Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pilotenvakbond VNV: conclusies staatsagent KLM voorbarig

Pilotenvakbond VNV: conclusies staatsagent KLM voorbarig

AMSTERDAM (ANP) - De conclusies van de staatsagent van KLM over cao-afspraken bij de luchtvaartmaatschappij zijn voorbarig. Dat concludeert pilotenvakbond VNV in een reactie op het advies dat naar de Tweede Kamer is gestuurd. Volgens VNV wordt er door KLM namelijk nog gesproken met de bonden.

Volgens de staatsagent voldoen de cao-afspraken die KLM met bonden wil maken niet aan de voorwaarden van het steunpakket. Jeroen Kremer, die namens de Staat toeziet op de naleving van de afspraken met KLM als onderdeel van de coronasteun, stelt vast dat er nog geen dekking is gevonden voor de beoogde loonsverhoging van 5 procent. Ook zou hij niet over afspraken zijn geïnformeerd, waar dat wel zou moeten.

Volgens de vliegers gaat de staatsagent ook voorbij aan de overheidsreactie op de uitspraak van de Internationale Arbeidsorganisatie ILO. Volgens de ILO hadden afspraken over loonoffers van het personeel niet gemogen zonder vakbonden daarover te raadplegen. De uitspraak van de organisatie was niet-bindend, maar gaf volgens de bonden die de zaak hadden aangespannen wel een duidelijk signaal.

Volgens VNV is het verder aan KLM om te bezien hoe aan de eis van 15 procent kostenreductie wordt voldaan. "Conclusies over bijdragen van personeel, en specifiek piloten zijn daarmee voorbarig en onjuist", aldus VNV. De bond vraagt zich verder hardop af of er nog sprake is van een serieus rapport, of dat er vooral "anti-luchtvaartretoriek" wordt geuit.

Meer uit Financieel

Experts: brandstofprijs harder op en neer bij OPEC-exit Venezuela

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Een mogelijk vertrek van Venezuela uit oliekartel OPEC kan op termijn voor lagere olieprijzen zorgen, wat tevens lagere prijzen aan de Nederlandse pomp kan betekenen. Maar de prijzen kunnen dan ook weer sneller omhooggaan, zeggen energiedeskundigen. Ze voorzien een afname van de prijsstabiliteit op de oliemarkt als de macht van de groep van olieproducerende landen afbrokkelt.

1 uur geleden
AEX-index sluit hoger na toespraak Fed-voorzitter Warsh

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met winst de handelsweek uitgegaan. Bijna alle dertig bedrijven in de Amsterdamse hoofdindex sloten vrijdag met een plus. Beleggers verwerkten vrijdag een langverwachte toespraak van Fed-baas Kevin Warsh.

2 uur geleden
Fed-baas Warsh waarschuwt voor hardnekkige Amerikaanse inflatie

JACKSON HOLE (ANP/BLOOMBERG) - Fed-voorzitter Kevin Warsh heeft gewaarschuwd dat de inflatie in de VS niet noemenswaardig afkoelt. In een toespraak op het jaarlijkse symposium van de Amerikaanse centrale bank in Jackson Hole zei hij dat beleidsmakers er zeker van moeten zijn dat dit wel gebeurt, en dat de Federal Reserve anders nog "het nodige te doen heeft". Daarmee zinspeelde hij op de mogelijkheid van een renteverhoging, al nuanceerde hij zijn woorden ook.

3 uur geleden
Chipbedrijf Marvell en betaalbedrijf PayPal zakken op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Chipbedrijf Marvell Technology en betaalbedrijf PayPal gingen vrijdag onderuit op de beurzen in New York. Marvell boekte afgelopen kwartaal een recordomzet door de aanhoudende sterke vraag naar zijn chips voor AI-datacenters. Ook werd het bedrijf opnieuw positiever over de jaaromzet. De margeverwachting voor het huidige kwartaal viel echter tegen en beleggers grepen de resultaten aan om winst te nemen in het sterk gestegen aandeel. Marvell is dit jaar al 170 procent in waarde gestegen, mede door een grote chipdeal met Google. Het aandeel zakte nu 7 procent.

4 uur geleden
Winst automaker BYD voor het eerst in vijf kwartalen omhoog

SHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - De winst van de Chinese maker van elektrische auto's BYD is voor het eerst in vijf kwartalen gestegen. De autofabrikant profiteerde van een flinke toename van de verkopen in landen buiten China en meer vraag naar sommige van zijn duurdere modellen.

6 uur geleden
Nexperia is op goede weg met herstel, zegt interim-topman

NIJMEGEN (ANP) - De Nijmeegse chipfabrikant Nexperia krabbelt langzaam uit het dal. Volgens de onderneming, die vorig jaar onderwerp werd van een diplomatieke rel tussen Nederland en China, gaat de omzet de laatste tijd weer omhoog. Interim-topman Stefan Tilger laat weten dat dit vertrouwen geeft dat Nexperia met zijn hersteltraject op de goede weg zit.

8 uur geleden
Ook MediaMarkt versobert spaarprogramma

ROTTERDAM (ANP) - Klanten van MediaMarkt gaan er vijf keer zo lang over doen om een kortingsbon van 20 euro te krijgen. De elektronicaketen is de tweede retailer in korte tijd die een versobering van een spaarprogramma doorvoert. Begin augustus kondigde Albert Heijn aan dat het twee keer zo lang duurt voor klanten hun spaarboekje met koopzegels vol hebben.

8 uur geleden