Pinstoring bij Albert Heijn opgelost
ZAANDAM (ANP) - De pinstoring waar Albert Heijn de hele ochtend mee te kampen heeft gehad, is even na het middaguur opgelost. Dat meldt een woordvoerster van het winkelconcern. Behalve bij AH-winkels in Nederland en België, kon ook bij de vestigingen van drogisterijketen Etos en slijterij Gall&Gall niet gepind worden.
De storing trof meer dan 2000 vestigingen van het concern Ahold Delhaize. Ongeveer 20 winkels moesten dicht omdat daar alleen gepind kon worden, geeft een woordvoerster aan. KPN laat desgevraagd weten dat de precieze oorzaak van de netwerkstoring nog onderzocht wordt, maar dat een herstart van de systemen voldoende was. "Uiteraard monitoren we alles nauwgezet."
Albert Heijn telt in totaal 1044 winkels, verspreid over Nederland en België. Dat zijn gewone supermarkten, maar ook de grotere vestigingen zoals AH XL-supermarkten en kleinere winkels zoals AH To Go’s.
Supermarkten
In Nederland zijn er in totaal 87 AH To Go-winkels en 37 XL-vestigingen. De rest van de winkels zijn gewone supermarkten. In België zijn in totaal 54 gewone supermarkten.
Drogisterij Etos, dat ook onderdeel uitmaakt van moederbedrijf Ahold Delhaize, heeft 542 winkels in heel Nederland. Deze zijn behalve in winkelstraten ook op stations en in winkelcentra te vinden. Drankspecialist Gall&Gall telt in totaal 585 winkels door heel Nederland, blijkt uit het jaarverslag van 2019 van het concern. Ahold Delhaize zette vorig jaar in Nederland bijna 15 miljard euro om.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De aanbesteding waarbij drie in plaats van zes afhandelaren actief zijn op Schiphol mag doorgaan. Dat heeft de rechtbank in Den Haag bepaald, nadat drie verliezende partijen een kort geding hadden aangespannen. Swissport, Aviapartner en Menzies voerden bezwaren aan waarom hun concurrenten de opdracht niet zouden moeten krijgen, maar de rechter wees die af.
8 minuten geledenKAUB (ANP) - Het waterpeil bij het Duitse Kaub, een belangrijk knelpunt in de Rijn, zakt deze week tot een zeer laag niveau. De waterstanden in de Rijn in Duitsland zijn weer gezakt door de aanhoudende droogte.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediatoezichthouder Ofcom gaat onderzoek doen naar de leeftijdschecks bij pornowebsite Pornhub. Daarbij kijkt Ofcom of Pornhub voldoet aan zijn wettelijke verplichtingen om te voorkomen dat minderjarigen porno te zien krijgen.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Investeringen in kunstmatige intelligentie helpen de wereldeconomie dit jaar iets beter op koers te blijven dan verwacht. Tegelijkertijd blijken de hoge energiekosten hardnekkiger dan gedacht, waardoor 2027 er minder gunstig uitziet. Dat staat in een rapport van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO).
3 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Chinese autofabrikanten winnen steeds meer terrein op de Europese automarkt. Ze lokken kopers die nog twijfelen over een volledig elektrische auto met betaalbaardere hybride voertuigen. Merken zoals BYD, MG en Xpeng waren vorige maand goed voor een recordmarktaandeel van bijna 12 procent, heeft het Duitse onderzoeksbureau Dataforce becijferd.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Arcadis was woensdagochtend een opvallende daler op het Damrak nadat bekend werd dat het Canadese bedrijf WSP Global zijn pogingen om het advies- en ingenieursbedrijf over te nemen staakt. WSP had langere tijd interesse in Arcadis, maar die onderneming sloeg tot twee keer toe biedingen af. De Canadezen hebben besloten om hun bod op het Nederlandse bedrijf in te trekken. Arcadis ging kort na de opening bijna 10 procent omlaag, goed voor de laatste plek in de MidKap.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zestig partijen hebben interesse getoond in een doorstart van de failliete fietsfabrikant Accell, bekend van merken als Batavus, Sparta, Babboe en Raleigh. Curatoren kregen zowel biedingen op een enkel merk als voorstellen voor de overname van groepen merken, schrijven ze in hun eerste faillissementsverslag.
4 uur geleden