Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pilotenbond American Airlines ziet piek veiligheidsissues

Pilotenbond American Airlines ziet piek veiligheidsissues

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een pilotenvakbond van de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij American Airlines Group waarschuwt voor een "aanzienlijke piek" in veiligheids- en onderhoudsgerelateerde problemen bij het bedrijf.

De Allied Pilots Association (APA) noemde "problematische trends" in een memo, waaronder gereedschap zoals een hamer die in de wielkasten van vliegtuigen wordt achtergelaten. Ook ziet de bond een toenemend aantal botsingen tussen vliegtuigen terwijl ze naar de startbaan worden gesleept.

Monteurs laten daarnaast steeds vaker gereedschap en apparatuur rondslingeren op plaatsen waar vliegtuigen binnenkomen. Medewerkers maken ook slordige fouten bij het documenteren van problemen met vliegtuigen in het papierwerk. De bond vraagt piloten extra alert te zijn op taxibanen op drukke luchthavens, waar onervaren verkeersleiders en grondpersoneel werken.

Niet haasten

De vakbond met ongeveer 15.000 piloten roept leden op zich niet te haasten tijdens het uitvoeren van hun werk en zich niet onder druk te laten zetten om iets onveiligs te doen.

"Hoewel de autoriteiten momenteel United Airlines onder de loep nemen, zou dit net zo goed American Airlines kunnen zijn", stelt de vakbond. United Airlines kwam onlangs in het nieuws, nadat kort na vertrek een wiel van een Boeing 777-200 was gevallen.

American Airlines heeft nog niet gereageerd op de kwestie.

Meer uit Financieel

AEX-index sluit met kleine winst, olieprijzen lopen weer op

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een kleine winst gesloten. Beleggers keken onder meer naar het verdere herstel op Wall Street. De Amerikaanse beurzen doorbraken woensdag een verliesreeks van drie dagen en openden donderdag hoger. Dat was het gevolg van een kortstondige daling van de olieprijzen en teruglopende rentes op obligatiemarkten.

1 uur geleden
Groei Franse economie lager door extreme hitte en droogte

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De groei van de Franse economie zal dit jaar lager uitvallen door de extreme hitte en droogte van afgelopen zomer, waarin de landbouw schade opliep door tegenvallende oogsten. Dat zegt het Franse ministerie van Financiën op basis van een voorlopige schatting.

2 uur geleden
Branche draagt oplossing aan na schorsing bouwcontroleurs

DELFT (ANP) - Andere controleurs voor bouwprojecten hebben ruimte om het werk van de drie geschorste bureaus van kwaliteitsborgers over te nemen. Dat meldt de Vereniging KwaliteitsBorging Nederland (VKBN). Daarmee wil de brancheorganisatie voorkomen dat tot 1300 projecten stil komen te liggen.

3 uur geleden
Nvidia neemt AI-bedrijf Hugging Face over voor bijna 13 miljard

SANTA CLARA (ANP) - Nvidia, 's werelds belangrijkste chipverkoper voor kunstmatige intelligentie, neemt AI-bedrijf Hugging Face over voor ruim 12,9 miljard dollar (ongeveer 11,1 miljard euro). Dat meldt topman Jensen Huang van Nvidia donderdag in een verklaring.

4 uur geleden
Victoria's Secret keldert na cijfers op Amerikaanse beurs

NEW YORK (ANP) - Lingeriemerk Victoria's Secret is donderdag onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers zetten het aandeel 11,2 procent lager nadat het bedrijf de verwachtingen weliswaar verhoogde, maar een trager groeitempo liet zien.

4 uur geleden
Binnenvaart ziet openblijven Amsterdam-Rijnkanaal als belangrijk

ZWIJNDRECHT (ANP) - De binnenvaart noemt het openblijven van het Amsterdam-Rijnkanaal in de nacht een "belangrijk resultaat". Branchevereniging Koninklijke Binnenvaart Nederland (KBN) is met Rijkswaterstaat de afgelopen dagen volop in gesprek geweest, nadat de vaarwegbeheerder had aangekondigd de belangrijke vaarweg te sluiten vanwege een tekort aan verkeersbegeleiders.

4 uur geleden
Russen potten meer cash op nu oorlog met Oekraïne dichterbij komt

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Russen potten meer contant geld op nu de oorlog met Oekraïne dichterbij is gekomen. Daarmee komt een einde aan de jarenlange trend van dalend cashgebruik, wat mogelijk wijst op groeiende ongerustheid onder Russen.

5 uur geleden