Piloten Lufthansa gaan vrijdag staken
FRANKFURT (ANP/DPA/RTR) - Piloten van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa leggen vrijdag de hele dag het werk neer. Pilotenvakbond Vereinigung Cockpit maakte de beslissing woensdagavond bekend, nadat onderhandelingen over een nieuwe cao opnieuw waren vastgelopen. De staking treft zowel passagiersvluchten als de vrachtdivisie.
Lufthansa en de vakbond zitten al weken met elkaar om de tafel. De bond wil voor de circa 5000 piloten en officieren een loonsverhoging van 5,5 procent dit jaar en automatische inflatiecorrectie vanaf volgend jaar. Daarnaast speelt er een conflict over de toekomststrategie van de luchtvaartmaatschappij. Lufthansa is bezig om een nieuwe maatschappij op te zetten die een deel van de Europese vluchten moet overnemen. De piloten van deze nieuwe maatschappij, Cityline 2 genoemd, vallen niet onder de cao en krijgen minder betaald dan hun collega's.
De onderhandelingen met de pilotenvakbond liepen vorige week spaak, waarna stakingen werden aangekondigd. Woensdag mislukte een laatste poging om een overeenkomst te bereiken.
Vluchten schrappen
Eerder voerde Lufthansa al gesprekken met vakbond Ver.di over een loonsverhoging voor het grondpersoneel. Daarover bereikten beide partijen een akkoord, waarmee verdere stakingen en acties van ongeveer 20.000 grondmedewerkers van de baan zijn. Begin augustus staakte het grondpersoneel van Lufthansa nog. Toen moest het concern ruim duizend vluchten schrappen.
Lufthansa zegt in een reactie alles op alles te zullen zetten om de impact van de pilotenacties te minimaliseren. Volgens de maatschappij ligt er een uitgebalanceerd voorstel op tafel dat een goede basis moet zijn voor verdere onderhandelingen. De staking zal ook duizenden reizigers duperen, waarschuwt het bedrijf.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Europese Unie moet nog meer als één blok opereren om zich te beschermen tegen andere grootmachten, zegt de president van De Nederlandsche Bank in het programma Buitenhof. Juist op economisch vlak is er volgens DNB-baas Olaf Sleijpen nog veel te winnen.
10 uur geledenNEW DELHI (ANP) - India is van plan importheffingen voor bepaalde auto's uit de Europese Unie fors te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tarief zou daarbij dalen naar 40 procent, terwijl dat nu nog kan oplopen tot 110 procent.
10 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Zonder een verlaging van de kosten voor Amerikaanse importheffingen kan Volkswagen een geplande nieuwe Audi-fabriek in de Verenigde Staten niet bouwen. Die waarschuwing geeft topman Oliver Blume in een interview met Handelsblatt. De kosten als gevolg van Donald Trumps heffingen zijn volgens hem zo hoog dat die fabriek niet te financieren is.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Polen maakt geen haast met de invoering van de euro, zegt de minister van Financiën van het land Andrzej Domański. Het Oost-Europese lid van de Europese Unie heeft de eenheidsmunt niet per se nodig omdat de economie al hard groeit, beargumenteerde hij in een interview met de Financial Times (FT).
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal publieke laadpunten voor elektrische auto's is in de afgelopen vijf jaar meer dan verdrievoudigd. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
17 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.
1 dag geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.
1 dag geleden