Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Piqué ontkent belangenconflict rond Supercup in Saudi-Arabië

Piqué ontkent belangenconflict rond Supercup in Saudi-Arabië

BARCELONA (ANP) - Voetballer Gerard Piqué ontkent dat er een belangenconflict is rond de deal om de wedstrijd om de Spaanse Supercup in Saudi-Arabië te laten spelen. "Alles wat we gedaan hebben, is legaal", aldus de verdediger van FC Barcelona op zijn Twitch-kanaal.

De Spaanse nieuwssite El Confidencial meldde maandag dat de Spaanse voetbalbond RFEF een commissie van 24 miljoen euro heeft bedongen voor Kosmos, het sportevenementenbedrijf van Piqué, om de Spaanse Supercup naar Saudi-Arabië te halen. El Confidencial had toegang tot documenten en privé-audioberichten tussen Piqué en RFEF-voorzitter Luis Rubiales. Volgens de nieuwssite krijgt de Spaanse voetbalbond 40 miljoen euro per seizoen voor elk van de zes edities die sinds 2020 in Saudi-Arabië worden gehouden. Kosmos zou 4 miljoen per seizoen ontvangen. El Confidencial sprak van een "voorkeursbehandeling" die Piqué zou gekregen hebben van Rubiales.

"Het enige wat hier illegaal is, is dat privé-audioberichten werden gestolen en aan de pers werden gegeven", verdedigt Piqué zich. "Ik weet hoe ik een zakendeal moet scheiden van voetbal. Ik heb geen hulp gekregen. Als je me vertelt dat vanwege een commerciële overeenkomst de competitie wordt beïnvloed, heb je geen idee wie ik ben. In de wereld waarin wij werken, is een commissie van 10 procent in overeenstemming met de marktstandaarden."

De eerste editie van de Spaanse Supercup in Saudi-Arabië was in januari 2020, met Barcelona, Real Madrid, Atlético Madrid en Valencia als deelnemers. Real Madrid pakte de eindzege, nadat het in de finale Atlético versloeg na strafschoppen.

Meer uit Voetbal

NAC speelt thuis met 2-2 gelijk tegen FC Twente

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft al tien duels in de Eredivisie niet gewonnen. De club uit Breda mocht vrijdagavond voor eigen publiek toch blij zijn met een punt. Het elftal van Carl Hoefkens speelde met 2-2 gelijk tegen FC Twente. NAC blijft na 21 wedstrijden op de zeventiende plaats van de Eredivisie staan. FC Twente is de nummer 8.

11 minuten geleden
Sc Heerenveen legt jonge aanvaller Gürbüz langer vast

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.

3 uur geleden
NAC geeft technisch directeur Maas contract voor onbepaalde tijd

BREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.

3 uur geleden
PSV verhuurt verdediger Nagalo aan Konyaspor

EINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.

5 uur geleden
Belgische Racing Genk bestraft voor wangedrag fans in Utrecht

NYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.

8 uur geleden
Van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.

21 uur geleden
Van Persie vreest voor zware knieblessure bij zoon Shaqueel

SEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.

21 uur geleden