Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Piloten Lufthansa gaan opnieuw staken

Piloten Lufthansa gaan opnieuw staken

FRANKFURT (ANP/DPA) - Piloten van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa hebben besloten een nieuwe stakingsronde te houden. Pilotenvakbond Vereinigung Cockpit maakte maandagavond bekend dat Lufthansa de tweedaagse actie, die woensdag begint, alleen kan afwenden met een "serieus aanbod". Volgens diverse Duitse media is er dinsdag een nieuwe onderhandelingsbijeenkomst.

"We betreuren het ten zeerste dat de vakbond voortgaat op het pad van escalatie", zei een woordvoerder van de luchtvaartmaatschappij. De nieuwe stakingen hebben gevolgen voor passagiersvluchten die woensdag en donderdag vanuit Duitsland vertrekken, de vrachtdivisie wordt alleen woensdag geraakt.

De piloten legden afgelopen vrijdag zowel passagiersvluchten als de vrachtdivisie plat nadat de onderhandelingen over een nieuwe cao op niets waren uitgelopen. Ongeveer 130.000 reizigers werden getroffen door de annulering van meer dan achthonderd vluchten. De actie kostte Lufthansa naar eigen zeggen 32 miljoen euro.

De bond wil voor de circa 5000 piloten en officieren een loonsverhoging van 5,5 procent dit jaar en automatische inflatiecorrectie vanaf volgend jaar. Ook speelt er een conflict over de toekomststrategie van de luchtvaartmaatschappij. Lufthansa is bezig een nieuwe maatschappij op te zetten die een deel van de Europese vluchten moet overnemen. De piloten van deze nieuwe maatschappij, Cityline 2 genoemd, vallen niet onder de cao en krijgen minder betaald dan hun collega's.

Meer uit Financieel

Europese Commissie rekent op akkoord Mercosur-deal voor eind jaar

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie gaat er nog altijd van uit dat zij voor het einde van het jaar de handtekening zet onder een vrijhandelsverdrag met Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay. Daarvoor moet een ruime meerderheid van EU-lidstaten deze week instemmen. EU-bronnen lieten vorige week nog weten dat dat allerminst zeker is.

10 minuten geleden
AEX-index begint hoger aan week vol rentebesluiten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met winst begonnen. De beurshandel staat deze week vooral in het teken van het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Ook in het Verenigd Koninkrijk, Japan, Zweden en Noorwegen vergaderen de centrale banken later in de week over de rentetarieven. Daarnaast gaat de aandacht uit naar het uitgestelde Amerikaanse banenrapport, dat dinsdag verschijnt.

1 uur geleden
Russische centrale bank eist miljarden van Belgische Euroclear

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische centrale bank eist in een rechtszaak ruim 18 biljoen roebel aan schadevergoeding, omgerekend bijna 196 miljard euro, van Euroclear. Dat meldde een rechtbank in Moskou maandag. De Belgische financiële instelling beheert de meeste van de Russische tegoeden die sinds de Russische inval in Oekraïne door de Europese Unie zijn bevroren.

2 uur geleden
Philips koopt Amerikaans bedrijf dat pioniert met AI

AMSTERDAM (ANP) - Philips neemt het Amerikaanse bedrijf SpectraWAVE over. Dit bedrijf gebruikt kunstmatige intelligentie (AI) bij het in kaart brengen en beoordelen van bloedvaten. Volgens Philips helpt de technologie van SpectraWAVE bij de behandeling van patiënten met coronaire hartziekten. Dit zijn de meest voorkomende vormen van hartziekte, waaronder bijvoorbeeld ook een hartinfarct.

2 uur geleden
Vrijwel alle Pathé-bioscopen krijgen statiegeldmachines

AMSTERDAM (ANP) - In vrijwel alle Pathé-bioscopen kunnen mensen binnenkort statiegeldflesjes inleveren en statiegeld terugkrijgen. Verpact, de stichting die namens onder meer supermarkten verantwoordelijk is voor de inzameling van plastic flesjes, deed al een proef in drie bioscopen. De organisatie heeft nu met Pathé afgesproken ook inzamelmachines te plaatsen in andere vestigingen.

3 uur geleden
Chinese economie vertraagt verder door zwakke winkelverkopen

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese economische activiteit is in november verder afgezwakt na een zwak begin van het laatste kwartaal van dit jaar. De detailhandelsverkopen in China groeiden afgelopen maand in het zwakste tempo sinds de coronapandemie, terwijl de investeringen verder afnamen. Ook de groei van de industriële productie viel verder terug.

3 uur geleden
Stofzuigermaker iRobot vraagt faillissement aan

BEDFORD (ANP/BLOOMBERG) - Robotstofzuigermaker iRobot heeft faillissement aangevraagd in de Verenigde Staten. Het bedrijf, bekend van de Roomba-stofzuigers, wil via een reorganisatie onder toezicht van de rechter doorgaan, maar komt daarbij in handen van zijn belangrijkste leverancier en geldschieter uit China.

5 uur geleden