Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pilotenbond American Airlines ziet piek veiligheidsissues

Pilotenbond American Airlines ziet piek veiligheidsissues

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een pilotenvakbond van de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij American Airlines Group waarschuwt voor een "aanzienlijke piek" in veiligheids- en onderhoudsgerelateerde problemen bij het bedrijf.

De Allied Pilots Association (APA) noemde "problematische trends" in een memo, waaronder gereedschap zoals een hamer die in de wielkasten van vliegtuigen wordt achtergelaten. Ook ziet de bond een toenemend aantal botsingen tussen vliegtuigen terwijl ze naar de startbaan worden gesleept.

Monteurs laten daarnaast steeds vaker gereedschap en apparatuur rondslingeren op plaatsen waar vliegtuigen binnenkomen. Medewerkers maken ook slordige fouten bij het documenteren van problemen met vliegtuigen in het papierwerk. De bond vraagt piloten extra alert te zijn op taxibanen op drukke luchthavens, waar onervaren verkeersleiders en grondpersoneel werken.

Niet haasten

De vakbond met ongeveer 15.000 piloten roept leden op zich niet te haasten tijdens het uitvoeren van hun werk en zich niet onder druk te laten zetten om iets onveiligs te doen.

"Hoewel de autoriteiten momenteel United Airlines onder de loep nemen, zou dit net zo goed American Airlines kunnen zijn", stelt de vakbond. United Airlines kwam onlangs in het nieuws, nadat kort na vertrek een wiel van een Boeing 777-200 was gevallen.

American Airlines heeft nog niet gereageerd op de kwestie.

Meer uit Financieel

Branche verwacht lagere appeloogst, peren juist meer

ZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse appeloogst valt dit jaar naar verwachting 18 procent lager uit dan vorig jaar. De perenoogst daarentegen stijgt juist met 10 procent ten opzichte van 2025, verwachten GroentenFruit Huis en de Nederlandse Fruittelers Organisatie (NFO).

2 minuten geleden
Transportbranche onderzoekt juridische stappen na afsluiting brug

ZOETERMEER (ANP) - Transport en Logistiek Nederland (TLN) onderzoekt juridische stappen na de plotse afsluiting van de Merwedebrug voor vrachtwagenverkeer. De brancheorganisatie stelt dat de afsluiting terecht is, vanwege veiligheidsoverwegingen, maar vraagt zich wel af of de overheid als beheerder van de infrastructuur voldoende heeft gedaan om de huidige situatie te voorkomen.

31 minuten geleden
Laagste aantal schepen door Straat van Hormuz in maand tijd

PARIJS (ANP) - Het aantal schepen dat door de Straat van Hormuz vaart is teruggelopen naar het laagste aantal in een maand tijd. Dat blijkt uit data van AXSMarine. De afgelopen dagen waren meerdere schepen in de regio doelwit van Iraanse aanvallen.

1 uur geleden
AliExpress oneens met EU-boete, noemt deze 'buitenproportioneel'

HANGZHOU (ANP/RTR) - AliExpress is het niet eens met de boete van 550 miljoen euro die de Europese Commissie maandag heeft opgelegd. De Chinese webwinkel noemt de sanctie "buitenproportioneel" en overweegt vervolgstappen.

2 uur geleden
Vakbond dreigt met acties bij Philip Morris voor betere cao

BERGEN OP ZOOM (ANP) - CNV zegt dat er acties dreigen bij de fabriek van Philip Morris in Bergen op Zoom, als de tabaksfabrikant niet tegemoetkomt aan de eisen van de vakbond voor een nieuwe cao. De bond heeft maandag een ultimatum gestuurd aan het bedrijf.

3 uur geleden
Getroffen tanker met Nederlandse link naar veilige plek

ROTTERDAM (ANP) - Het schip dat vorige week is aangevallen voor de kust van Oman wordt naar een veilige positie gesleept, laat een woordvoerder van Stolt Tankers weten. Aan boord van de tanker Stolt Magnesium brak na een aanval brand uit, maar die is inmiddels al een aantal dagen uit, volgens de woordvoerder. Het schip wordt door Stolt Tankers vanuit Nederland beheerd.

3 uur geleden
EU-boete van 550 miljoen voor AliExpress om onveilige producten

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie geeft de Chinese webwinkel AliExpress een boete van 550 miljoen euro omdat het te weinig doet om de verkoop van illegale, onveilige of namaakproducten tegen te gaan. Daarmee is het platform in overtreding met de Digital Services Act (DSA), aldus het dagelijks bestuur van de EU.

3 uur geleden