Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pijnlijke uitschakeling Lamens in eerste ronde Australian Open

Pijnlijke uitschakeling Lamens in eerste ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Suzan Lamens is uitgeschakeld in de eerste ronde van de Australian Open. De beste tennisster van Nederland leed in Melbourne een pijnlijke nederlaag in drie sets (6-3 5-7 2-6) tegen de voor Oostenrijk uitkomende Russische Anastasia Potapova.

Lamens leidde met 6-3 en 5-1 en was één game verwijderd van de zege, toen Potapova aan een geweldige comeback begon. De geboren Russin vocht zich terug in de wedstrijd, won de tweede set met 7-5 en was in de beslissende derde set zelfs oppermachtig: 6-2.

De vroege uitschakeling was een bittere tegenvaller voor Lamens, die vorig jaar nog de tweede ronde haalde van het eerste grandslamtoernooi van het jaar.

Lamens domineert eerste halfuur

De 26-jarige Lamens begon aan de wedstrijd als nummer 97 van de wereld en stond tegenover de hoger ingeschaalde vriendin van Tallon Griekspoor, want Potapova bezet de 55e plaats op de WTA-ranking. Daar was weinig van te merken in het eerste halfuur, toen Lamens de rally's domineerde en liefst zes keer een break wist te forceren.

In de eerste set kwam Lamens 3-0 voor, waarna Potapova terugkwam tot 3-2. Lamens hield controle en won de set na haar derde break. In de tweede set opende Potapova met een break, maar Lamens nam daarna de partij in handen en liep uit naar 5-1. De zege was binnen handbereik, maar Potapova kende een enorme opleving. Ze brak Lamens drie keer, won zes games op rij en greep de set met 7-5.

In de beslissende derde set wist Lamens zich niet te herpakken. Potapova spreidde het spel beter in vaak lange games en drukte door. Ze treft in de tweede ronde de winnares van de partij tussen de Thaise Mananchaya Sawangkaew en de Britse Emma Raducanu.

Meer uit Sport

Alcaraz zonder setverlies naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich zondag zonder grote problemen geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De nummer 1 van de wereldranglijst was in Melbourne in drie sets (6-3 7-6 (2) 6-2) te sterk voor de Australiër Adam Walton (26). Alcaraz speelt tegen de Duitser Yannick Hanfmann om een plek in de derde ronde.

17 minuten geleden
Zverev bereikt na haperende start tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft na een aarzelende start de tweede ronde bereikt van de Australian Open. De nummer 3 van de wereld rekende in vier sets af met de Canadees Gabriel Diallo: 6-7 (1) 6-1 6-4 6-2.

4 uur geleden
Handballers verliezen op EK van Zweden ondanks sterk begin

MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handbalmannen hebben hun eerste duel op het EK verloren van Zweden. Ondanks het verlies liet de ploeg van bondscoach Staffan Olsson zich van zijn beste kant zien. Tegen de recordwinnaar van het EK en medegastland van dit toernooi werd het 36-31.

15 uur geleden
Atlete Kieft verbetert Nederlands record polsstokhoogspringen

ZOETERMEER (ANP) - Atlete Marijn Kieft heeft bij een indoorgala in Zoetermeer het Nederlands record polsstokhoogspringen verbeterd. De 19-jarige atlete van de Alphense club AAV'36 sprong over 4,60 meter en daarmee sprong ze hoger dan de 4,52 van Femke Pluim in 2021. Kieft ging ook over het Nederlands outdoorrecord heen, dat Pluim in 2015 op 4,55 zette.

16 uur geleden
Giri begint schaaktoernooi Wijk aan Zee met nederlaag

WIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri is het internationale schaaktoernooi in Wijk aan Zee begonnen met een nederlaag. De Nederlandse winnaar van 2023 verloor in de eerste ronde van de Duitser Vincent Keymer, die met wit speelde. Giri gaf op na 23 zetten.

19 uur geleden
Volledig Nederlands podium op 500 meter bij EK shorttrack

TILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.

20 uur geleden
Xandra Velzeboer grijpt goud op 1000 meter bij EK shorttrack

TILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de EK in Tilburg het goud veroverd op de 1000 meter. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg finishte voor haar zus Michelle Velzeboer, die het zilver bemachtigde. De Italiaanse Elisa Confortola pakte het brons. Selma Poutsma, de derde Nederlandse in de finale, kwam als vijfde over de finish.

20 uur geleden