Pieterse zegeviert in ijzige wereldbekerveldrit Val di Sole
VAL DI SOLE (ANP) - Veldrijdster Puck Pieterse heeft zaterdag de wereldbekerwedstrijd van Val di Sole op haar naam geschreven. De cross werd verreden op een besneeuwd en deels zeer ijzig parcours. Favoriete Fem van Empel, de leidster in het klassement van de wereldbeker, werd na een valpartij per brancard afgevoerd. Het podium bestond volledig uit Nederlandse rensters: Ceylin del Carmen Alvarado werd tweede, Manon Bakker derde.
Pieterse (20) komt uit voor Alpecin-Deceuninck. Vorige week begon ze in Dublin ook goed aan de wereldbekerrace, maar moest ze uiteindelijk leeftijdsgenote Van Empel voor zich dulden. Pieterse won eerder dit seizoen wel de wereldbekers in Hulst en Overijse. Na de cross in Val di Sole zei ze blij te zijn dat ze "niet al te hard" was gevallen. "Vooral sommige bochten waren erg glad."
De Italiaanse Silvia Persico, ook een favoriet, kwam eveneens ten val en had wat problemen met haar ketting. Persico stevende in eigen land af op de derde plaats, maar zag Bakker in de laatste ronde aansluiten. Vlak voordat ze zouden sprinten om plek drie, ging Persico weer onderuit. Bakker mocht daarom het podium op. "Ik wist wat ik kon, maar alles zat tegen dit jaar", zei de Nederlandse. "Mooi om dit zo te doen, zeker met het WK in zicht." Alvarado, die als tweede eindigde, zei dat ze in het begin van de wedstrijd iets te veel foutjes had gemaakt.
In het klassement heeft Van Empel, die dit seizoen al zes wedstrijden om de wereldbeker won, nog altijd een grote voorsprong op Pieterse. Van Empel leidt met 330 punten, Pieterse staat tweede met 265 punten.
Over het mogelijke letsel van de onfortuinlijke Van Empel is nog niets bekend. De wielrenster, die na de jaarwisseling uitkomt voor Jumbo-Visma, ging tijdens de parcoursverkenning al onderuit. In de tweede ronde van de wedstrijd gebeurde dat opnieuw. Van Empel werd per brancard afgevoerd, ingepakt in folie tegen de kou.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - De Australiƫr Michael Matthews gaat nog zeker twee seizoenen door. De 35-jarige renner heeft zijn contract bij Team Jayco AlUla verlengd tot en met 2027, meldde de Australische WorldTour-formatie.
28 minuten geledenSEOUL (ANP/AFP) - Jannik Sinner en Carlos Alcaraz spelen in aanloop naar de Australian Open een demonstratiewedstrijd. De Italiaan en de Spanjaard nemen het op 10 januari in de buurt van Seoul in Zuid-Korea tegen elkaar op in de 'Hyundai Card Super Match'. "Voor tennisfans uit eigen land is dit de eerste kans om de twee hoogstgeplaatste spelers tegen elkaar te zien strijden", melden de organisatoren maandag.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Met de dood van Charles Coste is donderdag de oudste nog levende olympisch kampioen op 101-jarige leeftijd overleden. Dat maakte Marina Ferrari, de Franse minister van Sport, zondag bekend op X. Oud-wielrenner Coste veroverde op de Spelen van Londen 1948 het goud op de ploegenachtervolging.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars is het olympische schaatsseizoen beter dan ooit begonnen. De 23-jarige schaatser van Team Essent verbeterde zichzelf op alle drie de afstanden die hij reed en veroverde zijn eerste Nederlandse titel bij de senioren op de 1000 meter. "Het is voor nu leuk", relativeerde hij deze prestaties ook in dit seizoen.
16 uur geledenNEW YORK (ANP) - Sifan Hassan liep in New York haar slechtste marathon tot nu toe. De olympisch kampioene van Parijs eindigde in de prestigieuze hardloopklassieker als zesde in 2.24.43. Zo laag was ze nog niet geƫindigd en zo langzaam was ze nog niet geweest op de 42,195 kilometer.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam was heel blij met de kwalificatie van teamgenoot Kai Verbij voor de wereldbekerwedstrijden. De 26-jarige schaatsster koos er afgelopen seizoen voor om met coach Kosta Poltavets zonder team verder te gaan, maar kreeg in de aanloop naar het olympische seizoen in oud-wereldkampioen Verbij en Ted Dalrymple twee teamgenoten.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam is na zes Nederlandse titels op de 1000 meter op rij haar titel kwijtgeraakt, maar benadrukte na haar derde plaats op de kilometer de positieve punten. De 26-jarige schaatsster sprak na afloop wel van pijn in haar lies, maar constateerde ook enigszins tevreden dat ze haar doelen had behaald.
18 uur geleden