Pirlo coacht in de geest van Cruijff en Van Gaal
TURIJN (ANP) - Andrea Pirlo heeft vlak voor het begin van de Italiaanse competitie in de Serie A zijn trainerslicentie binnen. Dat betekent dat de oud-international zondag volledig gediplomeerd op de bank bij landskampioen Juventus kan plaatsnemen voor de thuiswedstrijd tegen Sampdoria.
De 41-jarige Italiaan slaagde met lof voor de UEFA Pro Licentie. De voormalige spelverdeler van Juventus, AC Milan en Internazionale kreeg voor zijn afsluitende rede 107 punten van het maximale aantal van 110. Zijn presentatie telde 30 pagina's en was getiteld: 'Het voetbal dat ik graag wil.'
In zijn inleiding noemde Pirlo een aantal inspiratiebronnen, die hem hebben geholpen om zijn ideeën over voetbal vorm te geven. Daarbij kwamen onder meer het Barcelona van Johan Cruijff en Pep Guardiola en het Ajax van Louis van Gaal voorbij.
Pirlo werd eerder deze zomer aangesteld als coach van Jong Juventus. Amper een week later maakte hij al promotie, waardoor hij nu zijn voetbalvisie op de hoofdmacht van de 'Oude Dame' mag overbrengen.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.
7 minuten geledenPARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Engelse titelrace een 1-0-overwinning geboekt bij West Ham United, dat in degradatieproblemen verkeert. De ploeg van trainer Mikel Arteta scoorde pas in de 83e minuut. Door de overwinning heeft de club uit Noord-Londen het kampioenschap nog altijd in eigen hand. Arsenal komt nog twee keer in actie en heeft 79 punten. Manchester City heeft met 74 punten nog drie wedstrijden te gaan.
3 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft met de overwinning op Heracles Almelo afstand genomen van FC Volendam in de onderste regionen van de Eredivisie. De ploeg van coach Anthony Correia won met 3-0 van de al gedegradeerde club uit Almelo door treffers van Guus Offerhaus, Tyrese Noslin en Jeff Hardeveld.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is zeker van de tweede plaats in de Eredivisie, wat betekent dat de club komend seizoen aan mag treden in de competitiefase van de Champions League. De Rotterdammers speelden in De Kuip met 1-1 gelijk tegen AZ. Door een nederlaag van NEC in Groningen is de ploeg van trainer Robin van Persie zeker van plek 2.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - NEC heeft in de strijd om de plekken die recht geven op Europees voetbal met 2-1 verloren bij FC Groningen. Door de uitnederlaag zakt de ploeg uit Nijmegen naar de vierde plaats. Met nog een speelronde te gaan heeft NEC 56 punten, 2 minder dan FC Twente, 1 meer dan Ajax. De vierde plek geeft aan het eind van het seizoen recht op de voorrondes van de Europa League.
3 uur geleden