Piqué ontkent belangenconflict rond Supercup in Saudi-Arabië
BARCELONA (ANP) - Voetballer Gerard Piqué ontkent dat er een belangenconflict is rond de deal om de wedstrijd om de Spaanse Supercup in Saudi-Arabië te laten spelen. "Alles wat we gedaan hebben, is legaal", aldus de verdediger van FC Barcelona op zijn Twitch-kanaal.
De Spaanse nieuwssite El Confidencial meldde maandag dat de Spaanse voetbalbond RFEF een commissie van 24 miljoen euro heeft bedongen voor Kosmos, het sportevenementenbedrijf van Piqué, om de Spaanse Supercup naar Saudi-Arabië te halen. El Confidencial had toegang tot documenten en privé-audioberichten tussen Piqué en RFEF-voorzitter Luis Rubiales. Volgens de nieuwssite krijgt de Spaanse voetbalbond 40 miljoen euro per seizoen voor elk van de zes edities die sinds 2020 in Saudi-Arabië worden gehouden. Kosmos zou 4 miljoen per seizoen ontvangen. El Confidencial sprak van een "voorkeursbehandeling" die Piqué zou gekregen hebben van Rubiales.
"Het enige wat hier illegaal is, is dat privé-audioberichten werden gestolen en aan de pers werden gegeven", verdedigt Piqué zich. "Ik weet hoe ik een zakendeal moet scheiden van voetbal. Ik heb geen hulp gekregen. Als je me vertelt dat vanwege een commerciële overeenkomst de competitie wordt beïnvloed, heb je geen idee wie ik ben. In de wereld waarin wij werken, is een commissie van 10 procent in overeenstemming met de marktstandaarden."
De eerste editie van de Spaanse Supercup in Saudi-Arabië was in januari 2020, met Barcelona, Real Madrid, Atlético Madrid en Valencia als deelnemers. Real Madrid pakte de eindzege, nadat het in de finale Atlético versloeg na strafschoppen.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de tweede halve finale tegen Bayern München in de Champions League punten laten liggen in de Franse competitie. Met vrijwel alle sterspelers op de bank eindigde de thuiswedstrijd tegen FC Lorient in 2-2.
14 minuten geledenVALENCIA (ANP/AFP) - Atlético Madrid is zo goed als zeker van een plaats in het hoofdtoernooi van de Champions League komend seizoen. Het elftal van trainer Diego Simeone won in de Spaanse voetbalcompetitie met 2-0 bij Valencia en verstevigde daarmee de vierde plaats.
21 minuten geledenUTRECHT (ANP) - NAC Breda kan degradatie uit de Eredivisie nauwelijks nog voorkomen. De Brabanders hielden met een man minder lange tijd stand bij FC Utrecht, maar gingen in de slotfase alsnog onderuit: 2-0.
1 uur geledenCAIRO (ANP/AFP/BELGA) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de speeldata van de Afrika Cup van 2027 bekendgemaakt. De 36e editie van het toernooi vindt plaats tussen 19 juni en 17 juli. Kenia, Tanzania en Oeganda werden in september 2023 al als gastlanden aangewezen. Het is nog niet duidelijk welk land de openingswedstrijd en de finale organiseert.
1 uur geledenBRENTFORD (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie uit de Premier League concurrent West Ham United zien verliezen. Brentford was in eigen stadion met 3-0 te sterk voor de Londenaren, waar de Nederlander Crysencio Summerville een basisplaats had.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft een nederlaag in de Bundesliga ternauwernood voorkomen. De koploper, die al zeker is van de landstitel, maakte diep in blessuretijd gelijk tegen hekkensluiter Heidenheim: 3-3.
2 uur geledenLYON (ANP) - De voetbalsters van Olympique Lyon hebben zich ten koste van titelverdediger Arsenal geplaatst voor de finale van de Champions League. In de halve finale in Lyon werd het 3-1 voor de thuisploeg. Dat was voldoende na de 2-1-nederlaag vorige week in Londen.
2 uur geleden