Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pilot waarin mensen na online fraude zelf geld terughalen succes

Pilot waarin mensen na online fraude zelf geld terughalen succes

DEN HAAG (ANP) - Een pilot waarin slachtoffers van online fraude met behulp van incasso-instanties de daders aansprakelijk stellen en het geld terugvorderen, zonder te wachten op onderzoek van de politie, blijkt succesvol voor meer dan de helft van de gevallen. Het gaat hierbij om kwesties waarin iemand iets online had besteld, maar vervolgens niets ontving, meldt de politie zaterdag.

Aan de pilot deden 211 slachtoffers van oplichting mee. Met hun toestemming deelde de politie de gegevens van fraudeurs met de Landelijke Associatie van Gerechtsdeurwaarders (LAVG) en de Service Organisatie Directe Aansprakelijkstelling (SODA). Meer dan een kwart kreeg hun geld geheel terug en in nog eens een kwart van de gevallen kregen slachtoffers hun schade gedeeltelijk vergoed.

De pilot werd in het leven geroepen omdat steeds meer mensen online worden opgelicht. "Daarnaast kreeg de politie vaak het verwijt dat de politie te weinig doet voor slachtoffers van online oplichting", aldus de politie. "Zo ontstond het idee om dergelijke zaken door te zetten naar twee private organisaties, zodat zij procedures konden opstarten om te zorgen dat in elk geval zoveel mogelijk slachtoffers hun geld terugkrijgen."

Vervolg

De politie meldt verder dat een aantal daders zegt blij te zijn dat ze door het slachtoffer geld te betalen, in eerste instantie niet met het strafrecht te maken krijgen. "Evengoed bestaat de kans dat daders nog vervolgd kunnen worden."

72 procent van de slachtoffers meldt dat de pilot "aan de verwachtingen heeft voldaan" en 90 procent is van plan opnieuw LAVG of SODA in te schakelen bij een nieuw geval van oplichting. De politie onderzoekt nog hoe de inzichten uit deze proef een vervolg kunnen krijgen.

Meer uit Binnenland

Provincie Utrecht: wolf op Utrechtse Heuvelrug doodgeschoten

UTRECHT (ANP) - Jagers hebben op de Utrechtse Heuvelrug een wolf doodgeschoten. Uit een spoedanalyse van het DNA moet blijken of het gaat om de wolf waarvoor de provincie Utrecht eerder dit jaar een afschotvergunning verleende. Die wolf heeft een aantal keer mensen aangevallen en gebeten.

33 minuten geleden
Noodlijdend Limburgs vliegveld presenteert weer nieuwe directeur

MAASTRICHT (ANP) - Het noodlijdende vliegveld van Maastricht heeft wederom een nieuwe algemeen directeur aangesteld. Cor de Man begint op 1 februari als CEO van Maastricht Aachen Airport (MAA). Hij volgt Joost Meijs op, die net een jaar in dienst was toen hij op 1 november zijn functie neerlegde om directeur te worden van Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL).

49 minuten geleden
Drenten met aardbevingsschade ervaren meer stress en wantrouwen

UTRECHT (ANP) - Ook in Drenthe hebben mensen met schade aan hun woning door de gaswinning in Groningen vaker last van stress en minder vertrouwen in de overheid. "De impact van de gaswinningsproblematiek stopt niet bij de provinciegrens van Groningen", stelt onderzoeksinstituut Nivel, dat samen met de Rijksuniversiteit Groningen onderzoek doet.

1 uur geleden
Onderzoek: inlichtingendiensten 'dicht op huid journalistiek'

AMSTERDAM (ANP) - Inlichtingendiensten, en dan de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) voorop, zitten "dicht op de huid van de journalistiek in Nederland". Dat gaat zelfs zover dat sommige contacten tussen journalisten en diensten in strijd zijn met de ethische beroepscode van de Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ). Dit blijkt uit het onderzoek Monitor Journalistiek en Inlichtingendiensten, een initiatief van onderzoeksjournalisten Stella Braam en Huub Jaspers, gesteund door de NVJ en gefinancierd door Stichting Muckraker.

2 uur geleden
Politie verwacht aangifte om vuurwerkactie in stadion Ajax

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft contact met Ajax, de Johan Cruijff ArenA en het Openbaar Ministerie over het doen van aangifte na het vuurwerkincident afgelopen zondag, meldt een politiewoordvoerster. Op de vraag of de aangifte er komt, laat zij weten dat "dat wel de bedoeling is".

2 uur geleden
Zestig vreemdelingen ingezet tijdens Grand Prix Zandvoort

ROTTERDAM (ANP) - Tijdens de Grand Prix 2024 in Zandvoort heeft een uitzendbureau uit Rotterdam zestig vreemdelingen zonder vergunning aan het werk gezet. De mensen kwamen voornamelijk uit Colombia en werkten als afwasser, keukenhulp of op andere plekken in de horeca of catering, meldt de Nederlandse Arbeidsinspectie woensdag.

2 uur geleden
Verduurzaming Nederland moet veel eerlijker, vindt adviesraad

DEN HAAG (ANP) - De verduurzaming van Nederland dreigt vast te lopen, doordat grote groepen mensen de voordelen mislopen en daardoor het draagvlak afbrokkelt. Met die waarschuwing komt de Raad voor de leefomgeving en infrastructuur (Rli) in een advies aan de politiek. De raad zoekt de oplossing in rechtvaardiger beleid. Ook pleit de Rli voor een systeem waarin de overheid mensen de "ware prijs" laat betalen voor vervuilende consumptie en duurzame keuzes juist beloont.

2 uur geleden