Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PKK heeft besloten tot opheffing van groepering

PKK heeft besloten tot opheffing van groepering

ANKARA (ANP/RTR/AFP) - De Koerdische militante beweging PKK heeft besloten zichzelf op te heffen. Dat meldt persbureau ANF, dat banden met de groepering heeft. PKK-leider Abdullah Öcalan had eerder opgeroepen tot het ontbinden van de organisatie.

In een door ANF gepubliceerde verklaring staat dat de groep zijn "historische missie" heeft voltooid. "Het 12e PKK-congres heeft besloten om de organisatiestructuur van de PKK te ontbinden en een einde te maken aan de gewapende strijd."

De mededeling volgt op een congres dat de PKK vorige week hield in het noorden van Irak. Naderhand was melding gemaakt van "historische besluiten" en dat leidde tot speculatie over de mogelijke opheffing van de groep, die door meerdere landen wordt beschouwd als terreurorganisatie.

Erdogan

Ook de Turkse president Recep Tayyip Erdogan zinspeelde daar afgelopen zaterdag al op in een toespraak. "We boeken gestage vooruitgang op weg naar ons doel van een terreurvrij Turkije", zei hij.

De PKK, afkorting van Koerdische Arbeiderspartij, voerde sinds de jaren tachtig een gewapende strijd tegen de Turkse staat. Bij het conflict vielen tienduizenden doden. De PKK zette zich in voor meer zelfbeschikking voor de Koerden, die in Turkije en andere landen een grote minderheid vormen.

Oproep PKK-leider

De Koerden vormen in Turkije ongeveer een vijfde van de bevolking. PKK-leider Öcalan, die sinds 1999 vastzit op een eiland voor de Turkse kust, deed in februari een oproep om te ontwapenen en de organisatie op te heffen. De PKK kondigde vervolgens al een bestand af.

Meer uit Buitenland

Glijbaan Air Force One uitgeklapt voor vertrek naar partijcongres

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump liep woensdag vertraging op toen hij vanaf Joint Base Andrews bij Washington wilde vertrekken naar het Republikeinse partijcongres in Dallas. De opblaasbare noodglijbaan van de Air Force One, een cadeau van Qatar, was per ongeluk uitgeklapt.

1 uur geleden
Spaanse veiligheidsdienst waarschuwde voor massale instroom Ceuta

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse veiligheidsdienst heeft voorafgaand aan de massale instroom van migranten in de exclave Ceuta al gewaarschuwd voor een dergelijk incident. De Spaanse premier Pedro Sánchez zei eerder in het parlement juist dat er geen signalen waren voor zo'n instroom, maar uit nu vrijgegeven documenten blijkt het tegendeel.

4 uur geleden
Nieuwe Houthi-aanvallen op meerdere steden in Saudi-Arabië

ABHA (ANP/RTR) - De Houthi's hebben voor de tweede dag op rij meerdere Saudische steden aangevallen. Volgens de door Saudi-Arabië geleide coalitie die het in Jemen tegen de Houthi's opneemt, zijn onder meer Abha, Khamis Mushait en Jazan bestookt met ballistische raketten en drones.

4 uur geleden
Trump: Iran probeert midterms te beïnvloeden, oorlog stopt daarna

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat Iran met zijn aanvallen de uitkomst van de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen probeert te beïnvloeden. Hij voorspelt dat de oorlog na die zogenoemde midterms in november direct zal eindigen, omdat Iran het dan niet meer vol kan houden. Ook zouden dan de olieprijzen meteen dalen.

5 uur geleden
Doden bij Russische aanval op Oekraïens winkelcentrum

SOEMY (ANP/RTR/DPA) - In de Noord-Oekraïense stad Soemy is een winkelcentrum geraakt door een drone. Daarbij zijn drie doden gevallen, meldt de regionale gouverneur Oleh Hryhorov. Twee mensen raakten gewond.

6 uur geleden
Vliegtuig Zelensky na vertrek Moldavië bijna geraakt door drone

OSLO (ANP/AFP) - Het vliegtuig van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is dinsdag vlak na het opstijgen in Moldavië bijna geraakt door een drone. Dat meldt de Noorse premier Jonas Gahr Støre, die Zelensky na de reis ontving in Oslo.

6 uur geleden
Britse man opgepakt om voorbereiding sabotageactie voor Russen

SWINDON (ANP) - De Britse politie heeft een man gearresteerd die ervan verdacht wordt met de Russische inlichtingendiensten te hebben samengewerkt. Hij is aangeklaagd voor onder meer de voorbereiding van een sabotageactie.

7 uur geleden