Piloot verongelukt door crash vliegtuigje in Groningse Kornhorn
KORNHORN (ANP) - De piloot van een sportvliegtuigje is zaterdagmiddag door een ongeluk in het Groningse Kornhorn om het leven gekomen, meldt de politie in Groningen. De piloot was de enige inzittende van het toestel.
Het vliegtuigje stortte even na 15.00 uur neer in een weiland bij een boerderij aan de Noordwijkerweg in Kornhorn (gemeente Westerkwartier).
Brokstukken van het toestel lagen verspreid in het weiland. De hulpdiensten rukten massaal uit.
Er wordt onderzoek gedaan naar de oorzaak van het ongeluk. Daarvoor wordt onder meer een politiehelikopter gebruikt die opnames maakt vanuit de lucht. Volgens de politie gaat het onderzoek zaterdagavond nog wel een tijdje door.
De Onderzoeksraad voor Veiligheid meldt dat er een verkennend onderzoek is gestart naar de toedracht van het neergestorte vliegtuig.
De Leeuwarder Courant meldt dat het verongelukte sportvliegtuigje eerder op zaterdagmiddag zou zijn opgestegen van vliegveld Drachten.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Ook in Zuid-Holland kan het in de nacht van zondag op maandag glad worden door ijzel. Het KNMI heeft ook voor die provincie code oranje afgegeven, die vanaf 23.00 uur ingaat. Eerder werd die waarschuwing al afgegeven voor alle andere provincies, behalve Zeeland.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - In de provincies Groningen, Friesland en Drenthe rijden maandagochtend geen bussen van Qbuzz vanwege de verwachte gladheid. In Friesland blijven de bussen in elk geval tot 10.00 uur binnen, in Groningen en Drenthe tot zeker 12.00 uur. Op de Friese Waddeneilanden rijden de bussen wel.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Studenten van de Universiteit Utrecht worden maandag weer in de collegezaal verwacht. Het onderwijs vindt dan weer op locatie plaats. Tentamens gaan ook door.
3 uur geledenWEESP/MAARSSEN (ANP) - Bij Weesp zijn zondag meerdere mensen door het ijs gezakt. "We willen u waarschuwen: ga het ijs niet op!", waarschuwt de politie, die een helikopter heeft ingezet in het gebied bij de Weespersluiskade. Het is niet bekend hoe het gaat met de mensen die door het ijs zijn gezakt.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - Komende nacht geldt voor een groot deel van het land nog code oranje, maar het koude winterweer gaat langzaam plaatsmaken voor warmere periodes, verwacht Weeronline. In het zuiden kan komende week de temperatuur oplopen naar maxima van 9 of 10 graden.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Mensen zouden in de nacht van zondag op maandag en maandagochtend niet de weg op moeten gaan als dat niet nodig is. Met dat advies komt Rijkswaterstaat, nu het KNMI opnieuw met code oranje komt vanwege verwachte ijzel.
4 uur geledenSTEENWIJK (ANP) - In Steenwijk is het lichaam gevonden van de 8-jarige jongen die sinds zaterdagavond vermist was. Dat meldt de politie.
4 uur geleden