Pilotenbond American Airlines ziet piek veiligheidsissues
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een pilotenvakbond van de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij American Airlines Group waarschuwt voor een "aanzienlijke piek" in veiligheids- en onderhoudsgerelateerde problemen bij het bedrijf.
De Allied Pilots Association (APA) noemde "problematische trends" in een memo, waaronder gereedschap zoals een hamer die in de wielkasten van vliegtuigen wordt achtergelaten. Ook ziet de bond een toenemend aantal botsingen tussen vliegtuigen terwijl ze naar de startbaan worden gesleept.
Monteurs laten daarnaast steeds vaker gereedschap en apparatuur rondslingeren op plaatsen waar vliegtuigen binnenkomen. Medewerkers maken ook slordige fouten bij het documenteren van problemen met vliegtuigen in het papierwerk. De bond vraagt piloten extra alert te zijn op taxibanen op drukke luchthavens, waar onervaren verkeersleiders en grondpersoneel werken.
Niet haasten
De vakbond met ongeveer 15.000 piloten roept leden op zich niet te haasten tijdens het uitvoeren van hun werk en zich niet onder druk te laten zetten om iets onveiligs te doen.
"Hoewel de autoriteiten momenteel United Airlines onder de loep nemen, zou dit net zo goed American Airlines kunnen zijn", stelt de vakbond. United Airlines kwam onlangs in het nieuws, nadat kort na vertrek een wiel van een Boeing 777-200 was gevallen.
American Airlines heeft nog niet gereageerd op de kwestie.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Claimstichting Veilige Bakfiets blijft bij de curatoren van het faillissement van Accell aandacht vragen voor compensatie voor eigenaren van een ondeugdelijke Babboe-bakfiets. Dat laat advocaat Quirijn Bongaerts van de stichting weten. "Het belang van de bakfietser moet gehoord worden en betrokken worden in de afwegingen van de curatoren."
1 uur geledenBUNNIK (ANP) - Het faillissement van de Nederlandse fietsenfabrikant Accell, bekend van merken als Batavus, Sparta en Babboe, is "ontzettend droevig nieuws voor de fietsmarkt, een aantal prachtige Nederlandse merken en de dealers van deze merken". Dat laat een woordvoerder van brancheorganisatie BOVAG weten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag opnieuw op de hoogste stand ooit gesloten. Het slotrecord van een dag eerder van 1113,35 werd dankzij een plus van 0,3 procent aangescherpt, tot 1116,77 punten. De index van de hoofdfondsen werd gestuwd door winsten bij de chipbedrijven.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twaalf bedrijven hebben bij de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) melding gemaakt van mogelijk gelekte klantengegevens door een samenwerking met logistiek partner CEVA. Dat bevestigt de instantie na berichtgeving van het AD. Om welke bedrijven het gaat wil de toezichthouder niet zeggen. Bekend is dat in ieder geval de Bijenkorf, bol, Zalando, Ace & Tate en Ajax zijn geraakt door het datalek.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Muziekstreamingdienst Spotify komt met een label waarmee wordt aangegeven of een artiest met kunstmatige intelligentie (AI) is gegenereerd. Door AI gegenereerde artiestenprofielen krijgen de badge 'AI Personas' en hun muziek komt niet voor in gepersonaliseerde aanbevelingen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - FNV noemt het faillissement van fietsfabrikant Accell "verschrikkelijk" voor de 340 werknemers in Nederland. "Het is vreselijk voor deze mensen. Sommigen krijgen het nieuws op hun vakantieadres te horen. Ze hebben zich tot het laatste moment met eer en trots voor Accell ingezet", zegt bestuurder Arend Hamstra van FNV Metaal.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met kleine koersuitslagen begonnen. Beleggers deden het rustig aan door de aanhoudende twijfels of de Verenigde Staten en Iran de patstelling rond de onderhandelingen weten te doorbreken. Beide landen hebben harde eisen op tafel gelegd, waaraan moet worden voldaan om verder te kunnen onderhandelen over een bredere oplossing van het conflict. Ook wordt uitgekeken naar het Amerikaanse inflatiecijfer, dat woensdag verschijnt.
3 uur geleden