Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pijnvrije Bertens na goed gesprek klaar voor terugkeer in Fed Cup

Pijnvrije Bertens na goed gesprek klaar voor terugkeer in Fed Cup

DEN HAAG (ANP) - Kiki Bertens staat aan de vooravond van haar rentree in het Fed Cupteam, na een absentie van bijna drie jaar. Na een goed gesprek met captain Paul Haarhuis is Bertens, die wel kampt met lichte achillespeesklachten, klaar om Oranje naar de nieuwe Fed Cup Finals te leiden.

Een dag voor de ontmoeting met Wit-Rusland greep Bertens de persconferentie aan om iets recht te zetten dat door Haarhuis eerder deze week wereldkundig werd gemaakt. De captain vertelde dat Bertens een injectie had gekregen tegen pijn in haar achillespees.

"Ik heb liever niet dat medische dingen in de media komen. Anders gaat het daar de hele tijd over. Je bespreekt het ook liever met je team", zei Bertens. "Het ging ook 'slechts' om een spuitje in mijn slijmbeurs. Maar over komend weekend geen zorgen, anders was ik hier nu niet. Ik sta pijnvrij op de baan."

Wrijving

Recent voerde de 28-jarige Bertens een "goed en noodzakelijk gesprek" met Haarhuis om weer op één lijn met elkaar te komen nadat er de voorbije jaren wat wrijving tussen de twee was ontstaan. "We hebben beiden de irritaties die er waren op tafel gelegd", aldus Bertens.

"'Wat is er nodig, wat wil je van mij en hoe wil je dat ik me opstel?' heeft Paul aan me gevraagd. Als er iets is moet je het gelijk zeggen en we moeten zorgen dat de communicatie goed is. Soms laat je dingen liggen en dan denk je: het komt wel. Maar dan komen er irritaties. In zijn enthousiasme floept hij er weleens dingen uit, zo is hij als mens. Hij werkt daaraan."

Opstelling maken eenvoudig

Met de terugkeer van Bertens was het maken van de opstelling dit keer vrij eenvoudig. "Toen de loting aan ons bekend werd gemaakt riep iedereen ook 'surprise'", aldus Bertens, die in 2017 voor het laatst heeft deelgenomen aan het landentoernooi. "De laatste jaren waren zo hectisch. Maar ik heb altijd zoveel plezier beleefd aan de weken met de meiden."

Bertens liet doorschemeren dat haar deelname aan de Fed Cup misschien niet eenmalig is. Bij winst op Wit-Rusland mag Nederland deelnemen aan de eerste editie van de Fed Cup Finals. "Als ik me fysiek goed voel dan hoop ik daar ook bij te zijn", zei de nummer 8 van de wereld. "Dat ik dan een toernooi moet afzeggen, dat is dan maar zo. Er zijn zoveel toernooien."

Na de Fed Cup wacht Bertens het toernooi van Sint-Petersburg, dat ze vorig jaar op haar naam wist te schrijven. "Een bijkomend voordeel is dat ik daar een 'bye' heb en mogelijk pas donderdag in actie hoef te komen. Ik vlieg zondag al, dus dan heb ik nog drie dagen om op hardcourt te trainen. Maar eerst weer lekker op gravel, dat was lang geleden."

Meer uit Sport

Darter Van Duijvenbode knokt zich naar tweede ronde op WK 

LONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.

2 uur geleden
Inschrijving voor goedkope tickets LA 2028 opent op 14 januari

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.

5 uur geleden
Oud-winnaar Auger-Aliassime weer naar tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.

9 uur geleden
Veldrijder Van der Poel treft rivaal Van Aert in Antwerpen

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.

12 uur geleden
Handballers met combinatie van talenten en ervaren spelers op EK

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Staffan Olsson van de Nederlandse handballers heeft voor het EK van volgende maand een selectie samengesteld met talenten en ervaren krachten. "De combinatie van spelers die hun sporen al hebben verdiend en jonge mannen die zich willen bewijzen, maakt dit een interessante selectie", zei de Zweed.

12 uur geleden
Handbalsters Noorwegen veroveren in Rotterdam vijfde wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.

1 dag geleden
Shorttracker Knegt (36) beëindigt loopbaan

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.

1 dag geleden