Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Piloot' Ibrahimovic draagt titel Milan op aan overleden Raiola

'Piloot' Ibrahimovic draagt titel Milan op aan overleden Raiola

REGGIO EMILIA (ANP) - Zlatan Ibrahimovic heeft de eerste landstitel van AC Milan in elf jaar opgedragen aan zijn overleden zaakwaarnemer Mino Raiola. De invloedrijke voetbalmakelaar, opgegroeid in Haarlem, overleed eind vorige maand op 54-jarige leeftijd. "Ik draag dit kampioenschap op aan Mino. Dit is de eerste prijs die ik zonder hem win", zei Ibrahimovic. "Hij was het die 2,5 jaar geleden zei dat ik moest teruggaan naar AC Milan, om de club terug te brengen naar waar die hoort. Volgens Mino was ik de enige die dat kon doen."

De 40-jarige Zweed maakte dat waar. Vooral dankzij de doelpunten van Ibrahimovic vond Milan weer de aansluiting met de top van de Serie A. Vorig seizoen moest de rood-zwarte brigade uit Milaan de landstitel aan stadgenoot Internazionale laten, maar dit seizoen werd Milan voor het eerst sinds 2011 landskampioen. "Toen ik terugkeerde, beloofde ik iedereen dat we de 'Scudetto' zouden winnen en dat Milan zou terugkeren waar het hoort: in de top. Ik heb mijn belofte waargemaakt", zei Ibrahimovic na de zege in de laatste speelronde bij Sassuolo (0-3), waarmee de ploeg van trainer Stefano Pioli de landstitel (Scudetto) binnenhaalde.

Mede vanwege blessures was de rol van Ibrahimovic op het veld dit seizoen beperkt. In 23 wedstrijden, waarvan ruim de helft als invaller, maakte hij acht doelpunten. "Dit team had een piloot nodig. Dat ben ik geworden", zei de oud-Ajacied. "Ik heb het team ervan overtuigd dat we kampioen konden worden en zelfs de coach. Als je ergens in gelooft, alles daarvoor opzij zet, hard werkt en pijn wil lijden, dan is alles mogelijk. Ik heb ervoor gezorgd dat mijn aanwezigheid iedere dag werd gevoeld. Je moet trainen op de manier zoals je ook wedstrijden wil spelen. Dat heeft deze groep voor elkaar gekregen."

Contract loopt af

Ibrahimovic kwam in 2010 naar Milaan nadat hij het plezier was kwijtgeraakt bij FC Barcelona en hielp de Italiaanse club toen ook al aan de titel. Via Paris Saint-Germain, Manchester United en Los Angeles Galaxy keerde de Zweed eind 2019 terug bij AC Milan, met als doel om de in verval geraakte topclub weer terug te brengen naar de top van de Serie A. "Dit was een heel ander project dan in het tijdperk-Berlusconi. Toen hoefde hij maar een naam te noemen en dan kwam die speler naar Milan. Nu is dat heel anders. Dit was een langetermijnproject. We moesten een sterke groep formeren en dat vergt veel opofferingen."

Het contract van de 40-jarige spits loopt af. "Ik heb hier nu alles bereikt. Of dit doorgaat, hangt af van de club en de doelstellingen."

Meer uit Voetbal

Manchester United blijft derde dankzij zege op Chelsea

LONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.

31 minuten geleden
Voetbalsters blijven koploper in kwalificatie na 1-1 in Frankrijk

AUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.

40 minuten geleden
Tottenham geeft belangrijke zege uit handen in degradatiestrijd

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.

2 uur geleden
Inter dichter bij titel door nederlaag Napoli tegen Lazio

NAPELS (ANP) - Internazionale is weer een stap dichter bij de titel in de Serie A. Concurrent en titelverdediger Napoli ging in het eigen Stadio Diego Armando Maradona met 2-0 onderuit tegen Lazio.

3 uur geleden
Bayern München officieus kampioen na nederlaag Dortmund

SINSHEIM (ANP) - Bayern München is zonder te spelen officieus kampioen van Duitsland geworden. De koploper zag nummer 2 Borussia Dortmund met 2-1 verliezen bij Hoffenheim. Bayern kan zondag thuis tegen VfB Stuttgart de titel vastleggen.

6 uur geleden
Inter nadert titel Serie A na zege op Cagliari: 3-0

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een 3-0-overwinning op het laaggeklasseerde Cagliari. De ploeg van coach Cristian Chivu kwam door de zege een stap dichter bij de titel. De voorsprong op eerste achtervolger Napoli bedraagt 12 punten.

1 dag geleden
Iraanse voetbalsters danken 'veilige haven' Australië voor asiel

SYDNEY (ANP/RTR) - Twee Iraanse voetbalsters die asiel kregen in Australië hebben in een gezamenlijke verklaring hun dankbaarheid uitgesproken voor de hulp van het land. Ze noemen Australië een "veilige haven" en spreken de wens uit een nieuw leven op te bouwen. "We zijn topsporters en het blijft onze droom om onze sportcarrière hier in Australië voort te zetten", schreven Fatemeh Pasandideh en Atefeh Ramezanisadeh.

1 dag geleden