Pieterse wint wereldbekerwedstrijd veldrijden in Maasmechelen
MAASMECHELEN (ANP) - Puck Pieterse heeft de wereldbekerwedstrijd veldrijden in het Belgische Maasmechelen op haar naam geschreven. Het was voor de 23-jarige Amersfoortse de eerste zege in de wereldbeker dit seizoen.
Nederlands kampioene Ceylin del Carmen Alvarado eindigde op tien seconden als tweede, vlak voor Amandine Fouquenet uit Frankrijk.
Ondanks een val in de eerste ronde liet Pieterse zich al snel vooraan zien, samen met Fouquenet. Pieterse zag de Française een paar keer terugkomen van een kleine achterstand, waarna Fouquenet weer terugviel door een lekke band en even later een val. Alvarado haalde zo Fouquenet in de slotfase in.
Lucinda Brand
Topfavoriete Lucinda Brand, die vorige week de eindzege in de wereldbeker veiligstelde, eindigde op de tiende plaats. De 36-jarige Nederlandse zou een zware trainingsweek achter de rug hebben met het oog op het WK van volgend weekend. Brand had met een overwinning haar landgenote Marianne Vos kunnen passeren op de eeuwige ranglijst. Beide veldrijdsters staan in totaal op 28 wereldbekerzeges.
"Het is een grote opluchting om weer in de wereldbeker te winnen", zei Pieterse, die de vorige winter geen zege wist te boeken in de reeks wedstrijden. "Mooi om vandaag eindelijk weer die 'big fish' binnen te halen. Toen ik zag dat Fouquenet lekreed, wist ik dat ik moest gaan. Het was misschien wel de enige kans om haar te lossen."
Meer uit Sport
BOLOGNA (ANP/RTR) - Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.
12 minuten geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
13 uur geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
17 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
17 uur geleden