Pirlo coacht in de geest van Cruijff en Van Gaal
TURIJN (ANP) - Andrea Pirlo heeft vlak voor het begin van de Italiaanse competitie in de Serie A zijn trainerslicentie binnen. Dat betekent dat de oud-international zondag volledig gediplomeerd op de bank bij landskampioen Juventus kan plaatsnemen voor de thuiswedstrijd tegen Sampdoria.
De 41-jarige Italiaan slaagde met lof voor de UEFA Pro Licentie. De voormalige spelverdeler van Juventus, AC Milan en Internazionale kreeg voor zijn afsluitende rede 107 punten van het maximale aantal van 110. Zijn presentatie telde 30 pagina's en was getiteld: 'Het voetbal dat ik graag wil.'
In zijn inleiding noemde Pirlo een aantal inspiratiebronnen, die hem hebben geholpen om zijn ideeën over voetbal vorm te geven. Daarbij kwamen onder meer het Barcelona van Johan Cruijff en Pep Guardiola en het Ajax van Louis van Gaal voorbij.
Pirlo werd eerder deze zomer aangesteld als coach van Jong Juventus. Amper een week later maakte hij al promotie, waardoor hij nu zijn voetbalvisie op de hoofdmacht van de 'Oude Dame' mag overbrengen.
Meer uit Voetbal
MAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.
4 uur geledenZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
8 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
8 uur geleden