Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pinstoring bij Albert Heijn opgelost

Pinstoring bij Albert Heijn opgelost

ZAANDAM (ANP) - De pinstoring waar Albert Heijn de hele ochtend mee te kampen heeft gehad, is even na het middaguur opgelost. Dat meldt een woordvoerster van het winkelconcern. Behalve bij AH-winkels in Nederland en België, kon ook bij de vestigingen van drogisterijketen Etos en slijterij Gall&Gall niet gepind worden.

De storing trof meer dan 2000 vestigingen van het concern Ahold Delhaize. Ongeveer 20 winkels moesten dicht omdat daar alleen gepind kon worden, geeft een woordvoerster aan. KPN laat desgevraagd weten dat de precieze oorzaak van de netwerkstoring nog onderzocht wordt, maar dat een herstart van de systemen voldoende was. "Uiteraard monitoren we alles nauwgezet."

Albert Heijn telt in totaal 1044 winkels, verspreid over Nederland en België. Dat zijn gewone supermarkten, maar ook de grotere vestigingen zoals AH XL-supermarkten en kleinere winkels zoals AH To Go’s.

Supermarkten

In Nederland zijn er in totaal 87 AH To Go-winkels en 37 XL-vestigingen. De rest van de winkels zijn gewone supermarkten. In België zijn in totaal 54 gewone supermarkten.

Drogisterij Etos, dat ook onderdeel uitmaakt van moederbedrijf Ahold Delhaize, heeft 542 winkels in heel Nederland. Deze zijn behalve in winkelstraten ook op stations en in winkelcentra te vinden. Drankspecialist Gall&Gall telt in totaal 585 winkels door heel Nederland, blijkt uit het jaarverslag van 2019 van het concern. Ahold Delhaize zette vorig jaar in Nederland bijna 15 miljard euro om.

Meer uit Financieel

Ierse minister: EU heeft geen 'toverstaf' tegen hoge energieprijs

LUXEMBURG (ANP) - De EU en haar lidstaten hebben geen "toverstaf" om de hoge energieprijzen te laten verdwijnen, zei de Ierse minister van Energie Darragh O'Brien voorafgaand aan een EU-overleg met energieministers. De huidige energiecrisis is "fundamenteler" dan dat, zei de Ier, wiens land tijdelijk voorzitter is van de EU.

37 minuten geleden
Miljardenverlies Volkswagen door Porsche-afschrijving en China

WOLFSBURG (ANP/DPA) - Het Duitse autoconcern Volkswagen leed in het afgelopen kwartaal een miljardenverlies door een grote afschrijving bij dochterbedrijf Porsche en tegenvallende verkopen in China. Ook werden de resultaten gedrukt door hoge reorganisatiekosten, werd donderdag bekend.

50 minuten geleden
Shell stijgt, ING daalt op druk Damrak na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Shell behoorde donderdag tot de stijgers op de Amsterdamse beurs. Het olie- en gasconcern verdubbelde de winst in het afgelopen kwartaal door de hoge olie- en gasprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Topman Wael Sawan sprak van zeer sterke resultaten. Om aandeelhouders te belonen, gaat Shell voor 5 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen. Het aandeel won ruim 3 procent.

1 uur geleden
Randstad: AI zorgt voor groei techmedewerkers, niet voor krimp

DIEMEN (ANP) - Kunstmatige intelligentie (AI) vervangt technologische medewerkers allerminst, maar verandert wel de vraag, meldt uitzender Randstad in een nieuw rapport. De snelgroeiende technologie zorgt bij veel organisaties daarom juist voor een groei van het aantal techmedewerkers. "Bijna negen op de tien managers breidt zijn techteams uit om met AI zijn dienstverlening op te schalen en de omzet te vergroten."

1 uur geleden
Adidas groeit met kleding en sportspullen, schoenenverkoop hapert

HERZOGENAURACH (ANP/BLOOMBERG) - Adidas deed afgelopen kwartaal goede zaken met de verkoop van kleding- en sportartikelen. Met de schoenendivisie, waar het Duitse merk probeert voort te bouwen op het succes van retro-sneakers zoals de Samba, ging het minder goed.

1 uur geleden
Shell verdubbelt kwartaalwinst naar 10,8 miljard dollar

LONDEN (ANP) - Olie- en gasconcern Shell heeft in het afgelopen kwartaal de winst verdubbeld door de hoge olie- en gasprijzen als gevolg van de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Meer omzet en winst voor bierbrouwer AB InBev

BRUSSEL (ANP) - AB InBev, de bierbrouwer achter merken als Corona, Jupiler en Stella Artois, heeft in het derde kwartaal meer omzet en winst geboekt. De hoeveelheid verkochte dranken nam slechts licht toe, wat erop wijst dat de grote brouwer hogere prijzen rekende voor zijn bier.

2 uur geleden