Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Piloten Air France geschorst na opstootje in cockpit

Piloten Air France geschorst na opstootje in cockpit

PARIJS (ANP/AFP) - Air France heeft twee piloten geschorst na een worsteling in de cockpit tijdens een vlucht van Genève naar Parijs in juni. Volgens de officiële verklaring van de Franse maatschappij was er sprake van een verhitte discussie waarna er "ongepaste gebaren werden uitgewisseld". De Franse krant La Tribune schrijft over fysiek geweld.

Volgens de krant ontstond er een woordenwisseling toen het vliegtuig aan het klimmen was na het vertrek uit Genève. Aanleiding was dat de copiloot weigerde een bevel op te volgen. De twee mannen grepen elkaar daarop bij de kraag.

"De betrokken piloten zijn momenteel geschorst om te vliegen en in afwachting van een beslissing van het management over hoe om te gaan met de gebeurtenissen", aldus de maatschappij. "Het incident was snel voorbij zonder invloed op het verloop of de veiligheid van de vlucht, die normaal werd voortgezet."

De Franse luchtvaartautoriteit BEA publiceerde onlangs een rapport waarin herhaaldelijk overtredingen van veiligheidsregels door de bemanning van Air France werden vermeld. De BEA drong er bij de luchtvaartmaatschappij op aan "het respect voor de procedure" meer centraal te stellen in de veiligheidscultuur van het bedrijf.

Meer uit Financieel

Tweedeling koper en huurder op woningmarkt groeit, ziet ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.

50 minuten geleden
ING merkt dat klanten willen bezuinigen door hoge energieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De hoge energie- en brandstofprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten zetten Nederlandse consumenten aan tot bezuinigen. Dat constateert ING, dat hierover eind maart en in april online vragen voorlegde aan klanten van de bank. Zes op de tien van de tienduizenden respondenten gaven aan hun uitgaven te willen temperen.

54 minuten geleden
Tweedeling koper en huurder op woningmarkt groeit, ziet ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.

2 uur geleden
Forse winsten op Wall Street om hoop op snel einde van Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke plussen geëindigd. Beleggers putten hoop uit signalen dat de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran binnenkort voorbij is. Daarnaast hadden ze aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op Wall Street.

4 uur geleden
Google doet voorstel aan EU om boete te mijden, meldt Bloomberg

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft voorstellen ingediend bij de Europese Commissie met veranderingen in de manier waarop nieuwsresultaten in zijn zoekmachine te zien zijn. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Daarmee wil Google een mogelijke nieuwe boete van Brussel voorkomen.

5 uur geleden
Ambassadeur VS: hogere autoheffing als EU deal niet bekrachtigt

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zullen de importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie "relatief snel" invoeren als het landenblok de handelsdeal met Washington niet spoedig ratificeert. Dat heeft de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, gezegd tegen persbureau Bloomberg.

7 uur geleden
Olieproductie van OPEC-landen gedaald tot laagste punt in 36 jaar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieproductie van OPEC-landen daalde vorige maand naar het laagste punt in 36 jaar. Dat meldt persbureau Bloomberg na onderzoek. Door de oorlog in Iran is de export belemmerd en werd de productie, soms gedwongen, gestopt.

7 uur geleden