Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Piloten Lufthansa gaan opnieuw staken

Piloten Lufthansa gaan opnieuw staken

FRANKFURT (ANP) - Piloten van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa hebben besloten een nieuwe stakingsronde te houden. Pilotenvakbond Vereinigung Cockpit maakte maandagavond bekend dat Lufthansa de tweedaagse actie, die woensdag begint, alleen kan afwenden met een "serieus aanbod". Volgens diverse Duitse media is er dinsdag een nieuwe onderhandelingsbijeenkomst.

"We betreuren het ten zeerste dat de vakbond voortgaat op het pad van escalatie", zei een woordvoerder van de luchtvaartmaatschappij. De nieuwe stakingen hebben gevolgen voor passagiersvluchten die woensdag en donderdag vanuit Duitsland vertrekken, de vrachtdivisie wordt alleen woensdag geraakt.

De piloten legden afgelopen vrijdag zowel passagiersvluchten als de vrachtdivisie plat nadat de onderhandelingen over een nieuwe cao op niets waren uitgelopen. Ongeveer 130.000 reizigers werden getroffen door de annulering van meer dan achthonderd vluchten. De actie kostte Lufthansa naar eigen zeggen 32 miljoen euro.

De bond wil voor de circa 5000 piloten en officieren een loonsverhoging van 5,5 procent dit jaar en automatische inflatiecorrectie vanaf volgend jaar. Ook speelt er een conflict over de toekomststrategie van de luchtvaartmaatschappij. Lufthansa is bezig een nieuwe maatschappij op te zetten die een deel van de Europese vluchten moet overnemen. De piloten van deze nieuwe maatschappij, Cityline 2 genoemd, vallen niet onder de cao en krijgen minder betaald dan hun collega's.

Meer uit Financieel

Vertrekkend TenneT-topvrouw pleit voor nieuwe industrie aan kust

AMSTERDAM (ANP) - Vertrekkend TenneT-topvrouw Manon van Beek pleit in De Telegraaf voor nieuwe industrie aan de kust. Hoewel het stroomnet in Nederland overvol is, ziet ze op plekken waar veel windstroom van de Noordzee aan land komt juist te weinig stroomvraag.

5 uur geleden
Meer huizenkijkers bij openhuizendag makelaarsorganisatie NVM

UTRECHT (ANP) - De openhuizendag van makelaarsorganisatie NVM heeft zaterdag meer belangstellenden getrokken. Bij de deelnemende huizen kwamen ongeveer 66.000 huizenzoekers over de vloer. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in maart. Toen trok de NVM Open Huizen Dag 52.000 bezoekers.

5 uur geleden
Door laag water Rijn gestrand binnenvaartschip vaart weer

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Een Nederlands binnenvaartschip dat op een zandbank in de haven van Düsseldorf was vastgelopen door het aanhoudend lage waterpeil van de Rijn, ligt weer vlot en vaart vijf dagen te laat alsnog richting Nederland. Het schip heeft inmiddels de haven van Düsseldorf verlaten, heeft een woordvoerder van het logistieke bedrijf Mosolf gezegd tegen het Duitse persbureau dpa.

7 uur geleden
Bloomberg: Merz gaat praten met Klaas Knot over topfunctie ECB

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz gaat praten met de twee grootste kanshebbers voor de opvolging van president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB), meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Met Klaas Knot praat hij naar verluidt ergens de komende dagen. Het gesprek met zijn grootste rivaal, voormalig president van de Spaanse centrale bank Pablo Hernández de Cos, moet in de komende weken plaatsvinden.

9 uur geleden
VS praten met Rusland over oliedeal, meldt The New York Times

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering praat met Rusland over een oliedeal waarmee miljarden dollars gemoeid zijn, meldt The New York Times zaterdag op basis van ingewijden. Volgens de Amerikaanse krant is zo'n mogelijke deal onderdeel van de Amerikaanse onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne.

10 uur geleden
Justitie VS heropent strafrechtelijk onderzoek oud-Fed-baas niet

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heropent het strafrechtelijk onderzoek naar oud-voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve niet. Onlangs werd het voormalige centralebankhoofd in een rapport grotendeels vrijgepleit van beschuldigingen rond kostenoverschrijdingen bij de verbouwing van het Fed-gebouw in Washington. President Donald Trump drong er echter op aan dat justitie opnieuw naar de zaak zou kijken.

12 uur geleden
Problemen met nieuwe iPhone bij sommige Amerikaanse klanten

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat "een klein aantal" Amerikaanse klanten met de nieuwe iPhone 18 Pro Max hun toestel moet laten vervangen. Door een bug verloren deze klanten met een abonnement bij telecombedrijf AT&T hun mobiele verbinding.

13 uur geleden