Pilotenbond American Airlines ziet piek veiligheidsissues
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een pilotenvakbond van de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij American Airlines Group waarschuwt voor een "aanzienlijke piek" in veiligheids- en onderhoudsgerelateerde problemen bij het bedrijf.
De Allied Pilots Association (APA) noemde "problematische trends" in een memo, waaronder gereedschap zoals een hamer die in de wielkasten van vliegtuigen wordt achtergelaten. Ook ziet de bond een toenemend aantal botsingen tussen vliegtuigen terwijl ze naar de startbaan worden gesleept.
Monteurs laten daarnaast steeds vaker gereedschap en apparatuur rondslingeren op plaatsen waar vliegtuigen binnenkomen. Medewerkers maken ook slordige fouten bij het documenteren van problemen met vliegtuigen in het papierwerk. De bond vraagt piloten extra alert te zijn op taxibanen op drukke luchthavens, waar onervaren verkeersleiders en grondpersoneel werken.
Niet haasten
De vakbond met ongeveer 15.000 piloten roept leden op zich niet te haasten tijdens het uitvoeren van hun werk en zich niet onder druk te laten zetten om iets onveiligs te doen.
"Hoewel de autoriteiten momenteel United Airlines onder de loep nemen, zou dit net zo goed American Airlines kunnen zijn", stelt de vakbond. United Airlines kwam onlangs in het nieuws, nadat kort na vertrek een wiel van een Boeing 777-200 was gevallen.
American Airlines heeft nog niet gereageerd op de kwestie.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) vindt de stap van WSP Global om het bod op ingenieursbureau Arcadis in te trekken "zeer begrijpelijk" vanuit de Canadezen bezien. "Het is zeer spijtig dat een beursgenoteerde onderneming als Arcadis het niet nodig vond om in gesprek te gaan met een serieus bedrijf", laat adjunct-directeur Errol Keyner van de belangenclub voor beleggers weten.
52 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse overheid gaat de steun uitbreiden voor inwoners van het land die het hardst getroffen worden door de stijgende brandstofprijzen. Dat heeft de Franse minister van Financiën Roland Lescure gezegd. Hij heeft nieuwe maatregelen aangekondigd om huishoudens te helpen die kampen met hoge brandstofkosten door het conflict in het Midden-Oosten.
1 uur geledenMONTREAL (ANP) - Het Canadese bedrijf WSP Global staakt zijn pogingen om advies- en ingenieursbedrijf Arcadis over te nemen. WSP had langere tijd interesse in Arcadis, maar die onderneming sloeg tot twee keer toe biedingen af. De Canadezen hebben besloten om hun bod op het Nederlandse bedrijf in te trekken, werd dinsdag bekendgemaakt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De financieel topman van achterafbetaaldienst Klarna, Niclas Neglen, stapt over naar betaalbedrijf Adyen. Zijn benoeming gaat naar verwachting in op 1 februari, maakte Adyen dinsdag bekend.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De stichting achter de massaclaim tegen Booking.com wil dat een Nederlandse rechter zich bij deze zaak ook buigt over het Amerikaanse moederbedrijf en een in Singapore gevestigd zusterplatform. Dat kwam dinsdag naar voren tijdens de eerste zitting over de massaclaim in de rechtbank in Amsterdam.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is dinsdag met winst de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch gestemd, na de flink hogere slotstanden op Wall Street maandag. Techgraadmeter Nasdaq bereikte daar een nieuw record dankzij een herstelrally in de AI-sector. De AI-aandelen stonden vorige week nog onder druk na waarschuwingen over de gevaren van de technologie.
4 uur geledenINNSBRUCK (ANP/DPA) - De Oostenrijkse investeerder René Benko is veroordeeld tot een gevangenisstraf van tweeënhalf jaar. De rechtbank in Innsbruck heeft de oprichter van vastgoedconcern Signa schuldig bevonden aan het benadelen van zijn schuldeisers. Signa bezat onder meer warenhuis KaDeWe in Berlijn en het Chrysler Building in New York voordat het eind 2023 omviel.
4 uur geleden