Pirelli zoekt oorzaak lekke banden in slotfase Britse Grand Prix
SILVERSTONE (ANP) - Bandenleverancier Pirelli zoekt naar de oorzaak van de lekke banden die de slotfase van de Grote Prijs van Groot-Brittannië een onverwachte wending gaven. Mogelijk speelde niet alleen slijtage een rol, maar ook troep die op het circuit van Silverstone lag.
Achtereenvolgens Valtteri Bottas (Mercedes), Carlos Sainz (McLaren) en Lewis Hamilton (Mercedes) kregen in de laatste ronden een klapband. Bottas viel weg van de tweede plaats, die Max Verstappen vervolgens gretig inpikte. De Limburger ging in de laatste ronde nog vol op jacht naar Hamilton, die op drie wielen nog net als eerste de finishvlag passeerde.
"Het ligt voor de hand om te denken dat de banden versleten waren, want dat zou niet vreemd zijn nadat de coureurs meer dan 38 ronden hadden gereden op dezelfde band. Toch zeg ik niet dat dit de oorzaak is", zei Pirelli-baas Mario Isola op de website van de Formule 1. "Het kan ook zijn dat rommel op het circuit een rol heeft gespeeld. Er lagen bijvoorbeeld nog brokstukken van de kapotte voorvleugel van de auto van Kimi Räikkönen op de baan. We willen dat onderzoeken."
Analyse
Om een goede analyse te maken, zal Pirelli niet alleen de lekke banden onderzoeken, maar alle banden die in het slot van de race zijn gebruikt. "We hebben de mogelijkheid om analyses te doen in ons eigen lab op het circuit. Veel tijd hebben we niet, want komend weekeinde is al de tweede race op Silverstone, dus ik wil snel opheldering", aldus Isola.
De baas van Pirelli had zelf al wel gezien dat de slijtage van de banden ongekend groot was. "Ik zag dat de band van Romain Grosjean, die lang wachtte met zijn eerste pitstop, tot de draad versleten was. En ook van andere banden kon ik zien dat ze compleet op waren. Het moge duidelijk zijn dat een versleten band minder goed beschermt en dat zelfs een klein brokstukje de band al kan beschadigen."
Max Verstappen
Ook de banden van Max Verstappen waren behoorlijk versleten tegen het einde van de race, vertelde teambaas Christian Horner van Red Bull. "We zagen dat er een diepe groeven in zijn banden zaten, dus toen Bottas lek reed, kozen we voor een late pitstop en nieuwe banden, zodat hij nog voor de snelste raceronde kon gaan. Er was absoluut geen garantie dat Max op zijn versleten rubber wel de finish had gehaald."
Waarmee Horner de suggestie weersprak dat als Verstappen was doorgereden, hij Hamilton nog had ingehaald en de race had gewonnen. Verstappen had dat zelf ook al gezegd na de race. "Iedereen zegt dat als ik niet was gestopt, ik had gewonnen. Maar dat is 'als'... voor hetzelfde geld had ik ook een lekke band kunnen krijgen."
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
23 minuten geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull was de race over 100 kilometer op de vijfde positie begonnen. Na een matige start wist hij nog een plek terug te winnen. De winst ging naar Lando Norris van McLaren. Het was de vierde sprintzege uit zijn carrière.
1 uur geledenGABORONE (ANP) - Lieke Klaver heeft zich in Gaborone (Botswana) met de Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter geplaatst voor de finale van de World Relays. De formatie, zonder Femke Broeders-Bol, plaatste zich op basis van tijd en stelde daarmee ook een ticket veilig voor de WK atletiek van volgend jaar in Beijing. Ook de Nederlandse estafettemannen op de 4x400 meter en de 4x100 meter slaagden hierin.
2 uur geledenCHARMEY (ANP) - Tadej Pogacar heeft zijn derde ritzege geboekt in de Ronde van Romandië. De wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam in de vierde etappe na bijna 150 kilometer solo aan in Charmey. De Sloveen bleef de Duitser Florian Lipowitz 14 seconden voor en verstevigde daarmee zijn leidende positie in het algemeen klassement.
4 uur geledenBOLOGNA (ANP/RTR) - Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.
8 uur geleden