Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pilotenstaking luchtvaartmaatschappij SAS voorlopig van de baan

Pilotenstaking luchtvaartmaatschappij SAS voorlopig van de baan

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De stakingsdreiging van piloten van de Scandinavische luchtvaartmaatschappij SAS is voorlopig van de baan. Honderden piloten van SAS dreigden het werk neer te leggen uit onvrede over het vastlopen van onderhandelingen over lonen en andere arbeidsvoorwaarden. De onderhandelingen tussen de vakbonden en de financieel noodlijdende luchtvaartmaatschappij zijn echter met 72 uur verlengd.

De staking bij SAS zou de reischaos in Europa verder hebben vergroot, doordat luchthavens en maatschappijen moeite hebben om nieuwe medewerkers te werven na het ontslag van personeel tijdens de coronapandemie. SAS, dat tijdens de coronacrisis duizenden banen schrapte, lanceerde in februari een herstructureringsplan omdat het door de pandemie een enorme financiƫle klap kreeg. De maatschappij heeft deze zomer al zo'n 4000 vluchten geannuleerd vanwege personeelstekorten.

Volgens de piloten wil de luchtvaartmaatschappij hun lonen met meer dan 30 procent verlagen. Ze dreigden daardoor vanaf 29 juni het werk neer te leggen. De deadline van de onderhandelingen, die al maanden duren, is nu verlengd tot net na middernacht op zaterdag 2 juli. SAS verklaarde het besluit te verwelkomen en vastberaden te zijn om tot een overeenkomst te komen en een staking af te wenden.

De Scandinavische regeringen zijn inmiddels de luchtvaartmaatschappij te hulp geschoten. De Deense regering heeft gezegd bereid te zijn haar belang in SAS te verhogen tot 30 procent en schulden van 3,5 miljard Deense kroon (470 miljoen euro) af te schrijven.

De Zweedse regering heeft geweigerd meer kapitaal in SAS te steken, maar zal het parlement wel voorstellen om het bedrijf toestemming te geven om de staatsschuld om te zetten in aandelenkapitaal. Noorwegen, dat zich vier jaar geleden al terugtrok uit het bedrijf, verklaarde bereid te zijn opnieuw een belang te bezitten in SAS door het bedrijf toestemming te geven om de schuld aan de Noorse overheid om te zetten in aandelen.

Meer uit Financieel

ASML ziet kansen in India en gaat helpen bij bouw chipfabriek

DEN HAAG (ANP) - ASML gaat het Indiase Tata Electronics helpen bij het opzetten van een chipfabriek, een van de eerste in het Aziatische land. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt tijdens het tweedaagse bezoek van de Indiase premier Narendra Modi aan Nederland.

3 uur geleden
Japans bedrijf waarschuwt artsen na 20 dode medicijngebruikers

TOKIO (ANP/AFP) - Een Japans farmaciebedrijf heeft artsen gewaarschuwd om een medicijn voor zeldzame auto-immuunziekten niet meer aan nieuwe patiƫnten voor te schrijven, nadat twintig mensen die het middel gebruikten zijn overleden. Volgens Kissei Pharmaceutical zou Tavneos ernstige leverproblemen kunnen veroorzaken.

4 uur geleden
Beijing: China en VS gaan heffingen op sommige producten verlagen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om de heffingen op sommige producten te verlagen om de onderlinge handel te bevorderen. Dat heeft het Chinese ministerie van Handel naar buiten gebracht. Het ministerie publiceerde de verklaring op zaterdag na de tweedaagse top in Beijing tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.

6 uur geleden
Swatch-winkels in meerdere landen dicht om overweldigende drukte

BIEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch heeft zijn winkels zaterdag in meerdere landen tijdelijk gesloten. Het bedrijf zag zich daartoe gedwongen door een overweldigende drukte om het in de verkoop gaan van een nieuw horloge. Niet alleen in Nederland, maar bijvoorbeeld ook in het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Dubai en Singapore bleven vestigingen dicht.

7 uur geleden
FT: Rutte wil dat Europese defensiebedrijven productie opvoeren

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - NAVO-topman Mark Rutte gaat Europese wapenfabrikanten volgende week oproepen om hun investeringen te verhogen en de productie op te voeren. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

9 uur geleden
YouTube, Snap en TikTok schikken zaak over verslaving socialmedia

OAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - YouTube, Snap en TikTok hebben in de Verenigde Staten een zaak geschikt rond beschuldigingen over de verslavende werking van de socialmedia en hogere zorgkosten bij scholen als gevolg daarvan. Als de zaak voor de rechter was gekomen, riskeerden de bedrijven op te draaien voor allerlei kosten die scholen maken.

10 uur geleden
FNV schrijft kabinet over winkeltijden: schaf het weekend niet af

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft het kabinet per brief opgeroepen om niet te tornen aan het weekend, vrije avonden en feestdagen in de Winkeltijdenwet. "Steeds weer zien we dat dit kabinet de rekening neerlegt bij gewone werkenden. Eerst de afbraak van WW, WIA en AOW, nu dreigt ook nog het weekend te worden opgeofferd", zegt FNV-bestuurder Linda Vermeulen. "Wij zeggen heel duidelijk: schaf het weekend niet af."

12 uur geleden