Pirlo nieuwe trainer van Turkse club Karagümrük
ISTANBUL (ANP/AFP) - Andrea Pirlo wordt de nieuwe hoofdcoach van Fatih Karagümrük, de nummer 8 uit de Turkse competitie. De 43-jarige Italiaan heeft een eenjarig contract getekend. Dat maakte de Turkse club zondag bekend via social media.
"Pirlo heeft een contract getekend waardoor hij vanaf 1 juli voor een jaar in dienst is van Karagümrük", valt te lezen bij een foto van de Italiaanse wereldkampioen van 2006 voor het logo van de ploeg.
Pirlo begint in Turkije aan zijn tweede klus als trainer. In mei 2021 werd hij ontslagen bij het Italiaanse Juventus, dat na negen opeenvolgende landstitels werd onttroond als kampioen in de Serie A. Juventus kwam onder leiding van Italiaanse oud-topvoetballer niet verder dan de vierde plek in het seizoen 2020-2021.
Bij Fatih Karagümrük is Pirlo de opvolger van Volkan Demirel, die eind mei vertrok. De Turkse ploeg eindigde in het seizoen 2021-2022 als achtste in de Süper Lig.
Pirlo wordt dinsdag tijdens een persconferentie officieel gepresenteerd als nieuwe coach.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot beleeft met Liverpool zijn zwaarste seizoen ooit. Dat gaf de Nederlandse coach toe op de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Sunderland. "Dit is zonder twijfel mijn moeilijkste seizoen", zei Slot, die vorig jaar met Liverpool de titel veroverde in de Premier League. "In andere seizoenen die ik heb meegemaakt als coach waren er alleen maar positieve dingen. Dat we zo vaak verliezen, is uitzonderlijk. De spelers zijn er niet aan gewend en ik ook niet."
5 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de selectie versterkt met Nick Marsman. De 35-jarige doelman komt transfervrij over na een avontuur in Japan en tekent een contract tot het einde van het seizoen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie. De doelman trainde dinsdag al mee met de groep.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Doelman Matej Kovar van PSV is binnen enkele weken weer beschikbaar. De Tsjech heeft een blessure, maar er is sprake van lichte schade, meldt de koploper van de Eredivisie in een medische update. Kovar raakte vorige week geblesseerd in de laatste training voor het duel met FC Groningen.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."
10 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.
1 dag geledenVALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
1 dag geleden