
Piloten Lufthansa kunnen gaan staken voor hoger loon
FRANKFURT (ANP/RTR) - De piloten van het Duitse Lufthansa kunnen gaan staken om zo de eisen voor een hoger loon kracht bij te zetten. Volgens pilotenvakbond VC hebben vrijwel alle piloten zondag bij een stemming voor een staking gestemd. Lufthansa heeft vorige week al meer dan duizend vluchten moeten schrappen vanwege een staking van grondpersoneel, bovenop de duizenden vluchten die deze zomer geannuleerd worden door personeelstekorten.
De uitslag van de stemming betekent nog niet dat er ook daadwerkelijk gestaakt gaat worden door de piloten, aldus VC. De vakbond stelt wel dat het een helder signaal is van de vliegers dat Lufthansa de looneisen serieus moet nemen en met oplossingen moet komen. VC eist onder meer een loonsverhoging van 5,5 procent voor de piloten om hen te compenseren voor de toegenomen werkdruk en de hoge inflatie.
Grondpersoneel van Lufthansa legde vorige week woensdag het werk neer in Frankfurt en München, de twee drukste luchthavens van Duitsland. Vakbond Ver.di wilde met die actie de druk op Lufthansa opvoeren om met een beter loonbod te komen voor de ongeveer 20.000 grondmedewerkers van het luchtvaartconcern.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen geëindigd na een terughoudend begin van de handelssessie. Beleggers verwerkten het ontslag van Fed-bestuurder Lisa Cook door Donald Trump. De Amerikaanse president beschuldigt haar van hypotheekfraude. De stap wordt gezien als een aanval op de onafhankelijkheid van de Federal Reserve.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump is er klaar voor om de juridische strijd aan te gaan met Fed-bestuurder Lisa Cook over haar ontslag. Dat heeft hij dinsdag gezegd tijdens een vergadering in het Witte Huis. De Amerikaanse president heeft naar eigen zeggen "zeer goede mensen" op het oog om haar functie over te nemen.
6 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM is voornemens om vanaf 28 september weer naar de Israëlische stad Tel Aviv te vliegen. Tegelijkertijd blijft de luchtvaartmaatschappij de situatie in de regio nauwgezet volgen. "De veiligheid van onze passagiers en medewerkers heeft altijd de hoogste prioriteit", laat een woordvoerster weten.
7 uur geledenCUPERTINO (ANP/RTR) - Apple onthult naar verwachting over twee weken de nieuwste iPhones. Op 9 september houdt het techconcern zijn jaarlijkse najaarsevenement, is dinsdag bekend geworden. Mogelijk onthult Apple nog meer apparaten, waaronder een nieuwe Apple Watch, iPad en Vision Pro-headset.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse Federal Reserve-bestuurder Lisa Cook gaat de poging van president Donald Trump om haar uit de centrale bank te verwijderen aanvechten via een gang naar de rechter, zei haar advocaat dinsdag.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag lager gesloten. Beleggers verwerkten het ontslag van bestuurder Lisa Cook van de Federal Reserve door de Amerikaanse president Donald Trump. De stap wordt gezien als een nieuwe aanval op de onafhankelijkheid van de centrale bank. Trump wil al langer dat de Fed de rente verlaagt om de economie te stimuleren.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten is in augustus licht gedaald door groeiende zorgen over banen en inkomens, meldt een toonaangevende onderzoeksorganisatie. De maandelijkse index van de Conference Board in New York daalde met 1,3 punt naar 97,4. Dat is wel hoger dan economen hadden verwacht.
11 uur geleden