Piloten Scandinavische maatschappij SAS dreigen met staking
KOPENHAGEN (ANP/RTR/DPA) - Honderden piloten van de Scandinavische luchtvaartmaatschappij SAS dreigen vanaf eind juni te gaan staken uit onvrede over het vastlopen van onderhandelingen over lonen en andere arbeidsvoorwaarden. Het financieel noodlijdende SAS zegt boos te zijn over de stakingsdreiging.
Volgens de Deense pilotenvakbond wordt er al maanden onderhandeld zonder resultaat. De bijna duizend piloten in Denemarken, Zweden en Noorwegen willen daarom vanaf 29 juni het werk gaan neerleggen. Volgens de Zweedse krant Dagens Nyheter kunnen door een staking dagelijks wel 250 vluchten en 45.000 passagiers worden geraakt. In 2019 was er nog een zevendaagse staking door piloten van SAS. Toen moesten 4000 vluchten worden geannuleerd, waardoor in totaal 360.000 reizigers werden getroffen.
SAS werd hard geraakt door de coronacrisis en is nu bezig met een herstructurering om de kosten te verlagen. De maatschappij vindt dat een staking ongepast is, mede met het oog op de enorme drukte met reizigers in Europa richting de zomerperiode. SAS hoopt dan ook dat de staking kan worden afgewend.
Branchegenoot Norwegian Air heeft donderdag juist wel een nieuw loonakkoord met zijn piloten weten te sluiten.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering heeft haar economische groeiverwachting voor dit jaar verlaagd naar 1 procent, van een eerdere voorspelling van 1,3 procent. Volgens het ministerie van Economische Zaken verloopt de economische stimulering door de grote investeringsplannen van de overheid in infrastructuur en defensie langzamer dan gedacht.
33 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag hoger van start gegaan in aanloop naar het rentebesluit van de Federal Reserve later op de dag. Amerikaanse chipconcerns zoals Nvidia, Advanced Micro Devices (AMD) en Micron Technology gingen tot 3 procent omhoog, aangejaagd door sterke resultaten van de Nederlandse branchegenoot ASML en het Zuid-Koreaanse SK Hynix.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - In Brussel zijn er steeds meer zorgen of Europa niet te afhankelijk wordt van de import van Amerikaans vloeibaar gas (lng), laat Eurocommissaris (Energie) Dan Jørgensen weten. Daarbij is "de geopolitieke onrust in de nasleep van de crisis in Groenland een wake-upcall geweest", zei de EU-energiechef.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Duitse aanklagers hebben kantoren van Deutsche Bank in Frankfurt en Berlijn doorzocht. Aanklagers uit de stad Frankfurt en de federale politie voeren een onderzoek uit naar medewerkers van de Duitse bank vanwege beschuldigingen van witwassen. Dit laat een woordvoerder van het OM in Frankfurt woensdag weten.
2 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - Bij chipmachinemaker ASML zijn er weinig zorgen over een mogelijke AI-zeepbel. Waar eind vorig jaar op financiële markten de nervositeit toesloeg over mogelijk te forse investeringen in de infrastructuur achter de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, ziet het Veldhovense techbedrijf bij klanten het vertrouwen in AI toenemen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ambtenaren van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat voeren donderdag actie in Utrecht om meer loon, meldt FNV. Medewerkers van onder meer Rijkswaterstaat, het KNMI en de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) protesteren omdat zij dit jaar geen loonsverhoging krijgen.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Het Deense scheepvaartconcern Maersk meldt verstoringen in de dienstverlening als gevolg van extreem winterweer in Zuidwest- en West-Europa. Spanje wordt woensdag geteisterd door storm Kristin.
4 uur geleden