Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Piloten Lufthansa gaan opnieuw staken

Piloten Lufthansa gaan opnieuw staken

FRANKFURT (ANP) - Piloten van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa hebben besloten een nieuwe stakingsronde te houden. Pilotenvakbond Vereinigung Cockpit maakte maandagavond bekend dat Lufthansa de tweedaagse actie, die woensdag begint, alleen kan afwenden met een "serieus aanbod". Volgens diverse Duitse media is er dinsdag een nieuwe onderhandelingsbijeenkomst.

"We betreuren het ten zeerste dat de vakbond voortgaat op het pad van escalatie", zei een woordvoerder van de luchtvaartmaatschappij. De nieuwe stakingen hebben gevolgen voor passagiersvluchten die woensdag en donderdag vanuit Duitsland vertrekken, de vrachtdivisie wordt alleen woensdag geraakt.

De piloten legden afgelopen vrijdag zowel passagiersvluchten als de vrachtdivisie plat nadat de onderhandelingen over een nieuwe cao op niets waren uitgelopen. Ongeveer 130.000 reizigers werden getroffen door de annulering van meer dan achthonderd vluchten. De actie kostte Lufthansa naar eigen zeggen 32 miljoen euro.

De bond wil voor de circa 5000 piloten en officieren een loonsverhoging van 5,5 procent dit jaar en automatische inflatiecorrectie vanaf volgend jaar. Ook speelt er een conflict over de toekomststrategie van de luchtvaartmaatschappij. Lufthansa is bezig een nieuwe maatschappij op te zetten die een deel van de Europese vluchten moet overnemen. De piloten van deze nieuwe maatschappij, Cityline 2 genoemd, vallen niet onder de cao en krijgen minder betaald dan hun collega's.

Meer uit Financieel

Supermarkten Albert Heijn hebben geen last van vriezerhack

ZAANDAM (ANP) - Vriezers en koelkasten in supermarkten van Albert Heijn zijn niet gehackt, laat een woordvoerder van de supermarktketen desgevraagd weten. Delhaize, de Belgische zusterketen van Albert Heijn, heeft sinds maandag last van een "IT-incident" bij koelinstallaties en daardoor lopen de temperaturen in vriezers op. Ook andere Belgische supermarkten zijn getroffen, net als winkels in Zweden.

2 minuten geleden
Binance-gebruikers halen miljarden weg bij cryptobeurs na aanval

LONDEN (ANP) - Binance-gebruikers hebben inmiddels miljarden dollars onttrokken aan hun accounts op de cryptobeurs, die vorige week het slachtoffer werd van een aanval waarbij 6,3 miljard dollar is buitgemaakt.

3 minuten geleden
Terugval in aantal hypotheekaanvragen, mogelijk door hogere rente

DE MEERN (ANP) - Het aantal hypotheekaanvragen in Nederland is vorige maand fors gedaald, volgt uit cijfers van het Hypotheken Data Netwerk (HDN). Mogelijk speelt de verhoging van hypotheekrentes hierbij een rol.

37 minuten geleden
VodafoneZiggo wil werknemers vaker op kantoor zien

UTRECHT (ANP) - VodafoneZiggo wil dat werknemers weer vaker naar kantoor komen. Het telecombedrijf heeft bij de ondernemingsraad een voorstel ingediend om van twee naar drie dagen per week op kantoor te gaan. Voor werknemers die dat niet kunnen of willen, komt er een vrijwillige vertrekregeling. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van Nu.nl.

2 uur geleden
AEX opent fractie lager, Shell bij dalers door lagere olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag licht lager geopend. Shell verloor 1,2 procent. De olieprijzen gingen flink omlaag door berichten dat Iran en de Verenigde Staten een diplomatieke oplossing willen vinden om een einde te maken aan de oorlog in het Midden-Oosten. Qatar heeft de afgelopen dagen als bemiddelaar opgetreden bij vredesoverleg tussen de partijen.

2 uur geleden
Vriezers bij Belgische zusterketen van Albert Heijn gehackt

ASSE (ANP/BELGA) - Vriezers en koelkasten van de Belgische supermarktketen Delhaize zijn gehackt, melden Belgische media maandagochtend. De zusterketen van Albert Heijn spreekt van een "IT-incident" bij koelinstallaties. Zeker veertig supermarkten zouden zijn getroffen.

2 uur geleden
Meer meldingen malafide verkoop thuisbatterijen en warmtepompen

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders melden steeds vaker dat ze zijn benaderd door onbetrouwbare verkopers van onder meer thuisbatterijen, warmtepompen en verduurzamingsadvies. Soms gaat het om mensen die honderden euro's betalen voor misleidend verduurzamingsadvies; een andere keer gaat het om senioren die worden misleid en ongewild een overeenkomst sluiten voor bijvoorbeeld een thuisbatterij van tienduizenden euro's.

3 uur geleden