'Piloten van UPS mogen zelf bepalen of ze nog naar China vliegen'
ATLANTA (ANP) - Piloten van het Amerikaanse koeriersbedrijf UPS kunnen de komende tijd zelf aangeven of ze naar China willen vliegen of niet. Volgens nieuwszender CNBC heeft het concern daarover overeenstemming bereikt met een vakbond.
Vanwege het nieuwe coronavirus hebben veel luchtvaartmaatschappijen hun passagiersvluchten van en naar China geschrapt. Maar de meeste vrachtvluchten gaan voorlopig wel door, tot onvrede van sommige piloten bij UPS. Die willen even niet meer naar het Aziatische land vliegen, uit angst voor besmetting.
Volgens CNBC zullen de afhakende piloten komende tijd tijdelijk worden vervangen op de betreffende vluchten. De piloten die afzien van reizen naar China moeten wel zelf verlof opnemen, als ze niet op een andere route kunnen worden ingepland.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie zal door de Iranoorlog minder hard groeien, maar "kan tegen een stootje". Dat schrijven economen van ABN AMRO in een nieuw rapport, waarin ze ook waarschuwen voor hogere inflatie.
5 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI is van plan te stoppen met zijn app Sora, die gebruikers met behulp van kunstmatige intelligentie korte video's liet maken. Het bedrijf wil de benodigde rekenkracht liever voor andere doeleinden inzetten, meldt een woordvoerder.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV pleit voor een ruimere belastingvrije reiskostenvergoeding en het invoeren van maximumprijzen voor benzine en diesel aan de pomp. Het zijn enkele punten die de grootste vakbond van Nederland aandraagt in de aanloop naar een Kamerdebat over de economische gevolgen van de Iranoorlog.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen gesloten. Beleggers zochten naar aanwijzingen over de mogelijke duur van de gevechten in Iran en de Golfregio, maar de onzekerheid overheerste.
7 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Europa krijgt binnenkort te maken met dezelfde verstoring in de aanvoer van brandstoffen die landen in Aziƫ al raakt, meent Shell-topman Wael Sawan. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de afsluiting van de Straat van Hormuz kunnen Golfstaten veel moeilijker hun olie en gas exporteren. Dit leidde onder andere in de Filipijnen, India, Cambodja en Myanmar al tot schaarste aan olie of gas.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten gingen dinsdag verder omhoog, ondanks opnieuw fors oplopende olieprijzen. De aanhoudende onrust rond de oorlog in het Midden-Oosten drukte wel op het sentiment, omdat beleggers vrezen dat het conflict het wereldwijde energieprobleem zal verergeren.
11 uur geledenAMSTELVEEN (ANP/BLOOMBERG) - Cacao- en katoenboeren in West-Afrika zullen kampen met mesttekorten door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwt ETG, een van de belangrijkste handelaren in landbouwgrondstoffen in de regio. Met de sluiting van de Straat van Hormuz worden de leveringen van meststoffen uit het Midden-Oosten verhinderd, waardoor de mestprijs stijgt.
12 uur geleden