Pirelli: slijtage toch oorzaak lekke banden Silverstone
MILAAN (ANP) - Slijtage is toch de reden voor de lekke banden van Lewis Hamilton, Valtteri Bottas en Carlos Sainz tijdens de Grote Prijs van Groot-Brittannië afgelopen zondag. Dat is de conclusie van bandenleverancier Pirelli na onderzoek.
De drie coureurs reden in de slotronden van de race op circuit Silverstone lek. Hamilton kreeg de klapband in de laatste ronde en wist op drie wielen nog net vóór Max Verstappen naar de winst te rijden in zijn Mercedes.
Omdat er ook veel troep en brokstukjes op het circuit lagen, bestond het vermoeden dat de coureurs hun banden daarop stuk hadden gereden. Maar Pirelli kon daar geen bewijs voor vinden. De oorzaak is slijtage in combinatie met de hoge snelheid van de huidige Formule 1-bolides, concludeert de Italiaanse fabrikant.
Zachtere banden
De meeste coureurs wisselden in de Britse grand prix na een tweede onderbreking vanwege een crash naar harde banden. Daar reden ze uiteindelijk ongeveer 40 ronden op naar de finish. "Dat is meer dan driekwart van de totale racelengte op een circuit dat al zo veel vergt van de banden", aldus Pirelli in een verklaring. "Omdat de bolides van dit jaar zo snel zijn, de snelste ooit in de Formule 1, kwam er zeker in de laatste ronden enorme druk op de compleet versleten banden. Voor sommige banden was die druk te groot."
Voor de komende grand prix, die ook weer op Silverstone wordt verreden, stelt Pirelli zachtere banden beschikbaar, waardoor de coureurs zullen kiezen voor een tweestop-strategie. Ook de bandenspanning zal iets worden verlaagd.
Meer uit Sport
TALLAHASSEE (ANP/BELGA) - Atlete Agnes Ngetich heeft in het Amerikaanse Tallahassee de gouden medaille veroverd bij het WK veldlopen. De 24-jarige Keniaanse liet Joy Cheptoyek uit Oeganda en de Ethiopische Senayet Getachew achter zich.
4 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen brons veroverd op de 1500 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse eindigde met 1.57,64 als derde. De Europese titel ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen. Met 1.56,24 bleef de Noorse de Tsjechische Nikola Zdrahalova voor, die tweede werd in 1.56,53.
6 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben op de EK afstanden in Polen naast de medailles op de 5000 meter gegrepen. Kars Jansman was met 6.21,39 de beste Nederlander op de vierde plaats. De zege ging naar de van oorsprong Russische schaatser Vladimir Semirunniy, die uitkomt voor Polen. Hij schaatste met 6.11,13 een baanrecord.
7 uur geledenST. MORITZ (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Zwitserse St. Moritz voldaan aan de kwalificatie-eis voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo en zich geplaatst voor de Spelen. Wesselink eindigde met remmer Jelen Franjic als achtste op de Zwitserse natuurijsbaan, het beste resultaat voor de Nederlandse tweemansbob. De wedstrijd gold ook meteen als EK. Daarin is Wesselink als zesde geëindigd.
7 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers uit Polen en Zwitserland hebben zich geplaatst voor de finale van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Zwitserland won in de halve finale met 2-1 van België, Polen versloeg de Verenigde Staten en staat zodoende voor de derde keer op rij in de finale van het toernooi. De afgelopen twee jaar was Polen verliezend finalist.
8 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Wielrenner Pepijn Veenings heeft de 25e editie van de strandrace Egmond-Pier-Egmond gewonnen. De 21-jarige Zaandammer had voor de 38 kilometer in de vrieskou iets minder dan een uur nodig en kwam solo over de streep. Hij hield Timothy Dupont van een record af. De Belgische titelverdediger had als eerste de jaarlijkse strandrace voor de vierde keer willen winnen, maar hij eindigde slechts als achtste.
8 uur geledenZAUCHENSEE (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een maand voor aanvang van de Winterspelen in Milaan en Cortina haar vorm onderstreept met een wereldbekerzege. De 41-jarige was in het Oostenrijkse Zauchensee de snelste op de afdaling.
10 uur geleden