Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pim Fortuyn Prijs toegekend aan Vlaamse politicus Bart De Wever

Pim Fortuyn Prijs toegekend aan Vlaamse politicus Bart De Wever

DEN HAAG (ANP) - De Vlaamse politicus en burgemeester van Antwerpen Bart De Wever krijgt dit jaar de Pim Fortuyn Prijs. Volgens de jury durft hij "zonder meel in de mond de moeilijke thema’s van onze tijd zoals integratie en immigratie aan de orde te stellen. Zijn kritische stem is daardoor onmisbaar in politieke debatten."

De Pim Fortuyn Prijs wordt jaarlijks uitgereikt aan opiniemakers, bestuurders of politici die volgens de organisatie strijden voor het vrije woord, taboes durven doorbreken en stelling nemen in het maatschappelijk debat. De winnaar is donderdag bekendgemaakt in het Haagse perscentrum Nieuwspoort.

De Wever is leider van de Vlaams-nationalistische partij N-VA. Hij keert zich volgens de jury onder meer tegen dreigingen uit de "hoek van woke". De politicus wordt geregeld bedreigd uit verschillende hoeken, onder meer door radicale moslimjongeren en drugscriminelen. "Dit alles weerhoudt hem niet om met elegante en scherpe bewoordingen de dogma’s en clichés van de multiculturele samenleving te ontrafelen", aldus de jury van de prijs.

Wisselbokaal

De andere genomineerden waren misdaadverslaggever Mick van Wely, journalist Kitty Herweijer, de Iraans-Nederlandse activiste Atti Bahadori en haar dochter Nieloefaar en tv-presentator Roderick Veelo.

De Pim Fortuyn Prijs bestaat uit een wisselbokaal. Vorig jaar ging die naar schrijfster Lale Gül. De jury wordt gevormd door voorzitter Simon Fortuyn, hoogleraar en publicist Afshin Ellian, psychiater en columnist Esther van Fenema en JA21-fractievoorzitter Joost Eerdmans.

Politicus Pim Fortuyn werd op 6 mei 2002 in Hilversum doodgeschoten, aan de vooravond van de Tweede Kamerverkiezingen waaraan hij met zijn Lijst Pim Fortuyn (LPF) zou meedoen.

Meer uit Binnenland

Bezoek koningspaar VS: nieuw samenwerkingsprogramma voor water

MIAMI (ANP) - Bij het bezoek van koning Willem-Alexander en koningin Máxima aan Miami in de Verenigde Staten is een nieuw samenwerkingsprogramma gelanceerd: de Water as Leverage Academy.

37 minuten geleden
Onderzoeksraad wil snel andere werkwijze voor reiniging reactoren

DEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid dringt aan op snelheid om het reinigen van reactoren veiliger te maken. Aanleiding hiervoor is een ongeval in een reactor van Zeeland Refinery in 2023. Een medewerker verongelukte toen hij in een zuurstofarme reactor katalysatormateriaal aan het verwijderen was.

40 minuten geleden
Politie vermoedt 'onderling conflict' bij in brand steken man

UTRECHT (ANP) - De politie gaat er niet van uit dat de man die dinsdagmiddag in Utrecht in brand werd gestoken een willekeurig slachtoffer is. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van regionale media. Vermoedelijk is er sprake geweest van een "onderling conflict".

4 uur geleden
Dijksma spreekt na brandstichting van gruwelijke vorm van geweld

UTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma van Utrecht spreekt van "een gruwelijke vorm van geweld", nadat dinsdagmiddag een man in een elektrische rolstoel in brand werd gestoken. "Omdat het slachtoffer geen kant op kon is de impact zo mogelijk nog groter", laat ze weten in een verklaring.

5 uur geleden
Verdachte aangehouden voor in brand steken man in Utrecht

UTRECHT (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden in het onderzoek naar het in brand steken van een man op dinsdagmiddag bij een winkelcentrum in Utrecht. Het slachtoffer zat in een elektrische rolstoel en raakte zwaargewond. De aangehouden man wordt verdacht betrokken te zijn bij de brandstichting, aldus de politie.

7 uur geleden
OM eist levenslang tegen jeugdvriend Taghi voor oude moorden

SCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een levenslange gevangenisstraf geëist tegen Jaouad W. (46) voor zijn betrokkenheid bij vijf moorden, gepleegd tussen 2011 en 2014. Het OM vindt de verdenkingen tegen W. "te ernstig en schokkend" voor een tijdelijke celstraf. "Verdachte heeft zijn recht om deel te nemen aan onze samenleving met het plegen van deze feiten verspeeld."

8 uur geleden
Man in elektrische rolstoel in Utrecht in brand gestoken

UTRECHT (ANP) - Op het Smaragdplein in Utrecht is dinsdagmiddag een man in een elektrische rolstoel door één of meerdere personen in brand gestoken, meldt de politie. De man, die een beperking heeft, is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. De politie zoekt nog naar de daders.

9 uur geleden