Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pijn in portemonnee consument noopt Made.com tot schrappen banen

Pijn in portemonnee consument noopt Made.com tot schrappen banen

LONDEN (ANP) - De Britse onlinewinkel voor meubilair Made.com gaat banen schrappen en zet zichzelf in de etalage. De webshop, die ook actief is in Nederland, zegt veel last te hebben van de hoge inflatie en het historisch lage consumentenvertrouwen in Europa. Daarnaast ijlt de coronpandemie nog altijd na in wereldwijde vervoersketens, waardoor transportkosten voor Made.com explosief zijn gestegen.

Vanwege de verslechterde omstandigheden is Made.com al langer op zoek naar manieren om de balans te versterken. Het bedrijf ziet nu weinig kansen om dit via de beurs te doen, dus is de zoektocht naar een nieuwe eigenaar begonnen. In de komende paar weken beslist het bedrijf ook hoeveel banen worden geschrapt om kosten te besparen.

Voor heel 2022 rekent het beursgenoteerde Made.com op een aangepast operationeel verlies, dus voor rentes, belastingen en afschrijvingen, tussen de 50 en 70 miljoen pond. Daarmee valt het verlies minstens twee keer zo groot uit als het bedrijf eerder verwachtte.

De winstwaarschuwing deed Made.com tegen een achtergrond van dalende verkopen door winkeliers in het Verenigd Koninkrijk. In augustus daalde de Britse detailhandelsverkopen onverwacht hard ten opzichte van de voorgaande maand.

Meer uit Financieel

Meer capaciteit groen gas door koppeling Zeeuws en Brabants net

GRONINGEN (ANP) - Gasunie heeft de capaciteit voor groen gas vergroot met een nieuwe koppeling tussen de gasnetwerken bij Ossendrecht in Noord-Brabant en Axel in Zeeland. Noord-Brabant kan dankzij reststromen uit de landbouw veel groen gas produceren en met de nieuwe verbinding kan er meer aan het bestaande netwerk worden geleverd. Met volgende vernieuwingen wil Gasunie de capaciteit in de provincie de komende tijd verder laten groeien.

1 uur geleden
Prins Bernhard verkoopt zakelijke belangen, ook circuit Zandvoort

AMSTERDAM (ANP) - Prins Bernhard van Oranje verkoopt al zijn zakelijke belangen, onder meer die in circuit Zandvoort en vastgoed. De belangen worden verkocht aan zijn zakenpartners Menno de Jong en Coen Groeneveld. Dat meldt een woordvoerder van prins Bernhard in een verklaring.

3 uur geleden
Franse minister: natuurbrand Bordeaux klap voor lokale economie

BORDEAUX (ANP/RTR) - De grote natuurbrand nabij de Franse stad Bordeaux is een grote klap voor de lokale economie omdat bijvoorbeeld toerisme en horeca worden geraakt. Dat heeft de Franse minister van Financiƫn en Economische Zaken Roland Lescure gezegd. Hij heeft overleg gevoerd met de burgemeester van Bordeaux over de economische impact van de natuurbrand.

3 uur geleden
Vakbonden dreigen met acties beveiligers op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Vakbonden CNV en FNV dreigen met acties van beveiligers op luchthaven Schiphol. In een gezamenlijke verklaring laten de vakbonden weten te zijn "uitonderhandeld". Volgens de bonden zijn de voorstellen van de luchthaven te vaag, te traag en onvoldoende om de hoge werkdruk en gezondheidsklachten van het beveiligingspersoneel op korte termijn aan te pakken.

3 uur geleden
Wachtlijst voor stroomaansluiting bij Alliander loopt terug

ARNHEM (ANP) - Alliander, het bedrijf achter netbeheerder Liander, heeft voor het eerst zijn wachtlijst voor de stroomaansluiting van bedrijven kunnen verkleinen. Mede dankzij oplossingen voor slimmer energieverbruik konden in het eerste halfjaar 1800 bedrijven worden aangesloten. Dat meldt Alliander in zijn halfjaarverslag.

4 uur geleden
AEX opent licht hoger, Shell bij dalers door lagere olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag met winst aan de nieuwe handelsweek begonnen. De aandacht van beleggers bleef uitgaan naar het Midden-Oosten. De olieprijzen daalden flink door een gevechtspauze tussen de Verenigde Staten en Iran.

4 uur geleden
Olie- en gasprijzen flink omlaag door gevechtspauze in Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De olie- en gasprijzen zijn maandag flink gezakt nadat de Verenigde Staten hun aanvallen op Iran hebben opgeschort. Nu hopen handelaren erop dat de spanningen in het Midden-Oosten afnemen en de versperring van de Straat van Hormuz binnenkort voorbij is. Dan zouden olie- en gastankers weer normaal uit de Perzische Golf kunnen varen.

4 uur geleden