Pinot wint zevende etappe in Zwitserland, Higuita pakt leiding
MALBUN (ANP) - Wielrenner Thibaut Pinot heeft de zevende etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. De 32-jarige Fransman van Groupama-FDJ kwam solo boven op Malbun na een rit van 194,6 kilometer met een start in Ambri. De Spanjaard Óscar Rodríguez eindigde als tweede voor de Kazach Alexei Loetsenko.
Sergio Higuita kwam op 1.19 minuut als vierde binnen en nam de leiderstrui over van de Deen Jakob Fuglsang. De Colombiaan van Bora-hansgrohe bleef ook de Brit Geraint Thomas nipt voor, die daarmee tweede blijft in het klassement op 2 seconden. Fuglsang zakte naar de derde plaats op 19 seconden.
De slotetappe van zondag is een individuele tijdrit over 25 kilometer in Vaduz, de hoofdstad van Liechtenstein.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Over Johan Cruijff, Nederlands beste voetballer, verschijnt komend voorjaar een nieuwe documentaire. Op 24 maart is het tien jaar geleden dat de voetballer overleed. Drie dagen daarvoor gaat de documentaire 'Cruijff' in première in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - De Britse bokser Anthony Joshua en de Amerikaan Jake Paul ronden een deal af voor een zwaargewichtgevecht in Miami in december, meldt de Britse krant The Guardian. Netflix kondigt het gevecht maandag aan, aldus een bron met kennis van de onderhandelingen, volgens wie het gevecht op 19 of 26 december plaatsvindt.
6 uur geledenTURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft zich met een zege op Alexander Zverev geplaatst voor de halve finales van de ATP Finals. De Italiaanse tennisser moest voor eigen publiek in Turijn de Duitse nummer 3 van de wereld meerdere breakpoints toestaan, maar werkte die allemaal weg. Zelf sloeg de viervoudig grandslamkampioen op de juiste momenten toe: 6-4 6-3.
11 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is verkozen tot beste Nederlandse atleet van het jaar. De 26-jarige Volendamse werd vooral beloond voor haar wereldtitel in Tokio, waarmee ze de eerste Nederlandse wereldkampioene werd op het onderdeel. Schilder won de strijd van Femke Bol en para-kogelstootster Lara Baars, zo werd bekend tijdens een gala van de Atletiekunie in Apeldoorn.
13 uur geledenTARRAGONA (ANP) - Golfer Mike Toorop heeft een vaste speelkaart bemachtigd voor de Europese Tour. De Nederlander eindigde in het finaletoernooi van de kwalificaties (Q School) in het Spaanse Tarragona net aan in de top 20, wat nodig was voor een speelbewijs voor het hoogste niveau komend seizoen. Daan Huizing, Lars van Meijel en Wouter de Vries redden het niet.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Henrik Signell heeft de selectie voor het WK handbal bekendgemaakt. Ervaren internationals als Estavana Polman, Angela Malestein, Lois Abbingh en Dione Housheer maken deel uit van zijn 16-koppige selectie.
22 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Novak Djokovic vindt de korte duur en timing van de schorsing van Jannik Sinner na een dopingovertreding vreemd en denkt dat de zaak de carrière van de Italiaanse viervoudig grandslamkampioen zal overschaduwen.
23 uur geleden