Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pilotenbond American Airlines ziet piek veiligheidsissues

Pilotenbond American Airlines ziet piek veiligheidsissues

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een pilotenvakbond van de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij American Airlines Group waarschuwt voor een "aanzienlijke piek" in veiligheids- en onderhoudsgerelateerde problemen bij het bedrijf.

De Allied Pilots Association (APA) noemde "problematische trends" in een memo, waaronder gereedschap zoals een hamer die in de wielkasten van vliegtuigen wordt achtergelaten. Ook ziet de bond een toenemend aantal botsingen tussen vliegtuigen terwijl ze naar de startbaan worden gesleept.

Monteurs laten daarnaast steeds vaker gereedschap en apparatuur rondslingeren op plaatsen waar vliegtuigen binnenkomen. Medewerkers maken ook slordige fouten bij het documenteren van problemen met vliegtuigen in het papierwerk. De bond vraagt piloten extra alert te zijn op taxibanen op drukke luchthavens, waar onervaren verkeersleiders en grondpersoneel werken.

Niet haasten

De vakbond met ongeveer 15.000 piloten roept leden op zich niet te haasten tijdens het uitvoeren van hun werk en zich niet onder druk te laten zetten om iets onveiligs te doen.

"Hoewel de autoriteiten momenteel United Airlines onder de loep nemen, zou dit net zo goed American Airlines kunnen zijn", stelt de vakbond. United Airlines kwam onlangs in het nieuws, nadat kort na vertrek een wiel van een Boeing 777-200 was gevallen.

American Airlines heeft nog niet gereageerd op de kwestie.

Meer uit Financieel

Armani benoemt eerste creatief directeur van buiten de familie

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse modehuis Giorgio Armani heeft Dario Vitale benoemd tot nieuwe creatief directeur. Hij is de eerste ontwerper van buiten de Armani-familie die deze functie bekleedt, zo maakte het bedrijf woensdag bekend.

33 minuten geleden
Drukkere treinen en bussen richting Duitsland vanwege Oktoberfest

UTRECHT (ANP) - De komende weken is het drukker in de internationale treinen en bussen richting Duitsland vanwege Oktoberfest. Flixbus en NS Internationaal zien een toename in het aantal boekingen. Oktoberfest begint zaterdag en duurt tot en met zondag 4 oktober.

34 minuten geleden
Wereldbank stelt Nobelprijswinnaar aan als hoofdeconoom

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Wereldbank stelt met Michael Kremer een Nobelprijswinnaar aan als hoofdeconoom. De Amerikaan staat bekend als specialist voor onderzoek naar armoedebestrijding en de problemen die daarbij komen kijken.

51 minuten geleden
Sky: KKR zet bedrijf achter Becel en Blue Band in de verkoop

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse investeerder KKR zet de komende weken Flora Food Group, het Nederlandse voedingsbedrijf achter merken als Becel, Blue Band en Bertolli, in de verkoop. Dit meldt Sky News, zonder bronnen te noemen.

1 uur geleden
Letse vliegmaatschappij airBaltic krijgt uitstel van betaling

NEW YORK (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft het verzoek van de Letse luchtvaartmaatschappij airBaltic voor uitstel van betaling ingewilligd. Dat maakte de Letse premier Andris Kulbergs woensdag bekend op berichtenplatform X. De grootste luchtvaartmaatschappij van de Baltische staten is in de financiële problemen geraakt door de sterk gestegen brandstofkosten door de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Hoofdeconoom Rabo: kabinetsdoel economische groei niet haalbaar

AMSTERDAM (ANP) - Het kabinet maakte met Prinsjesdag bekend de economie jaarlijks met 1,5 procent te willen laten groeien. Maar de Rabobank verwacht niet dat het kabinet dit gaat halen met de investeringen die Den Haag nu doet. Dat stelde hoofdeconoom Otto Raspe bij RaboResearch de dag na Prinsjesdag tijdens het Miljoenenontbijt in Amsterdam, dat door VNO-NCW Metropoolregio Amsterdam werd georganiseerd.

2 uur geleden
Brussel wil meer handel via zuidelijke Kaukasus en Centraal-Azië

STRAATSBURG (ANP) - Europa zou meer handel moeten drijven met en via de landen in de zuidelijke Kaukasus en Centraal-Azië. Dat zei de voorzitter van de Europese Commissie woensdag in haar jaarlijkse State of the Union.

3 uur geleden