Pirlo wil dat Juventus minder afhankelijk wordt van Ronaldo
BENEVENTO (ANP) - Trainer Andrea Pirlo wil dat zijn ploeg Juventus minder afhankelijk wordt van Cristiano Ronaldo. De 35-jarige Portugees ontbrak vanwege lichte fysieke klachten in de uitwedstrijd tegen Benevento en prompt leverde dat de 'Oude Dame' weer puntenverlies op (1-1). "Ik heb niet het idee dat de andere teams waar Ronaldo voor speelde niet ook afhankelijk van hem waren. Maar soms is hij er niet bij en we zullen het in die wedstrijden echt beter moeten doen", aldus de trainer.
Als gevolg van besmetting met het coronavirus miste Ronaldo dit seizoen al een aantal wedstrijden. In de vijf competitieduels waarin hij meedeed, kwam de Portugees steeds tot scoren. De teller staat zelfs al op acht doelpunten in de Serie A. Zonder Ronaldo liet de Italiaanse kampioen punten liggen tegen Crotone en Hellas Verona en ook tegen Benevento werd het 1-1.
"Hij is een katalysator van onze aanvallen en onze doelpunten. Als je zo'n goede speler in de ploeg hebt, is het logisch dat het team daar op afgestemd is", aldus de 41-jarige Pirlo, bezig aan zijn eerste seizoen als hoofdtrainer. "Maar we moeten zorgen dat we het beter gaan doen als Ronaldo niet meedoet. Hij had wat klachten en daarom kreeg hij rust, om zo te herstellen."
De Spaanse spits Alvaro Morata, die tegen Benevento de openingstreffer voor zijn rekening nam, kreeg na het laatste fluitsignaal een rode kaart van de scheidsrechter omdat hij zich verbaal had misdragen. Dat gaat Morata een schorsing opleveren.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.
19 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.
1 uur geledenTOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
13 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
13 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
14 uur geleden