Piloten Lufthansa gaan vrijdag staken
FRANKFURT (ANP/DPA) - Piloten van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa leggen vrijdag de hele dag het werk neer. Pilotenvakbond Vereinigung Cockpit maakte de beslissing woensdagavond bekend, nadat onderhandelingen over een nieuwe cao opnieuw waren vastgelopen.
Lufthansa en de vakbond zitten al weken met elkaar om de tafel. De bond wil voor de circa 5000 piloten en officieren een loonsverhoging van 5,5 procent dit jaar en automatische inflatiecorrectie vanaf volgend jaar. Daarnaast speelt er een conflict over de toekomststrategie van de luchtvaartmaatschappij. Lufthansa is bezig om een nieuwe maatschappij op te zetten die een deel van de Europese vluchten moet overnemen. De piloten van deze nieuwe maatschappij, Cityline 2 genoemd, vallen niet onder de cao en krijgen minder betaald dan hun collega's.
De onderhandelingen met de pilotenvakbond liepen vorige week spaak, waarna stakingen werden aangekondigd. Woensdag mislukte een laatste poging om een overeenkomst te bereiken.
Eerder voerde Lufthansa al gesprekken met vakbond Ver.di over een loonsverhoging voor het grondpersoneel. Daarover bereikten beide partijen een akkoord, waarmee verdere stakingen en acties van ongeveer 20.000 grondmedewerkers van de baan zijn. Begin augustus staakte het grondpersoneel van Lufthansa nog. Toen moest het concern ruim duizend vluchten schrappen.
Meer uit Buitenland
LUIK (ANP/BELGA) - De politie in het Belgische Luik heeft 76 mensen opgepakt tijdens studentenprotesten in de stad. Net als in Frankrijk lopen de protesten van scholieren en studenten in Luik de afgelopen dagen ook uit op rellen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De botsing tussen een vliegtuig van American Airlines en een Black Hawk-helikopter van het leger in Washington vorig jaar was het gevolg van verschillende systeemfouten. Dat staat in een onderzoeksrapport van het Amerikaanse leger, dat is ingezien door persbureau Reuters. Bij de crash kwamen 67 mensen om het leven.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Meer dan vijfhonderd mensen zijn donderdag gearresteerd bij de onderwijsprotesten in Frankrijk. Er waren in totaal meer dan 70.000 mensen op de been, meldt het ministerie. Demonstranten eisen hervormingen in het onderwijs.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump garandeert op Truth Social dat de Verenigde Staten geen aanvallen zullen uitvoeren op Iran voor de tussentijdse verkiezingen in de VS van volgende maand. Volgens hem verlopen de gesprekken tussen beide landen "productief".
7 uur geledenHOUSTON (ANP) - Vier bemanningsleden van ruimtestation ISS zijn donderdag teruggekeerd op aarde. De capsule met Jessica Meir (49) en Jack Hathaway (44) uit de Verenigde Staten, de Française Sophie Adenot (44) en de Rus Andrej Fedjaev (45) plonsde gecontroleerd in de Grote Oceaan voor de kust van Californië.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben nieuwe aanklachten ingediend tegen de gevangengenomen Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn vrouw. CNN meldde woensdag al op basis van bronnen dat de twee ook vervolgd zouden worden voor de marteling van Amerikaanse gevangenen en dat is nu bevestigd.
8 uur geledenBEIROET (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht dat de EU-ministers van Buitenlandse Zaken maandag formeel besluiten tot een nieuwe EU-missie in Libanon. Dat zei Kallas donderdag op een persconferentie in Beiroet. "Deze missie zal een cruciale bijdrage leveren aan de veiligheid in Libanon."
9 uur geleden