Pink Floyd Project speelt laatste show Pink Floyd opnieuw
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse formatie Pink Floyd Project, die zich al bijna twintig jaar heeft gespecialiseerd in het werk van Pink Floyd, gaat op 5 september 2024 het laatste concert dat de Britse band dertig jaar geleden in Nederland gaf opnieuw spelen. Pink Floyd gaf begin september 1994 drie concerten in het kader van The Division Bell Tour. Exact dertig jaar later gaat Pink Floyd Project deze setlist weer spelen, nu in Ahoy in Rotterdam.
Heel bijzonder is dat twee artiesten die er dertig jaar terug ook bij waren, weer meespelen. Het gaat om percussionist Gary Wallis en achtergrondzangeres Durga McBroom. De kaartverkoop voor dit bijzondere eerbetoon aan Pink Floyd start dinsdagochtend, 29 jaar na het laatste concert en een jaar voordat het eerbetoon plaatsvindt.
Tijdens The Division Bell Tour ondernam Pink Floyd tussen maart en oktober 1994 voor de laatste keer een grootschalige wereldtournee, bestaande uit ruim honderd concerten. Na vier maanden Amerika volgde het Europese vasteland, waaronder drie uitverkochte concerten in de Rotterdamse Kuip voor in totaal ruim 135.000 mensen.
Pink Floyd Project heeft de afgelopen twee decennia al veel werk van Pink Floyd integraal opnieuw uitgevoerd, zoals The Dark Side of the Moon en The Wall. Tijdens de shows pakt de band groots uit, met quadrafonisch geluid, indrukwekkend licht, vele lasers, special effects en natuurlijk het zo voor Pink Floyd kenmerkende ronde projectiescherm met speciale visual effects. 'Pink Floyd in De Kuip 1994' wordt technisch gezien de grootse show ooit van Pink Floyd Project.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Alle dertien demonstranten die maandagavond rond de dodenherdenking op de Dam zijn aangehouden, zijn weer op vrije voeten. Dat meldt de politie dinsdag. De groep wordt verdacht van het overtreden van de wet openbare manifestaties, zo werd eerder bekendgemaakt.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Twintig Nederlandse gevangenisbussen krijgen een tweede leven in Oekraïne. Het gevangeniswezen in het Oost-Europese land staat door de oorlog met Rusland onder druk en heeft de voertuigen nodig om het werk te blijven uitvoeren. Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) heeft de eerste vier bussen in Lviv overgedragen.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim 800.000 mensen in Nederland die nu nog leven, maakten het einde van de Tweede Wereldoorlog mee. Dat is minder dan 5 procent van de bevolking, blijkt uit een analyse van het ANP op basis van cijfers van het CBS.
2 uur geledenGENEVE (ANP) - Naast de twee eerder door een laboratorium bevestigde besmettingen met het hantavirus op een Nederlands cruiseschip zijn er vijf vermoedelijke gevallen vastgesteld. Dat meldt de Wereldgezondheidsorganisatie WHO.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij plaatselijke dodenherdenkingen hebben meerdere burgemeesters maandagavond gewaarschuwd voor de staat van de samenleving en van de politiek. Daarin zien ze steeds meer extremisme.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Negen demonstranten die maandagavond rond de dodenherdenking op de Dam zijn aangehouden, zijn weer op vrije voeten. Onder hen is activist Frank van der Linde. Dat meldt hun advocaat Willem Jebbink. Drie andere cliënten van Jebbink worden nog verhoord. Hij verwacht dat ook zij in het komende uur worden vrijgelaten.
9 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - In Wageningen heeft burgemeester Floor Vermeulen rond middernacht traditiegetrouw het Nationaal Bevrijdingsvuur aangestoken, als startsein voor de viering van de vrijheid op 5 mei. Vermeulen werd vergezeld door twee veteranen uit de Tweede Wereldoorlog: de 103-jarige Robbie Hall uit het Verenigd Koninkrijk en de 105-jarige Johan Geneuglijk uit Nederland. De plechtigheid was op het plein voor Hotel De Wereld, waar in 1945 werd onderhandeld over de Duitse capitulatie.
9 uur geleden