Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pirelli: slijtage toch oorzaak lekke banden Silverstone

Pirelli: slijtage toch oorzaak lekke banden Silverstone

MILAAN (ANP) - Slijtage is toch de reden voor de lekke banden van Lewis Hamilton, Valtteri Bottas en Carlos Sainz tijdens de Grote Prijs van Groot-Brittannië afgelopen zondag. Dat is de conclusie van bandenleverancier Pirelli na onderzoek.

De drie coureurs reden in de slotronden van de race op circuit Silverstone lek. Hamilton kreeg de klapband in de laatste ronde en wist op drie wielen nog net vóór Max Verstappen naar de winst te rijden in zijn Mercedes.

Omdat er ook veel troep en brokstukjes op het circuit lagen, bestond het vermoeden dat de coureurs hun banden daarop stuk hadden gereden. Maar Pirelli kon daar geen bewijs voor vinden. De oorzaak is slijtage in combinatie met de hoge snelheid van de huidige Formule 1-bolides, concludeert de Italiaanse fabrikant.

Zachtere banden

De meeste coureurs wisselden in de Britse grand prix na een tweede onderbreking vanwege een crash naar harde banden. Daar reden ze uiteindelijk ongeveer 40 ronden op naar de finish. "Dat is meer dan driekwart van de totale racelengte op een circuit dat al zo veel vergt van de banden", aldus Pirelli in een verklaring. "Omdat de bolides van dit jaar zo snel zijn, de snelste ooit in de Formule 1, kwam er zeker in de laatste ronden enorme druk op de compleet versleten banden. Voor sommige banden was die druk te groot."

Voor de komende grand prix, die ook weer op Silverstone wordt verreden, stelt Pirelli zachtere banden beschikbaar, waardoor de coureurs zullen kiezen voor een tweestop-strategie. Ook de bandenspanning zal iets worden verlaagd.

Meer uit Sport

Kunstrijders Tsiba en Danilova klaar na laatste plaats korte kür

PRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.

3 uur geleden
Tennisster Rybakina in drie sets naar halve finales Miami

MIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.

5 uur geleden
Marathon Londen mikt met tweedaagse op 100.000 deelnemers

LONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.

9 uur geleden
Kunstschaatsster Wories uitgeschakeld na korte kür op WK

PRAAG (ANP) - Kunstschaatsster Niki Wories is na de korte kür uitgeschakeld op het wereldkampioenschap in Praag. De 29-jarige Almeerse zat na de oefening met verplichte figuren niet bij de beste 24, die een plaats verdienden in de vrije kür, die geldt als de finale. Met haar score van 48,41 eindigde ze als 28e.

10 uur geleden
Skiër McGrath wint wereldbekerklassement slalom, dagzege Haugan

HAFJELL (ANP) - De Noorse skiër Atle Lie McGrath heeft het wereldbekerklassement van de slalom gewonnen. Op de laatste slalom van het seizoen werd McGrath achtste, waarmee hij de Fransman Clément Noël en de Braziliaan met Noorse roots Lucas Pinheiro Braathen voorbleef in het eindklassement. De zege ging woensdag in het Noorse Hafjell naar de Noor Timon Haugan.

12 uur geleden
Boksster Heijnen (26) beëindigt carrière 'eerder dan gepland'

ROOSENDAAL (ANP) - Boksster Chelsey Heijnen heeft haar topsportloopbaan "eerder dan gepland" beëindigd. De 26-jarige Roosendaalse schrijft op Instagram dat ze nog door wilde tot de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028, maar "die deur is gesloten". "Maar waar deuren sluiten, gaan of moeten er andere open", aldus Heijnen, die werk heeft gevonden bij een niet nader genoemd bedrijf.

12 uur geleden
München wil WK atletiek in 2029 of 2031

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse stad München wil de wereldkampioenschappen atletiek in 2029 of 2031 organiseren. Het stadsbestuur zal zich kandidaat stellen voor de organisatie van een van de grootste sportevenementen ter wereld.

13 uur geleden