Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Piloten Lufthansa gaan opnieuw staken

Piloten Lufthansa gaan opnieuw staken

FRANKFURT (ANP) - Piloten van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa hebben besloten een nieuwe stakingsronde te houden. Pilotenvakbond Vereinigung Cockpit maakte maandagavond bekend dat Lufthansa de tweedaagse actie, die woensdag begint, alleen kan afwenden met een "serieus aanbod". Volgens diverse Duitse media is er dinsdag een nieuwe onderhandelingsbijeenkomst.

"We betreuren het ten zeerste dat de vakbond voortgaat op het pad van escalatie", zei een woordvoerder van de luchtvaartmaatschappij. De nieuwe stakingen hebben gevolgen voor passagiersvluchten die woensdag en donderdag vanuit Duitsland vertrekken, de vrachtdivisie wordt alleen woensdag geraakt.

De piloten legden afgelopen vrijdag zowel passagiersvluchten als de vrachtdivisie plat nadat de onderhandelingen over een nieuwe cao op niets waren uitgelopen. Ongeveer 130.000 reizigers werden getroffen door de annulering van meer dan achthonderd vluchten. De actie kostte Lufthansa naar eigen zeggen 32 miljoen euro.

De bond wil voor de circa 5000 piloten en officieren een loonsverhoging van 5,5 procent dit jaar en automatische inflatiecorrectie vanaf volgend jaar. Ook speelt er een conflict over de toekomststrategie van de luchtvaartmaatschappij. Lufthansa is bezig een nieuwe maatschappij op te zetten die een deel van de Europese vluchten moet overnemen. De piloten van deze nieuwe maatschappij, Cityline 2 genoemd, vallen niet onder de cao en krijgen minder betaald dan hun collega's.

Meer uit Financieel

ING: voorlopig geen daling huizenprijzen, ondanks stijgende rente

AMSTERDAM (ANP) - Hoewel het aantal te koop staande woningen in Nederland groeit en de hypotheekrentes oplopen, zullen de huizenprijzen voorlopig niet dalen. Dat concludeert ING in een rapport over de woningmarkt. "Daarvoor is de koopmarkt nog altijd te krap."

5 uur geleden
Beurzen in New York sluiten licht lager na oplopen rentezorgen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine verliezen de handel uitgegaan. Een daling van de olieprijzen kon niet voorkomen dat beleggers nog altijd bezorgd waren over een stijging van de inflatie en rentes. Zo stegen de rentes op langerlopende Amerikaanse staatsobligaties tot het hoogste niveau sinds 2002.

6 uur geleden
Trump zegt snel AI-adviseur te benoemen, benadrukt zelfregulering

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt snel een AI-adviseur, of 'tsaar', aan te wijzen. Dat zegt hij na afloop van een ontmoeting met meerdere bestuursleden van vooraanstaande AI- en techbedrijven, onder wie de leiders van Anthropic en Nvidia. Volgens Trump moet een benoeming in de komende drie of vier dagen volgen.

6 uur geleden
Autoconcern Stellantis legt fabrieken stil om batterijtekort

SOCHAUX (ANP/RTR) - Autofabrikant Stellantis legt de productie in een aantal Franse fabrieken dagenlang stil. Een van de redenen is een tekort aan batterijen, meldt het bedrijf.

6 uur geleden
Milieuorganisatie dient in Brussel klacht in over Nieuw-Zeeland

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse milieuorganisatie Both ENDS dient in Brussel een klacht in tegen Nieuw-Zeeland, omdat het land klimaatafspraken uit een twee jaar oude handelsovereenkomst met de Europese Unie niet zou nakomen. De Nieuw-Zeelandse regering hief vorig jaar een verbod op de zoektocht naar nieuwe olie- en gasvelden op zee op. Ook voerde ze onlangs wetgeving in die een lopende klimaatzaak tegen een zuivelconcern onmogelijk maakte.

7 uur geleden
Eurocommissaris: Brussel onderzoekt hoe brandstof goedkoper kan

DUBLIN/BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat onderzoeken wat er gedaan kan worden om brandstof voor vervoer goedkoper te maken, zei Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) na afloop van een overleg met EU-ministers van Energie.

10 uur geleden
AEX nadert recordslot dankzij opmars chipaandelen, Arcadis omlaag

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste graadmeter voor de beurs in Amsterdam, bereikte dinsdag tussentijds een recordstand van 1125 punten, maar wist niet op de hoogste slotstand ooit te sluiten. Vooral chipaandelen waren in trek, net als op Wall Street.

11 uur geleden