Pieterse zegeviert in ijzige wereldbekerveldrit Val di Sole
VAL DI SOLE (ANP) - Veldrijdster Puck Pieterse heeft zaterdag de wereldbekerwedstrijd van Val di Sole op haar naam geschreven. De cross werd verreden op een besneeuwd en deels zeer ijzig parcours. Favoriete Fem van Empel, de leidster in het klassement van de wereldbeker, werd na een valpartij per brancard afgevoerd. Het podium bestond volledig uit Nederlandse rensters: Ceylin del Carmen Alvarado werd tweede, Manon Bakker derde.
Pieterse (20) komt uit voor Alpecin-Deceuninck. Vorige week begon ze in Dublin ook goed aan de wereldbekerrace, maar moest ze uiteindelijk leeftijdsgenote Van Empel voor zich dulden. Pieterse won eerder dit seizoen wel de wereldbekers in Hulst en Overijse. Na de cross in Val di Sole zei ze blij te zijn dat ze "niet al te hard" was gevallen. "Vooral sommige bochten waren erg glad."
De Italiaanse Silvia Persico, ook een favoriet, kwam eveneens ten val en had wat problemen met haar ketting. Persico stevende in eigen land af op de derde plaats, maar zag Bakker in de laatste ronde aansluiten. Vlak voordat ze zouden sprinten om plek drie, ging Persico weer onderuit. Bakker mocht daarom het podium op. "Ik wist wat ik kon, maar alles zat tegen dit jaar", zei de Nederlandse. "Mooi om dit zo te doen, zeker met het WK in zicht." Alvarado, die als tweede eindigde, zei dat ze in het begin van de wedstrijd iets te veel foutjes had gemaakt.
In het klassement heeft Van Empel, die dit seizoen al zes wedstrijden om de wereldbeker won, nog altijd een grote voorsprong op Pieterse. Van Empel leidt met 330 punten, Pieterse staat tweede met 265 punten.
Over het mogelijke letsel van de onfortuinlijke Van Empel is nog niets bekend. De wielrenster, die na de jaarwisseling uitkomt voor Jumbo-Visma, ging tijdens de parcoursverkenning al onderuit. In de tweede ronde van de wedstrijd gebeurde dat opnieuw. Van Empel werd per brancard afgevoerd, ingepakt in folie tegen de kou.
Meer uit Sport
BRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.
4 uur geledenROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).
5 uur geledenHENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
10 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
11 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
1 dag geleden