Piloten Scandinavische maatschappij SAS dreigen met staking
KOPENHAGEN (ANP/RTR/DPA) - Honderden piloten van de Scandinavische luchtvaartmaatschappij SAS dreigen vanaf eind juni te gaan staken uit onvrede over het vastlopen van onderhandelingen over lonen en andere arbeidsvoorwaarden. Het financieel noodlijdende SAS zegt boos te zijn over de stakingsdreiging.
Volgens de Deense pilotenvakbond wordt er al maanden onderhandeld zonder resultaat. De bijna duizend piloten in Denemarken, Zweden en Noorwegen willen daarom vanaf 29 juni het werk gaan neerleggen. Volgens de Zweedse krant Dagens Nyheter kunnen door een staking dagelijks wel 250 vluchten en 45.000 passagiers worden geraakt. In 2019 was er nog een zevendaagse staking door piloten van SAS. Toen moesten 4000 vluchten worden geannuleerd, waardoor in totaal 360.000 reizigers werden getroffen.
SAS werd hard geraakt door de coronacrisis en is nu bezig met een herstructurering om de kosten te verlagen. De maatschappij vindt dat een staking ongepast is, mede met het oog op de enorme drukte met reizigers in Europa richting de zomerperiode. SAS hoopt dan ook dat de staking kan worden afgewend.
Branchegenoot Norwegian Air heeft donderdag juist wel een nieuw loonakkoord met zijn piloten weten te sluiten.
Meer uit Financieel
HILVERSUM (ANP) - Bijna de helft van de ondernemers verwacht het komende jaar investeringen uit te stellen, vooral vanwege wisselend overheidsbeleid. Dat zeggen werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland. Bedrijven kiezen ervoor om niet te investeren in innovatie, verduurzaming en medewerkers en dat raakt de economische groei van Nederland, stellen de organisaties.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om de samenwerking te versterken, onder meer op het gebied van AI. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, gaat dit jaar niet naar de beurs. Topman Sam Altman zei in een interview met Fortune momenteel bezig te zijn met het aanpakken van veiligheidsproblemen van de technologie. Altman noemde dit jaar daarom een "ongelukkig moment" voor een beursgang.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Topman Dario Amodei van Anthropic heeft AI-bedrijven opgeroepen om het tempo waarin ze de capaciteiten van AI-modellen uitbreiden bewust te matigen.
19 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.
23 uur geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.
1 dag geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.
1 dag geleden