Pizza Hut en KFC minder populair door crisis
LOUISVILLE (ANP) - Fastfoodketens KFC en Pizza Hut hebben als gevolg van het rondwarende coronavirus minder eten verkocht. Moeder bedrijf Yum Brands zei in een update over het eerste kwartaal dat maatregelen om de veiligheid van bezoekers en personeel te garanderen, ten koste zijn gegaan van de omzet.
Yum, dat ook eigenaar is van Taco Bell, had naar eigen zeggen een veelbelovende start van het nieuwe jaar. Ondanks de crisis kon het bedrijf veel van zijn restaurants openhouden, zij het met beperkte service.
Het concern zag de omzet in het eerste kwartaal met 3 procent dalen. Tegenover de omzetdaling van gemiddeld 7 procent van restaurants die langer dan een jaar open zijn, stond de opening van nieuwe winkels. Die maakte een deel van dat omzetverlies weer goed.
Krimp
Bij de kiprestaurants van KFC was sprake van een krimp van de vergelijkbare omzet met 8 procent. De Pizza Hut-restaurants verdienden in doorsnee 11 procent minder dan een jaar eerder. Taco Bell was met een omzetgroei van 1 procent, exclusief het effect van restaurantopeningen, een positieve uitschieter.
De winst van Yum zakte met 68 procent terug tot 83 miljoen dollar onder meer door een afschrijving van 139 miljoen dollar op de eerder overgenomen restaurants van Habit Burger Grill.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Een groep van ruim twintig multinationals roept de Europese Unie op onmiddellijk meer werk te maken van het verduurzamen van de energievoorziening. Onder meer levensmiddelenconcern Unilever en techbedrijven Amazon, Microsoft en Google vinden dat de EU te afhankelijk is van geïmporteerde energie uit vooral olie en gas, met als gevolg de forse prijsstijgingen door de Iranoorlog. De bedrijven, verenigd in de Corporate Leaders Group Europe, willen dat in 2040 de helft van het energieverbruik elektrisch is.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, gaan maandag bijna de hele dag staken, melden de vakbonden FNV en CNV. De onderhandelingen over een nieuwe cao tussen de vakbonden en DHL zijn vastgelopen. Een woordvoerder van FNV legt uit dat de staking losstaat van de leveringen van DHL aan consumenten, die onder DHL eCommerce vallen.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben toegezegd 411,9 miljoen vaten olie uit de strategische voorraden vrij te geven. Dat meldt het agentschap zondag in een update, nadat lidstaten implementatieplannen hadden ingediend.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse bedrijven hebben dit weekend voor 56 miljard dollar (ongeveer 49 miljard euro) aan overeenkomsten over energie gesloten met bondgenoten in Azië en Oceanië. Dat stelde de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum zondag in een interview met Fox News.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - ING-hoofdeconoom Marieke Blom maakt zich zorgen over de stijgende olieprijzen door de Iranoorlog. Dat zei ze zondag in het tv-programma Buitenhof.
11 uur geledenMANAMA (ANP/BLOOMBERG) - Aluminium Bahrain, het bedrijf dat naar eigen zeggen de grootste aluminiumsmelterij ter wereld op één locatie beheert, beperkt de productie vanwege verstoringen door de Iranoorlog. Het bedrijf meldt daarmee grondstoffen te willen besparen. Door de Iranoorlog en het grotendeels stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz kampen aluminiumsmelterijen in het Midden-Oosten met verstoringen in de export van metaal en de import van de grondstof aluminiumoxide.
13 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - De werkzaamheden in een belangrijk oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten zijn weer hervat. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg, nadat een drone-aanval en een brand zaterdag de export in het Fujairah-complex hadden stilgelegd.
16 uur geleden