Piloten Lufthansa gaan vrijdag staken
FRANKFURT (ANP/DPA) - Piloten van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa leggen vrijdag de hele dag het werk neer. Pilotenvakbond Vereinigung Cockpit maakte de beslissing woensdagavond bekend, nadat onderhandelingen over een nieuwe cao opnieuw waren vastgelopen.
Lufthansa en de vakbond zitten al weken met elkaar om de tafel. De bond wil voor de circa 5000 piloten en officieren een loonsverhoging van 5,5 procent dit jaar en automatische inflatiecorrectie vanaf volgend jaar. Daarnaast speelt er een conflict over de toekomststrategie van de luchtvaartmaatschappij. Lufthansa is bezig om een nieuwe maatschappij op te zetten die een deel van de Europese vluchten moet overnemen. De piloten van deze nieuwe maatschappij, Cityline 2 genoemd, vallen niet onder de cao en krijgen minder betaald dan hun collega's.
De onderhandelingen met de pilotenvakbond liepen vorige week spaak, waarna stakingen werden aangekondigd. Woensdag mislukte een laatste poging om een overeenkomst te bereiken.
Eerder voerde Lufthansa al gesprekken met vakbond Ver.di over een loonsverhoging voor het grondpersoneel. Daarover bereikten beide partijen een akkoord, waarmee verdere stakingen en acties van ongeveer 20.000 grondmedewerkers van de baan zijn. Begin augustus staakte het grondpersoneel van Lufthansa nog. Toen moest het concern ruim duizend vluchten schrappen.
Meer uit Buitenland
DAKAR (ANP) - Het aantal bevestigde ebolagevallen in de Democratische Republiek Congo is gestegen tot 3973, waaronder 1801 sterfgevallen, zo bleek woensdag uit overheidsgegevens.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een nieuwe klasse oorlogsschepen die volgens president Donald Trump de ruggengraat moet vormen voor de marine, gaat naar verwachting minstens 50 procent meer kosten dan eerdere schattingen, zo staat in een woensdag gepubliceerd overheidsrapport.
1 uur geledenMENLO PARK (ANP) - Een van de AI-modellen van Meta heeft tijdens tests voor cybersecurity een ander bedrijf gehackt. Vergelijkbare incidenten kwamen ook al voor bij AI-modellen van Anthropic en OpenAI.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De CIA heeft in het geheim een speciale werkgroep voor Cuba opgericht, meldt The New York Times. Volgens de krant is het doel van de groep druk uitoefenen op de Cubaanse regering, om zo economische, politieke en leiderschapswijzigingen af te dwingen die door president Donald Trump worden geëist, laten bronnen weten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en hun bondgenoten hebben de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) woensdag opgeroepen om bijeen te komen om mogelijke maatregelen te overwegen tegen Nicaragua, wiens regering de oppositie probeert uit te sluiten van de verkiezingen.
3 uur geledenBOGOTÁ (ANP) - De uittredende Colombiaanse regering heeft gewaarschuwd voor mogelijke "terroristische daden" tijdens de beëdigingsceremonie van de nieuwe president Abelardo de la Espriella. De plechtigheid staat gepland voor vrijdag in Cali, een stad in het zuidwesten die onlangs werd getroffen door guerrilla-aanslagen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Bij een explosie en een daaropvolgende brand in een gebouw in de Bronx is één persoon om het leven gekomen en zijn veertien anderen gewond geraakt, zo laten functionarissen van de New Yorkse brandweer (FDNY) aan CBS News weten.
3 uur geleden