Pirlo nieuwe trainer van Turkse club Karagümrük
ISTANBUL (ANP/AFP) - Andrea Pirlo wordt de nieuwe hoofdcoach van Fatih Karagümrük, de nummer 8 uit de Turkse competitie. De 43-jarige Italiaan heeft een eenjarig contract getekend. Dat maakte de Turkse club zondag bekend via social media.
"Pirlo heeft een contract getekend waardoor hij vanaf 1 juli voor een jaar in dienst is van Karagümrük", valt te lezen bij een foto van de Italiaanse wereldkampioen van 2006 voor het logo van de ploeg.
Pirlo begint in Turkije aan zijn tweede klus als trainer. In mei 2021 werd hij ontslagen bij het Italiaanse Juventus, dat na negen opeenvolgende landstitels werd onttroond als kampioen in de Serie A. Juventus kwam onder leiding van Italiaanse oud-topvoetballer niet verder dan de vierde plek in het seizoen 2020-2021.
Bij Fatih Karagümrük is Pirlo de opvolger van Volkan Demirel, die eind mei vertrok. De Turkse ploeg eindigde in het seizoen 2021-2022 als achtste in de Süper Lig.
Pirlo wordt dinsdag tijdens een persconferentie officieel gepresenteerd als nieuwe coach.
Meer uit Voetbal
INGLEWOOD (ANP) - De Verenigde Staten spelen als winnaar van groep D in de zestiende finales tegen Bosnië en Herzegovina. Het elftal van Mauricio Pochettino verloor in de nacht van donderdag op vrijdag de derde groepswedstrijd in Inglewood met 3-2 van Turkije. Het duel om een plaats in de achtste finales tussen de VS en de nummer 3 van groep B vindt donderdag plaats in het San Francisco Bay Area Stadium in Santa Clara. Turkije is met 3 punten uitgeschakeld op het WK voetbal.
32 minuten geledenKANSAS CITY (ANP) - Doelman Bart Verbruggen van het Nederlands elftal baalde ervan dat hij op het wereldkampioenschap voetbal ook in de derde en laatste groepswedstrijd tegen Tunesië een doelpunt tegen kreeg. Het werd 3-1. Ook tegen Japan (2-2) en Zweden (5-1 winst) wist Oranje de nul niet te houden.
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Nathan Aké kan na een seizoen met weinig speeltijd bij Manchester City leven met een rol als reserve bij het Nederlands elftal. De 31-jarige verdediger mocht in de met 3-1 gewonnen laatste groepswedstrijd tegen Tunesië wel vanaf het begin meedoen, omdat bondscoach Ronald Koeman Micky van de Ven op de bank hield. Van de Ven kreeg in het openingsduel met Japan een gele kaart en zou bij een gele kaart tegen Tunesië geschorst zijn voor de ontmoeting in de zestiende finales met Marokko.
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Brian Brobbey hecht niet veel waarde aan zijn uitverkiezing als beste speler van de wedstrijd tussen het Nederlands elftal en Tunesië (3-1). "Ik weet niet of je dat moet vieren", zei hij in een flashinterview vlak na de wedstrijd.
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Justin Kluivert heeft goede hoop dat hij dit wereldkampioenschap nog belangrijk kan zijn voor het Nederlands elftal. Dat zei de 27-jarige aanvallende middenvelder van Bournemouth na zijn WK-debuut tegen Tunesië. Oranje won met 3-1 en plaatste zich zo als groepswinnaar voor de knock-outfase.
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal heeft tot nu toe 11 miljoen dollar (ongeveer 9,68 miljoen euro) verdiend op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Oranje dankt het bedrag aan deelname aan de groepsfase en plaatsing voor de zestiende finales.
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Virgil van Dijk baalde dat het Nederlands elftal ook tijdens het gewonnen groepsduel met Tunesië (3-1) een doelpunt na een hoekschop moest incasseren. "Weer een tegentreffer na een spelhervatting", mopperde de aanvoerder. "Ik werd opnieuw geblokt, dat moeten we beter doen."
2 uur geleden