Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Piloten Brussels Airlines beginnen paasvakantie met staking

Piloten Brussels Airlines beginnen paasvakantie met staking

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Piloten van Brussels Airlines gaan in de dagen voor Pasen staken. Ze zijn ontevreden over het loon- en arbeidsvoorwaardenpakket dat hun werkgever voorstelt. Eerder leken de betrokken vakbond en Brussels Airlines juist dicht bij een akkoord te zijn, waarna piloten een voor aanstaande zaterdag geplande staking afbliezen.

Nu kondigt vakbond BBTK een staking van vier dagen aan, van 27 tot en met 30 maart. Dan begint in België juist de vakantie voor Pasen, waardoor het naar verwachting een drukke periode is.

Brussels Airlines, onderdeel van de Lufthansa Group, behaalde vorig jaar een recordwinst. Piloten die tijdens de coronacrisis een loonoffer hadden gedaan, wilden daarom weer een salarisverhoging. Maar volgens BBTK wil de luchtvaartmaatschappij de rusttijden in het weekend inkorten als compensatie voor de hogere lonen, wat bij de piloten niet goed is gevallen.

Meer uit Financieel

Verzekeraars ontvangen eerste schademeldingen na jaarwisseling

DEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.

30 minuten geleden
Rome meldt meevaller bij dreigende pastaheffingen VS

ROME (ANP) - De Verenigde Staten hebben de voorgestelde importheffingen op Italiaanse pasta sterk verlaagd, meldt het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie is dat een teken dat de Amerikaanse regering "de wil van onze bedrijven om samen te werken" erkent.

34 minuten geleden
Lagarde ziet toetreding Bulgarije tot euro als 'krachtig symbool'

FRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".

3 uur geleden
Autoverkoop licht gestegen, hybrides en e-auto's populairder

BUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.

3 uur geleden
Nieuwjaarsgroeten Nederlanders zorgen voor meer dataverkeer

ROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.

4 uur geleden
Vermoedelijk tientallen doden door explosie in Zwitserland

CRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.

5 uur geleden
Hongarije loopt 1 miljard euro aan EU-geld mis

BRUSSEL (ANP/DPA) - Hongarije kan geen aanspraak meer maken op ruim 1 miljard euro aan fondsen van de Europese Unie voor armere regio's. Het land heeft volgens de Europese Commissie te weinig werk gemaakt van hervormingen die de rechtsstaat moesten versterken en corruptie moeten tegengaan. Dat had de Hongaarse regering onder leiding van premier Viktor Orbán voor het einde van 2025 moeten doen.

5 uur geleden