Pirlo wil dat Juventus minder afhankelijk wordt van Ronaldo
BENEVENTO (ANP) - Trainer Andrea Pirlo wil dat zijn ploeg Juventus minder afhankelijk wordt van Cristiano Ronaldo. De 35-jarige Portugees ontbrak vanwege lichte fysieke klachten in de uitwedstrijd tegen Benevento en prompt leverde dat de 'Oude Dame' weer puntenverlies op (1-1). "Ik heb niet het idee dat de andere teams waar Ronaldo voor speelde niet ook afhankelijk van hem waren. Maar soms is hij er niet bij en we zullen het in die wedstrijden echt beter moeten doen", aldus de trainer.
Als gevolg van besmetting met het coronavirus miste Ronaldo dit seizoen al een aantal wedstrijden. In de vijf competitieduels waarin hij meedeed, kwam de Portugees steeds tot scoren. De teller staat zelfs al op acht doelpunten in de Serie A. Zonder Ronaldo liet de Italiaanse kampioen punten liggen tegen Crotone en Hellas Verona en ook tegen Benevento werd het 1-1.
"Hij is een katalysator van onze aanvallen en onze doelpunten. Als je zo'n goede speler in de ploeg hebt, is het logisch dat het team daar op afgestemd is", aldus de 41-jarige Pirlo, bezig aan zijn eerste seizoen als hoofdtrainer. "Maar we moeten zorgen dat we het beter gaan doen als Ronaldo niet meedoet. Hij had wat klachten en daarom kreeg hij rust, om zo te herstellen."
De Spaanse spits Alvaro Morata, die tegen Benevento de openingstreffer voor zijn rekening nam, kreeg na het laatste fluitsignaal een rode kaart van de scheidsrechter omdat hij zich verbaal had misdragen. Dat gaat Morata een schorsing opleveren.
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP) - Lionel Messi is net als vorig jaar verkozen tot waardevolste speler van het seizoen in de Amerikaanse competitie MLS. De 38-jarige Argentijn leidde Inter Miami naar het eerste kampioenschap. Hij is de eerste speler die de prijs voor de tweede keer op rij heeft gewonnen.
20 minuten geledenBAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim ziet het duel van Ajax bij Qarabag FK woensdag als volgende kans om van de "heel vervelende nul" af te komen in de Champions League. "Daar willen we heel graag vanaf. Daarom gaan we morgen voor de winst spelen, maar we weten ook dat we tegen een ploeg spelen die al 7 punten heeft", zei Grim tijdens een persconferentie in het Azerbeidzjaanse Bakoe.
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Zonder ten minste zeven basisspelers wacht Real Madrid-trainer Xabi Alonso woensdag een zware opdracht in de Champions League. Zijn ploeg neemt het in het eigen Bernabéu op tegen Manchester City, terwijl de druk op de coach toeneemt door de matige resultaten van de laatste weken in de competitie.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA heeft vrijdagavond aangifte gedaan na het grootschalige afsteken van vuurwerk in het thuisduel met FC Groningen. Ajax had die stap vrijdag al aangekondigd, maar laat dinsdag pas weten dat het ook daadwerkelijk is gebeurd. De aangifte gaat om onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax moet het zeker tot de winterstop doen zonder spits Wout Weghorst. De 33-jarige international van het Nederlands elftal heeft zaterdag in het uitduel met Fortuna Sittard "forse schade" aan zijn enkelbanden opgelopen, melden de Amsterdammers. Weghorst werd al buiten de selectie gelaten voor het Champions League-duel met Qarabag FK van woensdag.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran en Egypte zijn er niet van gediend dat hun onderlinge duel op het WK voetbal volgend jaar in het teken staat van de lhbtqi+-gemeenschap. Volgens Iraanse media hebben de landen daartegen een protest ingediend.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain neemt het woensdag in de Champions League tegen Athletic op zonder Ousmane Dembélé. De winnaar van de Gouden Schoen is sinds maandag ziek, zo meldt de Franse topclub. PSG staat tweede in de rangschikking met 12 punten uit vijf duels. Athletic staat 27e.
6 uur geleden