Piloten Air France geschorst na opstootje in cockpit
PARIJS (ANP/AFP) - Air France heeft twee piloten geschorst na een worsteling in de cockpit tijdens een vlucht van Genève naar Parijs in juni. Volgens de officiële verklaring van de Franse maatschappij was er sprake van een verhitte discussie waarna er "ongepaste gebaren werden uitgewisseld". De Franse krant La Tribune schrijft over fysiek geweld.
Volgens de krant ontstond er een woordenwisseling toen het vliegtuig aan het klimmen was na het vertrek uit Genève. Aanleiding was dat de copiloot weigerde een bevel op te volgen. De twee mannen grepen elkaar daarop bij de kraag.
"De betrokken piloten zijn momenteel geschorst om te vliegen en in afwachting van een beslissing van het management over hoe om te gaan met de gebeurtenissen", aldus de maatschappij. "Het incident was snel voorbij zonder invloed op het verloop of de veiligheid van de vlucht, die normaal werd voortgezet."
De Franse luchtvaartautoriteit BEA publiceerde onlangs een rapport waarin herhaaldelijk overtredingen van veiligheidsregels door de bemanning van Air France werden vermeld. De BEA drong er bij de luchtvaartmaatschappij op aan "het respect voor de procedure" meer centraal te stellen in de veiligheidscultuur van het bedrijf.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Woningen werden in 2025 sneller verkocht dan een jaar eerder, meldt huizenwebsite Funda. Ook het woningaanbod op Funda groeide dit jaar. Door de aanhoudende krapte op de woningmarkt nam de vraagprijs van huizen eveneens toe.
6 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De schade door beleggingsfraude bedraagt vermoedelijk honderden miljoenen euro's per jaar en kan zelfs oplopen tot 750 miljoen euro, meldt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek. De beurswaakhond spreekt van een snelgroeiend en ernstig maatschappelijk probleem waarvan de omvang wordt onderschat.
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het loonverschil tussen mannen en vrouwen in het bedrijfsleven is opnieuw afgenomen. Vorig jaar verdiende een vrouw gemiddeld 6,1 procent minder per uur, als rekening wordt gehouden met bijvoorbeeld het soort functie en opleidingsniveau. Twee jaar eerder was dat nog 6,9 procent en tien jaar eerder bijna 10 procent, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten geven het Russische oliebedrijf Lukoil een maand extra de tijd om een koper te vinden voor zijn buitenlandse bezittingen. De deadline zou aanstaande zaterdag zijn, maar is nu met een maand opgeschoven.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten na het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde het belangrijkste rentetarief in de VS zoals verwacht met een kwart procentpunt om de arbeidsmarkt te stimuleren. De verdeeldheid onder beleidsmakers bleek groot.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een inval gedaan in het Europese hoofdkantoor van Temu, meldden persbureau Bloomberg en AFP op basis van bronnen. De actie maakt deel uit van een onderzoek naar mogelijk oneerlijke concurrentie door de Chinese webshop.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft voor de derde keer op rij de rente verlaagd met een kwart procentpunt. Beleidsmakers bij de Amerikaanse koepel van centrale banken waren verdeeld. Twee van de twaalf beslissers stemden tegen een verlaging van de leenkosten, terwijl een beleidsmaker de rente nog verder omlaag wilde.
12 uur geleden