Pim Lammers en Civitas Christiana proberen regeling te treffen
AMSTERDAM (ANP) - Schrijver Pim Lammers en de extreem-conservatieve christelijke stichting Civitas Christiana gaan proberen afspraken te maken over de verwijdering van uitlatingen door de stichting over Lammers. De partijen nemen een week de tijd om een regeling te treffen, zei de advocaat van de kinderboekenschrijver woensdag in de rechtbank in Amsterdam.
Als ze er niet uitkomen, krijgt de rechtbank alsnog het verzoek uitspraak te doen in de zaak.
Die draait om de manier waarop Civitas Christiana kritiek uit op Lammers' werk. Op de website van de stichting en in een onlangs gepubliceerd 'zwartboek' worden Lammers en zijn teksten herhaaldelijk in verband gebracht met pedofilie. In 2023 ontving Lammers al doodsbedreigingen na soortgelijke aantijgingen van de stichting en door influencers op sociale media.
Afspraken over uitlatingen
Lammers wil dat de stichting de uitlatingen verwijdert en in de toekomst nooit meer doet. De stichting wil op dit verzoek ingaan, maar over de details wordt komende week nog gesproken.
Civitas Christiana stelde in de rechtszaal dat de uitlatingen over Lammers niet persoonlijk bedoeld zijn. De stichting vindt ook niet dat de bedreigingen een gevolg zijn van de uitlatingen. Het is verder duidelijk dat het gaat om meningen, die vanuit een christelijk perspectief zijn geuit, aldus de advocaat van de stichting.
Recente publicaties
Maar volgens Lammers' advocaat betekent dat niet dat alles zomaar gezegd kan worden. Bekend is dat iemand die met pedofilie in verband wordt gebracht, kan rekenen op bedreigingen. Civitas heeft bovendien onlangs opnieuw op zo'n manier over Lammers gepubliceerd, dus jaren na de doodsbedreigingen. Lammers zelf noemde de afgelopen twee jaar "een absurdistische film".
"Is dit wat u wilt?" vroeg de rechter aan de stichting over de doodsbedreigingen en de mogelijke toename van de verkoop van Lammers' boeken door alle commotie. Ook vroeg de rechter waarom Civitas Christiana wel aandacht besteedt aan Lammers maar niet of nauwelijks aan het misbruikschandaal binnen de katholieke kerk. Bestuurder van Civitas Christiana Hugo Bos antwoordde dat hij begreep dat Lammers in een moeilijke situatie zit. Of Civitas Christiana inderdaad niets publiceert over het misbruik in de katholieke kerk wist hij naar eigen zeggen niet zeker.
Beveiliging
In de rechtszaal was tijdens de zitting beveiliging aanwezig. De aanhang van de twee partijen moest vanuit verschillende tribunes toekijken. Lammers verliet onder beveiliging de rechtszaal.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - Dit jaar lopen 2080 vrouwen de 50 kilometer tijdens de Nijmeegse Vierdaagse. Dat komt neer op 19,9 procent van de mensen die de langste afstand wandelen. Het aandeel vrouwen dat 50 kilometer loopt, groeit al enkele jaren gestaag. De jongste wandelaarster op de langste afstand is 11, de oudste 81.
22 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - In bijna heel het zuiden van Nederland is het nu verboden om water uit sloten en beken te halen. Ook het Brabantse waterschap Aa en Maas heeft een onttrekkingsverbod ingesteld voor een groot deel van zijn werkgebied. Omliggende waterschappen in Brabant en Limburg deden dat eerder al.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) ziet dat de snelle ontwikkeling van kunstmatige intelligentie (AI) de risico's op phishing en cyberaanvallen vergroot. De privacywaakhond van de overheid adviseert organisaties om "nu in actie te komen" om hun digitale veiligheid op orde te brengen. Alleen dan kunnen organisaties volgens de toezichthouder gegevens beschermen tegen steeds geavanceerdere vormen van cybercriminaliteit.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De gemeente Rotterdam bereidt zich voor op de WK-wedstrijd Frankrijk-Marokko van donderdag. "We hopen dat het een voetbalfeest wordt en staan in nauw contact met politie, gemeenschappen en buurtvaders", aldus een woordvoerder.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De 25-jarige Efe Y., die wordt verdacht van het doodschieten van twee tieners op 1 januari in het Piet Wiedijkpark in Amsterdam, wordt nog deze week voor observatie opgenomen in het Pieter Baan Centrum. Hij heeft toegezegd daaraan mee te werken, meldde het Openbaar Ministerie woensdag in de rechtbank in Amsterdam.
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Koningin Máxima opent op 25 juli WorldPride in het Vondelpark in Amsterdam, heeft de Rijksvoorlichtingsdienst gemeld. De hoofdstad is voor de eerste keer gaststad van het evenement.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - NS en ProRail komen met voorstellen voor maximumaantallen demonstranten en maximale hoeveelheden geluid bij protesten op stations. Dat staat in een document dat het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat heeft gepubliceerd. Ze kijken per station ook naar een "geschikte demonstratielocatie" waar reizigers minder last hebben van een protest.
1 dag geleden