Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Piloten Scandinavische maatschappij SAS dreigen met staking

Piloten Scandinavische maatschappij SAS dreigen met staking

KOPENHAGEN (ANP/RTR/DPA) - Honderden piloten van de Scandinavische luchtvaartmaatschappij SAS dreigen vanaf eind juni te gaan staken uit onvrede over het vastlopen van onderhandelingen over lonen en andere arbeidsvoorwaarden. Het financieel noodlijdende SAS zegt boos te zijn over de stakingsdreiging.

Volgens de Deense pilotenvakbond wordt er al maanden onderhandeld zonder resultaat. De bijna duizend piloten in Denemarken, Zweden en Noorwegen willen daarom vanaf 29 juni het werk gaan neerleggen. Volgens de Zweedse krant Dagens Nyheter kunnen door een staking dagelijks wel 250 vluchten en 45.000 passagiers worden geraakt. In 2019 was er nog een zevendaagse staking door piloten van SAS. Toen moesten 4000 vluchten worden geannuleerd, waardoor in totaal 360.000 reizigers werden getroffen.

SAS werd hard geraakt door de coronacrisis en is nu bezig met een herstructurering om de kosten te verlagen. De maatschappij vindt dat een staking ongepast is, mede met het oog op de enorme drukte met reizigers in Europa richting de zomerperiode. SAS hoopt dan ook dat de staking kan worden afgewend.

Branchegenoot Norwegian Air heeft donderdag juist wel een nieuw loonakkoord met zijn piloten weten te sluiten.

Meer uit Financieel

Wall Street daalt na opleving door hoop op einde Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag weer omlaag, na de koerswinsten een dag eerder. De hoop dat het einde van de oorlog in het Midden-Oosten in zicht is, zorgde maandag nog voor een positieve draai op Wall Street nadat president Donald Trump had gezegd dat de oorlog met Iran "snel voorbij" zal zijn. De olieprijzen, die door de oorlog flink zijn gestegen, gingen daardoor omlaag. Dat wakkerde de hoop aan dat de impact van de hogere energieprijzen op de inflatie mogelijk tijdelijk zal zijn.

12 minuten geleden
Vervoersbranche maakt zich zorgen over gestegen brandstofprijzen

DEN HAAG (ANP) - Koninklijk Nederlands Vervoer (KNV) maakt zich zorgen over de door de Iranoorlog gestegen brandstofprijzen. Volgens de brancheorganisatie voor zorgvervoer, touringcar- en taxibedrijven komt de winstmarge bij vervoerders onder druk te staan omdat ze de hogere kosten vaak niet kunnen doorrekenen aan klanten.

14 minuten geleden
Dwangsommen tot 10 miljoen euro voor Meta

AMSTERDAM (ANP) - Meta Platforms moet dwangsommen tot maximaal 10 miljoen euro betalen voor het uitvoeren van aanpassingen bij Facebook en Instagram. Dat heeft het gerechtshof in Amsterdam bepaald.

17 minuten geleden
Ook KLM verhoogt ticketprijzen om scherp gestegen kerosineprijs

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM gaat de scherp gestegen kerosineprijs doorberekenen in zijn ticketprijzen. Hoeveel duurder vliegtickets worden, kon een woordvoerster niet zeggen.

18 minuten geleden
Schepen tanken minder brandstof door hoge dieselprijs

DORDRECHT (ANP) - Binnenvaartschepen tanken deze week minder brandstof door de flink gestegen dieselprijs, merken de zogeheten bunkerstations. Deze stations, waar binnenvaartschepen brandstof inslaan, hadden het een week eerder juist veel drukker dan normaal.

49 minuten geleden
Oud-KLM-baas Pieter Elbers per direct weg bij IndiGo na problemen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig KLM-topman Pieter Elbers is per direct gestopt als topman van de Indiase luchtvaartmaatschappij IndiGo. Dat heeft InterGlobe Aviation, het concern achter de maatschappij, dinsdag bekendgemaakt.

51 minuten geleden
Brussel: maatregelen tegen hoge energieprijzen alleen tijdelijk

BRUSSEL (ANP) - Als EU-lidstaten besluiten fiscale maatregelen te nemen tegen de stijgende energieprijzen, moet dat doelgericht gebeuren en beperkt in tijd. Dat zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) dinsdag.

54 minuten geleden