zoektocht naar de oorsprong van het virus.
1 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Een paar honderd mensen hebben woensdagavond gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvang in Loosdrecht. Kamerleden Gidi Markuszower en Mona Keijzer waren hierbij ook aanwezig.
1 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - In de geplande noodopvang voor asielzoekers in IJsselstein komen met name gezinnen te wonen. Het gaat om gezinnen en partners van statushouders die via gezinshereniging naar Nederland komen, meldt de Utrechtse gemeente woensdag.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De demonstranten die de A59 bij Den Bosch blokkeerden, zijn de snelweg weer af. De weg daar is daarom weer vrijgegeven, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Woensdagavond liepen zo'n 150 mensen de snelweg op in de rijrichting van Den Bosch naar Waalwijk omdat zij niet willen dat er een tijdelijke asielopvang voor jongeren in Engelen komt.
2 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken denkt dat de overgebleven passagiers van de MV Hondius komende maandag kunnen worden geëvacueerd, schrijft de krant El País. De verwachting is nu dat het cruiseschip zaterdag aankomt op Tenerife, maar daar moeten de passagiers nog aan boord blijven tot ze twee dagen later worden opgehaald, staat in een verklaring.
2 uur geledenLEIDEN (ANP) - De ambulances die eerder woensdagavond van Schiphol waren vertrokken met vermoedelijk een Nederlandse opvarende van het cruiseschip MV Hondius zijn aangekomen bij het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC), ziet een ANP-fotograaf.
2 uur geleden