Pieterse overtuigend naar Europese titel op de mountainbike
KRYNICA-ZDROJ (ANP) - Puck Pieterse heeft op overtuigende wijze de Europese titel in het mountainbiken veroverd. De cross-country-wedstrijd vond plaats in de Poolse stad Krynica-Zdroj als onderdeel van de Europese Spelen.
De 21-jarige Pieterse ging er na een val in de openingsfase al in de tweede ronde vandoor en werd door de concurrentie nooit meer teruggezien. De Oostenrijkse Mona Mitterwallner pakte het zilver, voor de Zwitserse Sina Frei. Viervoudig wereldkampioene Pauline Ferrand-Prévot uit Frankrijk kwam er, mede door pech, niet aan te pas. In augustus verdedigt zij haar titel tijdens de WK voor alle fietsdisciplines in en rond het Schotse Glasgow.
Twee andere Nederlandse vrouwen eindigden ook in de top 10. Anne Terpstra, in 2020 en 2021 goed voor zilver, finishte als zesde. Fem van Empel, de wereldkampioene in het veldrijden, werd tiende. Pieterse is de eerste Nederlandse die zich Europees kampioene mountainbike mag noemen.
Afzien
Het was afzien geweest, erkende Pieterse. "Maar dat is het allemaal waard als je zo over de finish kunt komen." Alleen Mitterwallner kwam in de slotronde nog enigszins in de buurt van de uitbollende winnares en passeerde de finish een kleine halve minuut na Pieterse. "Mijn tactiek was om wat langer te wachten, maar ik voelde me zo goed dat ik gelijk maar in de aanval ben gegaan. Het heeft zich uitbetaald, dat is mooi."
Pieterse, in het veldrijden al een wereldtopper, maakt dit jaar ook op de mountainbike indruk. Zo won de Amersfoortse bij haar debuut in de wereldbeker in mei meteen in Nove Mesto en was ze vorige week ook de sterkste in de wereldbekerwedstrijd van het Oostenrijkse Leogang. Pieterse wil volgend jaar op de Olympische Spelen van Parijs een gooi doen naar het goud op de mountainbike.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Een geboren Cubaan heeft een sleutelpositie gekregen bij de Nederlandse handballers op het EK handbal. Reinier Taboada, sinds september speelgerechtigd voor Oranje, krijgt de positie centraal in de verdediging.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Handballer Luc Steins kan zich geen slecht EK permitteren. Als hij zijn olympische droom wil verwezenlijken, zijn overwinningen noodzakelijk op de Europese eindronde. Die begint voor Oranje zaterdag met een wedstrijd tegen Zweden.
2 uur geledenRABAT (ANP) - Marokkaans international Achraf Hakimi noemt zijn doelman Yassine Bounou 'de beste keeper van de wereld' als het om penalty's gaat. Dat zei de verdediger van Marokko na afloop van de gewonnen strafschoppenserie tegen Nigeria tegen Ziggo Sport. Marokko won de reeks met 4-2 en gaat naar de finale van de Afrika Cup. Daarin treft Marokko zondag Senegal.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft Ajax kansloos gelaten in de achtste finale van de KNVB-beker. De club uit Alkmaar schaarde zich met een zege van 6-0 voor eigen publiek bij de laatste acht van het toernooi.
15 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Amateurtennisser Jordan Smith heeft in het nieuwe showformat One Point Slam afgerekend met onder anderen Jannik Sinner en 1 miljoen Australische dollar (570.000 euro) gewonnen. Bij het toernooi in Melbourne, in aanloop naar de Australian Open, besliste één punt wie de partij won en zich daarmee plaatste voor de volgende ronde. De Australiër Smith klopte in de finale de Taiwanese Joanna Garland, de nummer 117 van de wereld bij de vrouwen.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/RTR/BELGA) - Ongeveer een derde van de tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028 moet onder de 100 dollar (86 euro) gaan kosten. Minstens 1 miljoen kaarten komen zelfs voor 24 euro beschikbaar, heeft Casey Wasserman, voorzitter van het organisatiecomité, beloofd.
1 dag geledenBAD GASTEIN (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker (28) is bij de wereldbekerwedstrijd in Bad Gastein als tweede geëindigd op het onderdeel parallelslalom. Dekker hoefde alleen de Italiaanse Lucia Dalmasso voor zich te dulden. De Poolse Aleksandra Krol-Walas eindigde als derde.
1 dag geleden