Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pirlo niet langer kandidaat voor functie bondscoach van Italië

Pirlo niet langer kandidaat voor functie bondscoach van Italië

ROME (ANP/AFP) - Andrea Pirlo wordt niet de nieuwe bondscoach van Italië. Dat meldt de 47-jarige oud-voetballer op Instagram.

"Ik heb gisteravond vernomen dat ik niet langer kandidaat ben voor de functie van bondscoach van het Italiaanse nationale team", schrijft Pirlo, die de voorbije dagen werd gezien als belangrijkste kandidaat. Vervolgens kreeg hij zware kritiek vanwege zijn samenwerking met een Russisch bedrijf en zijn beperkte coachervaring. "Ik betreur het dat een beslissing gebaseerd op sportieve criteria zo snel in een publieke controverse is beland, waarin intenties en ideeën die niet mijn persoonlijkheid weerspiegelen uiteindelijk aan mij worden toegeschreven."

Pirlo heeft sinds oktober een reclamecontract met het Russische sportweddenschapsbedrijf Fonbet. Pirlo zegt dat de samenwerking uitsluitend commercieel en sportief van aard is. Zijn trainersloopbaan begon in 2020. Pirlo werkte als hoofdcoach voor Juventus, de Turkse club Fatih Karagümrük en Sampdoria. Sinds vorig jaar zomer heeft hij United FC uit Dubai onder zijn hoede.

Guardiola

Italië is op zoek naar een bondscoach sinds het vertrek van Gennaro Gattuso begin april. Onder zijn leiding wist Italië zich niet voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico te plaatsen. Ook voor de twee WK's daarvoor wisten de Italianen zich niet te kwalificeren.

Oud-international Paolo Maldini werd ruim twee weken geleden door de Italiaanse bond aangesteld als technisch directeur. Pep Guardiola, voormalig coach van Manchester City, liet weten geen bondscoach van Italië te willen worden.

Meer uit Voetbal

FIFA-voorzitter beschuldigt WK-critici in brief van haatzaaien

ZÜRICH (ANP/RTR) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft fel gereageerd op critici van het WK voetbal en hen beschuldigd van het verspreiden van haat en valse verhalen. Hij verdedigt in een open brief het toernooi als een succes dat eenheid, veiligheid en inclusiviteit vierde.

2 uur geleden
FC Utrecht raakt aanvaller Rodríguez kwijt aan Deportivo Alavés

UTRECHT (ANP) - Miguel Rodríguez vertrekt na twee seizoenen bij FC Utrecht. De 23-jarige Spaanse buitenspeler keert terug naar zijn eigen land en gaat daar spelen voor Deportivo Alavés, dat afgelopen seizoen op het hoogste niveau als veertiende eindigde.

3 uur geleden
Sloveense scheidsrechter WK-finale beëindigt loopbaan

MARIBOR (ANP/DPA) - Slavko Vinčić beëindigt zijn loopbaan als scheidsrechter. De 46-jarige Sloveen heeft dat besloten een week nadat hij de finale op het wereldkampioenschap tussen Spanje en Argentinië leidde.

3 uur geleden
Doelman Courtois juicht komst Van Bommel als bondscoach toe

BRUSSEL (ANP/RTR) - Thibaut Courtois is blij met Mark van Bommel als nieuwe bondscoach van de Belgische voetballers. Dat zei de doelman van Real Madrid tegen journalisten tijdens een sponsorevenement.

19 uur geleden
Feyenoord wint in voorbereiding ook van Rayo Vallecano

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is nog altijd ongeslagen tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst won in De Kuip met 2-1 van het Spaanse Rayo Vallecano.

19 uur geleden
Ajax boekt tussen Europese duels door oefenzege op Burnley

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft tussen de twee duels met FK Vojvodina in de tweede voorronde van de Conference League door een zege geboekt in een oefenwedstrijd met Burnley. De formatie van de nieuwe trainer Míchel won thuis met 2-1 van de uit de Premier League gedegradeerde Engelsen.

20 uur geleden
Messi mag na verloren WK-finale All-Star Game in MLS overslaan

NEW YORK (ANP/AFP) - Lionel Messi hoeft op 29 juli niet mee te doen aan de MLS All-Star Game. Dat heeft de vedette van Inter Miami, die met Argentinië de WK-finale verloor van Spanje, te horen gekregen van de Amerikaanse voetbalcompetitie.

1 dag geleden