Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pieterse zegeviert in ijzige wereldbekerveldrit Val di Sole

Pieterse zegeviert in ijzige wereldbekerveldrit Val di Sole

VAL DI SOLE (ANP) - Veldrijdster Puck Pieterse heeft zaterdag de wereldbekerwedstrijd van Val di Sole op haar naam geschreven. De cross werd verreden op een besneeuwd en deels zeer ijzig parcours. Favoriete Fem van Empel, de leidster in het klassement van de wereldbeker, werd na een valpartij per brancard afgevoerd. Het podium bestond volledig uit Nederlandse rensters: Ceylin del Carmen Alvarado werd tweede, Manon Bakker derde.

Pieterse (20) komt uit voor Alpecin-Deceuninck. Vorige week begon ze in Dublin ook goed aan de wereldbekerrace, maar moest ze uiteindelijk leeftijdsgenote Van Empel voor zich dulden. Pieterse won eerder dit seizoen wel de wereldbekers in Hulst en Overijse. Na de cross in Val di Sole zei ze blij te zijn dat ze "niet al te hard" was gevallen. "Vooral sommige bochten waren erg glad."

De Italiaanse Silvia Persico, ook een favoriet, kwam eveneens ten val en had wat problemen met haar ketting. Persico stevende in eigen land af op de derde plaats, maar zag Bakker in de laatste ronde aansluiten. Vlak voordat ze zouden sprinten om plek drie, ging Persico weer onderuit. Bakker mocht daarom het podium op. "Ik wist wat ik kon, maar alles zat tegen dit jaar", zei de Nederlandse. "Mooi om dit zo te doen, zeker met het WK in zicht." Alvarado, die als tweede eindigde, zei dat ze in het begin van de wedstrijd iets te veel foutjes had gemaakt.

In het klassement heeft Van Empel, die dit seizoen al zes wedstrijden om de wereldbeker won, nog altijd een grote voorsprong op Pieterse. Van Empel leidt met 330 punten, Pieterse staat tweede met 265 punten.

Over het mogelijke letsel van de onfortuinlijke Van Empel is nog niets bekend. De wielrenster, die na de jaarwisseling uitkomt voor Jumbo-Visma, ging tijdens de parcoursverkenning al onderuit. In de tweede ronde van de wedstrijd gebeurde dat opnieuw. Van Empel werd per brancard afgevoerd, ingepakt in folie tegen de kou.

Meer uit Sport

Meldpunt geopend na onrust over subsidieregeling amateurvoetbal

AMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.

1 uur geleden
Vingegaard krijgt Kelderman en Lemmen mee als helpers in Giro

NESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.

1 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp simpel naar tweede ronde in Rome

ROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.

1 uur geleden
Geschokte reacties na vernieling monument wielerlegende Merckx

SINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.

2 uur geleden
Dakar Rally 2027 wordt zwaarste editie in Saudi-Arabië

PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.

22 uur geleden
Berlijn stemt unaniem in met nieuwe olympische kandidatuur

BERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.

23 uur geleden
Tennisster Sabalenka deinst niet terug voor boycot grand slams

ROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.

1 dag geleden