Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Piloten vergelijken toestand Oekraïne met aanloop naar MH17-ramp

Piloten vergelijken toestand Oekraïne met aanloop naar MH17-ramp

BRUSSEL (ANP) - De gevaren van vliegen boven Oekraïne worden net als bij de ramp met vlucht MH17 onderschat, vrezen internationale pilotenorganisaties. Ze roepen betrokken landen op niet te aarzelen om bijvoorbeeld hun luchtruim te sluiten.

Boven Oekraïne hangt opnieuw de dreiging van geweld nu Rusland een grote troepenmacht aan de grens heeft samengetrokken en oorlogstaal uitslaat. De spanningen tussen Rusland en het Westen strekken zich nu uit over een nog veel groter gebied dan in 2014 toen MH17 uit de lucht werd geschoten, stellen de mondiale pilotenbond IFALPA en de Europese ECA.

De toestand doet hen denken aan die aan de vooravond van de ramp. Ze zijn "uiterst bezorgd" dat "hetzelfde valse gevoel van veiligheid" landen en vliegmaatschappijen ervan weerhoudt de luchtvaart boven het gebied te staken. Toen werd het risico onderschat dat een burgervliegtuig voor een vijandelijk toestel zou worden aangezien en zou worden bestookt of zelfs neergehaald. En dat kan nu weer misgaan, waarschuwen IFALPA en ECA. Ze roepen landen en vliegmaatschappijen op om te leren van het lot van MH17 en "bij twijfel altijd de veiligste keuze te maken".

Sinds 2014 mijden luchtvaartmaatschappijen het oosten van Oekraïne en de Krim, waar Russischgezinde rebellen en Rusland de dienst uitmaken. Over de rest van Oekraïne wordt nog wel gevlogen.

Meer uit Buitenland

Xi: Rusland en China moeten groot plan maken voor nauwe relaties

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Chinese leider Xi Jinping heeft president Vladimir Poetin van Rusland gezegd dat de twee landen een groot plan moeten maken voor de verdere ontwikkeling van hun relaties. De twee hebben een videogesprek gevoerd. Poetin noemde de banden met China "een belangrijke stabiliserende factor in een turbulente wereld".

33 minuten geleden
Duitse treinconducteur overleden door aanval zwartrijder

LANDSTUHL (ANP) - Een 36-jarige treinconducteur van de Duitse spoorwegen is doodgeslagen door een zwartrijder. De medewerker van Deutsche Bahn, Serkan, is in het ziekenhuis overleden, melden Duitse media. Hij werd maandagavond in een trein vlak bij Landstuhl in deelstaat Rijnland-Palts door een 26-jarige zwartrijder zo hard geslagen dat hij het bewustzijn verloor.

1 uur geleden
Japan schrapt kersenbloesemfestival om overlast toeristen

TOKIO (ANP) - Een Japans kersenbloesemfestival op een populair uitkijkpunt met zicht op de berg Fuji gaat niet door. Lokale autoriteiten hebben het evenement geschrapt wegens zorgen van bewoners over drukte en overlast van toeristen, meldt persbureau Kyodo.

1 uur geleden
Minister Italië noemt ophef over komst ICE bij Spelen onnodig

ROME (ANP/AFP) - Agenten van de Amerikaanse immigratiedienst ICE hebben in Italië geen operationele rol bij de Olympische Spelen. Dat benadrukte minister van Binnenlandse Zaken Matteo Piantedosi, die de ophef over de komst van de Amerikanen onnodig noemde. "ICE kan geen operationele politietaken uitvoeren op ons nationale grondgebied en zal dat ook nooit kunnen."

1 uur geleden
Ex-prins Andrew verhuisd na vrijgeven Epstein-dossiers

LONDEN (ANP) - De voormalige Britse prins Andrew is maandagnacht vertrokken uit Royal Lodge in Windsor en woont nu in Wood Farm Cottage in Sandringham, meldt onder meer de BBC. De verhuizing komt na het vrijgeven van nieuwe documenten waarin hij weer wordt gelinkt aan de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein.

2 uur geleden
Dodental door winterweer in Japan verder opgelopen

TOKIO (ANP/AFP) - Het dodental door de zware sneeuwval in Japan is opgelopen tot 35. Ook raakten de afgelopen tijd zeker 393 mensen gewond, melden de autoriteiten. Die waarschuwen voor nieuwe risico's nu de temperaturen weer stijgen.

3 uur geleden
FT: Russen onderscheppen communicatie Europese satellieten

MOSKOU (ANP) - Europese veiligheidsfunctionarissen vermoeden dat Rusland de communicatie van een aantal belangrijke satellieten heeft onderschept, schrijft The Financial Times. Daardoor bestaat niet alleen het risico dat de Russen gevoelige informatie in handen krijgen, maar mogelijk zouden ze zelfs de koers van de satellieten kunnen aanpassen.

3 uur geleden