Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pinksterweekend Schiphol qua schadeclaims drukste van het jaar

Pinksterweekend Schiphol qua schadeclaims drukste van het jaar

DEN HAAG (ANP) - Het blijft onverminderd druk bij organisaties die Nederlandse reizigers helpen met het terugvragen van geld voor een vertraagde of geannuleerde vlucht. Het pinksterweekend was bij Aviclaim wat aantal meldingen betreft het drukste weekend van dit jaar, ondanks de grote problemen die in mei al op Schiphol waren door personeelstekorten. "De eerste helft van mei was al druk, de tweede helft nog drukker en juni het drukst", aldus oprichter Remco Kuilman.

De eerste week van juni leidde vooral door de situatie op Schiphol rond Pinksteren al tot zo'n 40 procent van het aantal in mei ingediende claims, toen door personeelstekorten al veel vluchten werden geannuleerd en lange rijen stonden op de luchthaven. Afgelopen weekend annuleerde KLM dagelijks opnieuw tot tientallen vluchten, zaterdag vlogen 42 vluchten leeg terug naar Amsterdam. Claimorganisatie EUclaim becijferde dat ongeveer een vijfde van de vluchten zaterdag te maken had met urenlange vertragingen of annuleringen.

Volgens EUclaim en Aviclaim schrijft KLM de beslissing om geen passagiers meer naar Schiphol mee te nemen onterecht toe aan externe omstandigheden. Het zou volgens hen gaan om een zakelijke keuze van het bedrijf zelf. Als problemen voortkomen uit externe omstandigheden, hoeft een luchtvaartmaatschappij bij minstens drie uur vertraging geen vergoeding te geven voor het door de passagier geleden tijdsverlies. Anders wel, zegt vluchtanalist bij EUclaim Paul Vaneker.

Compensatie

Die eventuele compensatie voor tijdsverlies kan bij langeafstandsvluchten oplopen tot 600 euro en komt bovenop het vergoeden van kosten voor eten en een overnachtingsplek. Die kosten moet een maatschappij hoe dan ook vergoeden in geval van annulering of vertraging van meer dan drie uur.

EUclaim kreeg vanaf 1 mei 15.000 meldingen binnen, waarvan twee derde in de laatste helft van die periode. Dat kan komen door naweeën van de drukke en onrustige meivakantie, maar ook in de weken erna bleef het druk op Schiphol. Ook bij Aviclaim kwamen in de tweede helft van mei veel meer claims binnen. Onder meer Hemelvaart zorgde voor extra drukte.

Bij EUclaim lag het aantal meldingen nog wel lager dan in dezelfde periode in 2019, voor de invloed van de coronapandemie op de reisbewegingen. Volgens Vaneker komt dat doordat het aantal vliegbewegingen nog altijd lager ligt dan toen. Bij Aviclaim kwamen in mei vergeleken met drie jaar geleden zes keer meer claims binnen.

Meer uit Binnenland

Beoordeling aardbevingsschade gebeurt onafhankelijk, zegt IMG

GRONINGEN (ANP) - De organisatie die gaat over de afhandeling van schades door de gaswinning in Groningen en Drenthe heeft "geen reden om te twijfelen" aan de onafhankelijkheid van ingehuurde deskundigen. Zij beoordelen aanvragen voor vergoedingen voor aardbevingsschade en brengen hierover advies uit aan het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG). Een rechter oordeelde onlangs - na onderzoek van RTV Noord, RTV Drenthe en Follow the Money - dat één deskundige niet onafhankelijk is, maar persoonlijke belangen zou hebben.

42 minuten geleden
Tien relschoppers Kesteren worden vrijdag verhoord

KESTEREN (ANP) - Tien verdachten die donderdag zijn aangehouden in Kesteren en Opheusden worden vrijdag verhoord, zegt de politie. Een van hen is minderjarig en heeft de nacht van donderdag op vrijdag thuis geslapen. Deze tiener heeft zich inmiddels gemeld voor verhoor, zegt de politie. De overige verdachten zijn in de leeftijd van 18 tot 39 jaar. De relschoppers worden verdacht van het bezit van vuurwerk en het niet voldoen aan bevel/vordering, ofwel de bevelen van de politie niet opvolgen.

1 uur geleden
Verdachte doden Syrische tieners: ik ben ontoerekeningsvatbaar

AMSTERDAM (ANP) - De 25-jarige Efe Y., verdacht van het doodschieten van twee Syrische jongens in het Piet Wiedijkpark in Amsterdam-West, zegt dat hij ontoerekeningsvatbaar is en geen gevangenisstraf krijgt, maar tbs met dwangverpleging. Zijn advocaat meldde vrijdag op de derde inleidende zitting dat Y. dat tegen hem heeft gezegd, nadat het persoonlijkheidsonderzoek in het Pieter Baan Centrum (PBC) was afgerond.

2 uur geleden
Bijna 2,6 miljoen euro opgehaald voor Nepal door Rode Kruis

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis heeft met giro 6868 na ongeveer een maand bijna 2,6 miljoen euro opgehaald voor de slachtoffers van de overstroming in Nepal. Het geld gaat naar voedsel, drinkwater en hulppakketten. Deze spullen zijn volgens de hulporganisatie nodig, "helemaal nu de herfst en winter en het bijbehorende regenseizoen voor de deur staan". Daardoor kunnen meer ziektes uitbreken, zoals cholera, vreest het Rode Kruis.

2 uur geleden
Gasunie noemt noodvoorraad gas van twee weken onvoldoende

GRONINGEN (ANP) - Gasunie Transport Services (GTS) pleit voor een grotere strategische gasvoorraad. Het kabinet gaat een noodvoorraad aanleggen voor ongeveer twee weken, schreef klimaatminister Stientje van Veldhoven (D66) in een brief aan de Tweede Kamer. Volgens de beheerder van het gastransportnet in Nederland biedt die noodvoorraad onvoldoende bescherming tegen een verstoring die langere tijd aanhoudt.

3 uur geleden
Energie-Nederland positief over gasvoorraadplannen kabinet

DEN HAAG (ANP) - Branchevereniging Energie-Nederland is positief over de gasvoorraadplannen van klimaatminister Stientje van Veldhoven (D66). De minister wil de verantwoordelijkheid voor voldoende gasvoorraad bij de markt neerleggen, nu is de overheid daar zelf nog verantwoordelijk voor. Ook gaat het kabinet in Brussel pleiten voor de afschaffing van de Europese vuldoelen.

4 uur geleden
Kabinet wil leveranciers verplichten om gas op voorraad te houden

DEN HAAG (ANP) - Gasleveranciers moeten worden verplicht om gasvoorraden aan te houden voor de winter, vindt het kabinet. Nu is de overheid zelf nog verantwoordelijk voor deze gasvoorraden, maar klimaatminister Stientje van Veldhoven (D66) wil die verantwoordelijkheid bij de markt neerleggen, schrijft ze in een brief aan de Tweede Kamer.

5 uur geleden