Pilotenbond en easyJet akkoord over versoberingen
BADHOEVEDORP (ANP) - De Vereniging Nederlandse Verkeersvliegers (VNV) en easyJet hebben deze week unaniem ingestemd met de versobering van de arbeidsvoorwaarden van piloten van de prijsvechter. Die versobering duurt twee jaar, maar daardoor hoeven er geen gedwongen ontslagen te vallen onder de 90 piloten die in Amsterdam werken, zegt de VNV.
Amsterdam is volgens de VNV voor easyJet een belangrijke en strategische vliegbasis. Er werken ongeveer 300 mensen, onder wie 90 piloten. De versobering bestaat onder meer uit loonbevriezing en het uitblijven van een inflatiecorrectie, laat een VNV-woordvoerder weten. De huidige cao is een jaar verlengd.
Sinds het uitbreken van de pandemie gingen de VNV en de Britse luchtvaartmaatschappij in overleg over een pakket van "kostenbesparende en flexibiliteitsmaatregelen". VNV-voorzitter Willem Schmid zegt dat de easyJet-vliegers die de vereniging vertegenwoordigt "hun verantwoordelijkheid nemen" in de "noodzakelijke stappen" die luchtvaartmaatschappijen door de coronacrisis moeten zetten. "Met deze afspraak helpen de piloten easyJet om de crisis te doorstaan."
De flexibiliteitsmaatregelen gaan over het sneller kunnen op- en afschalen van personeel. De inkomens van easyJet-piloten waren voor een groot deel al flexibel. Als ze niet vliegen, verdienen ze minder.
Door de coronacrisis heeft de luchtvaartsector een ongekend harde klap gekregen. EasyJet kon lange tijd niet vliegen en kondigde al aan in het Verenigd Koninkrijk 5000 banen te schrappen. Daaronder vallen ongeveer 700 piloten. Ook sluiten de bases op de Britse luchthavens Stansted, Southend en Newcastle.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De groei van de hoeveelheid zonne-energie die in Nederland kan worden geproduceerd, vlakt af. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) dinsdag. Vooral de groei van zonnepanelen bij huishoudens en kleine bedrijven is sterk afgenomen, maar diezelfde trend is ook te zien bij grootschalige zonneparken en zonnepanelen op bedrijfsdaken.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jongerenbank BUUT begint een socialemediacampagne om ouders en tieners te waarschuwen voor TikTok Shop. Volgens het ABN AMRO-onderdeel is dat verkoopkanaal vergelijkbaar met een "verleidingsmachine, met name voor puberbreinen".
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - President Donald Trump dreigt dat de Canadese vliegtuigfabrikant Bombardier zijn producten niet langer in de Verenigde Staten mag verkopen. Hij deed dit via een bericht op zijn eigen sociale medium Truth Social.
7 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topwetenschapper van OpenAI, Jakub Pachocki, waarschuwt dat kunstmatige intelligentie zich zo snel ontwikkelt dat het steeds moeilijker wordt voor mensen om het te begrijpen. Hij stelt daarom dat AI-laboratoria de ontwikkeling vrijwillig moeten gaan vertragen vanwege veiligheidsredenen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Duizenden overheidsmedewerkers verzamelen zich dinsdag in Den Haag om actie te voeren tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid. Er zijn zo'n 3000 aanmeldingen voor de actie, melden FNV en CNV. Het gaat om medewerkers van onder meer gemeenten, het Rijk en universiteiten.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bioplasticmaker Avantium werd maandag meer waard op de beurs in Amsterdam. Het aandeel steeg met 5,5 procent nadat het bedrijf bekend had gemaakt dat het de zuiveringsinstallatie in de fabriek in Delfzijl in gebruik heeft genomen. Verder kijken beleggers uit naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) later deze week.
10 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - ByteDance, het bedrijf achter TikTok, werkt aan een AI-model waarmee gebruikers interactieve werelden kunnen maken voor livestreams, korte video's en games. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Daarmee wil het Chinese bedrijf meer concurreren met bijvoorbeeld het moederbedrijf van Facebook en Instagram.
11 uur geleden