Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pijnvrije Bertens na goed gesprek klaar voor terugkeer in Fed Cup

Pijnvrije Bertens na goed gesprek klaar voor terugkeer in Fed Cup

DEN HAAG (ANP) - Kiki Bertens staat aan de vooravond van haar rentree in het Fed Cupteam, na een absentie van bijna drie jaar. Na een goed gesprek met captain Paul Haarhuis is Bertens, die wel kampt met lichte achillespeesklachten, klaar om Oranje naar de nieuwe Fed Cup Finals te leiden.

Een dag voor de ontmoeting met Wit-Rusland greep Bertens de persconferentie aan om iets recht te zetten dat door Haarhuis eerder deze week wereldkundig werd gemaakt. De captain vertelde dat Bertens een injectie had gekregen tegen pijn in haar achillespees.

"Ik heb liever niet dat medische dingen in de media komen. Anders gaat het daar de hele tijd over. Je bespreekt het ook liever met je team", zei Bertens. "Het ging ook 'slechts' om een spuitje in mijn slijmbeurs. Maar over komend weekend geen zorgen, anders was ik hier nu niet. Ik sta pijnvrij op de baan."

Wrijving

Recent voerde de 28-jarige Bertens een "goed en noodzakelijk gesprek" met Haarhuis om weer op één lijn met elkaar te komen nadat er de voorbije jaren wat wrijving tussen de twee was ontstaan. "We hebben beiden de irritaties die er waren op tafel gelegd", aldus Bertens.

"'Wat is er nodig, wat wil je van mij en hoe wil je dat ik me opstel?' heeft Paul aan me gevraagd. Als er iets is moet je het gelijk zeggen en we moeten zorgen dat de communicatie goed is. Soms laat je dingen liggen en dan denk je: het komt wel. Maar dan komen er irritaties. In zijn enthousiasme floept hij er weleens dingen uit, zo is hij als mens. Hij werkt daaraan."

Opstelling maken eenvoudig

Met de terugkeer van Bertens was het maken van de opstelling dit keer vrij eenvoudig. "Toen de loting aan ons bekend werd gemaakt riep iedereen ook 'surprise'", aldus Bertens, die in 2017 voor het laatst heeft deelgenomen aan het landentoernooi. "De laatste jaren waren zo hectisch. Maar ik heb altijd zoveel plezier beleefd aan de weken met de meiden."

Bertens liet doorschemeren dat haar deelname aan de Fed Cup misschien niet eenmalig is. Bij winst op Wit-Rusland mag Nederland deelnemen aan de eerste editie van de Fed Cup Finals. "Als ik me fysiek goed voel dan hoop ik daar ook bij te zijn", zei de nummer 8 van de wereld. "Dat ik dan een toernooi moet afzeggen, dat is dan maar zo. Er zijn zoveel toernooien."

Na de Fed Cup wacht Bertens het toernooi van Sint-Petersburg, dat ze vorig jaar op haar naam wist te schrijven. "Een bijkomend voordeel is dat ik daar een 'bye' heb en mogelijk pas donderdag in actie hoef te komen. Ik vlieg zondag al, dus dan heb ik nog drie dagen om op hardcourt te trainen. Maar eerst weer lekker op gravel, dat was lang geleden."

Meer uit Sport

Bonus voor 116 Russische sporters die Winterspelen misten

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.

48 minuten geleden
Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

16 uur geleden
Belgische politie: 54 renners reden door rood in Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.

17 uur geleden
Tennisser Alcaraz naar laatste zestien op gravel van Monaco

MONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.

19 uur geleden
Sinner eenvoudig naar achtste finales in Monaco

MONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.

20 uur geleden
Atletiekbond maakt marathon een op zichzelf staand kampioenschap

MONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.

22 uur geleden
Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.

1 dag geleden