Pirlo coacht in de geest van Cruijff en Van Gaal
TURIJN (ANP) - Andrea Pirlo heeft vlak voor het begin van de Italiaanse competitie in de Serie A zijn trainerslicentie binnen. Dat betekent dat de oud-international zondag volledig gediplomeerd op de bank bij landskampioen Juventus kan plaatsnemen voor de thuiswedstrijd tegen Sampdoria.
De 41-jarige Italiaan slaagde met lof voor de UEFA Pro Licentie. De voormalige spelverdeler van Juventus, AC Milan en Internazionale kreeg voor zijn afsluitende rede 107 punten van het maximale aantal van 110. Zijn presentatie telde 30 pagina's en was getiteld: 'Het voetbal dat ik graag wil.'
In zijn inleiding noemde Pirlo een aantal inspiratiebronnen, die hem hebben geholpen om zijn ideeën over voetbal vorm te geven. Daarbij kwamen onder meer het Barcelona van Johan Cruijff en Pep Guardiola en het Ajax van Louis van Gaal voorbij.
Pirlo werd eerder deze zomer aangesteld als coach van Jong Juventus. Amper een week later maakte hij al promotie, waardoor hij nu zijn voetbalvisie op de hoofdmacht van de 'Oude Dame' mag overbrengen.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.
30 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.
54 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Celtic heeft de problemen van Feyenoord verder vergroot. De regerend kampioen van Schotland won het Europa League-duel in De Kuip met 3-1. Voor Feyenoord, dat goed aan het seizoen was begonnen, betekende het de vierde achtereenvolgende nederlaag. Van de laatste zes wedstrijden verloor het elftal van trainer Robin van Persie er vijf.
1 uur geledenPRISTINA (ANP/RTR) - De voetballers van de nationale ploeg van Kosovo krijgen van de regering van hun land 1,5 miljoen euro als ze zich weten te kwalificeren voor het WK van volgend jaar. Dat heeft interim-premier Albin Kurti gezegd in een op tv uitgezonden kabinetsvergadering.
2 uur geledenBRAGA (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het in het oefenduel met Portugal van vrijdag ook stellen zonder spits Vivianne Miedema. De topscorer aller tijden van het Nederlands elftal heeft nog te veel last van klachten die ze overhield aan het duel van haar club Manchester City met Nottingham Forest van afgelopen weekend. Dat zei bondscoach Arjan Veurink tijdens een onlinepersconferentie.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Aanvaller Wassim Bouziane staat voor het eerst in de basis bij AZ in het duel in de Conference League met het Ierse Shelbourne. Coach Maarten Martens heeft de 18-jarige voetballer in de aanval gezet met Troy Parrott en Weslley Patati.
3 uur geleden