Pieterse kan zege in sprint tegen Vollering nog niet bevatten
LUIK (ANP) - Puck Pieterse kon het kort na haar zege in de vierde etappe in de Tour de France Femmes in Luik nog even niet bevatten dat ze had gewonnen. "Het is ongelofelijk. Ik had echt supergoede benen en voelde ze vandaag helemaal niet. Dat ik hier de zege kon pakken in een sprint tegen Demi is een droom die uitkomt", zei ze over haar spannende sprint tegen geletruidraagster Demi Vollering in het flashinterview.
Pieterse reed de finale van de lastige rit die ging over de parcoursen van de Amstel Gold Race en Luik-Bastenaken-Luik met Vollering en de Poolse Katarzyna Niewiadoma. "Ik wist dat zij reden voor het algemeen klassement en ik ben hier alleen voor de etappes. Dus ik kon een beetje pokeren."
Niewiadoma begon de sprint, maar Pieterse bleef heel rustig. "Toen 'Kasia' aanviel, hield ik mijn 'pokerface' en volgde Demi. Daarna ging ik denk ik nog best vroeg, maar ik ben hier nog niet eerder geweest, dus ik kende de finish niet", zei ze over de aankomst van de klassieker Luik-Bastenaken-Luik.
Ruim twee weken geleden streed Pieterse op de Olympische Spelen van Parijs nog om de medailles in de mountainbikewedstrijd. Door een late lekke band moest ze genoegen nemen met de vierde plaats. "Ik heb daar zo hard voor gewerkt. Als je daar goede benen voor hebt, dan heb je hier ook goede benen."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
14 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
1 dag geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
1 dag geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
1 dag geleden