Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pieterse kan zege in sprint tegen Vollering nog niet bevatten

Pieterse kan zege in sprint tegen Vollering nog niet bevatten

LUIK (ANP) - Puck Pieterse kon het kort na haar zege in de vierde etappe in de Tour de France Femmes in Luik nog even niet bevatten dat ze had gewonnen. "Het is ongelofelijk. Ik had echt supergoede benen en voelde ze vandaag helemaal niet. Dat ik hier de zege kon pakken in een sprint tegen Demi is een droom die uitkomt", zei ze over haar spannende sprint tegen geletruidraagster Demi Vollering in het flashinterview.

Pieterse reed de finale van de lastige rit die ging over de parcoursen van de Amstel Gold Race en Luik-Bastenaken-Luik met Vollering en de Poolse Katarzyna Niewiadoma. "Ik wist dat zij reden voor het algemeen klassement en ik ben hier alleen voor de etappes. Dus ik kon een beetje pokeren."

Niewiadoma begon de sprint, maar Pieterse bleef heel rustig. "Toen 'Kasia' aanviel, hield ik mijn 'pokerface' en volgde Demi. Daarna ging ik denk ik nog best vroeg, maar ik ben hier nog niet eerder geweest, dus ik kende de finish niet", zei ze over de aankomst van de klassieker Luik-Bastenaken-Luik.

Ruim twee weken geleden streed Pieterse op de Olympische Spelen van Parijs nog om de medailles in de mountainbikewedstrijd. Door een late lekke band moest ze genoegen nemen met de vierde plaats. "Ik heb daar zo hard voor gewerkt. Als je daar goede benen voor hebt, dan heb je hier ook goede benen."

Meer uit Sport

Thialf prijst zichzelf aan voor olympisch schaatstoernooi in 2030

ARNHEM (ANP) - Nederland stelt alles in het werk om Thialf aan te prijzen als locatie voor de Olympische Winterspelen van 2030. De Winterspelen vinden over vier jaar plaats in de Franse Alpen, waar geen geschikt ijsstadion aanwezig is. Het ijsstadion in Heerenveen wordt gezien als één van de twee locaties waar over vier jaar het schaatstoernooi kan worden gehouden. Verschillende betrokken Nederlandse partijen zullen de Franse organisatoren deze week informatie overhandigen waarmee ze hopen af te dwingen dat de keuze op Thialf valt.

10 uur geleden
Van de Wouw vroeg uitgeschakeld op sprint bij EK baanwielrennen

KONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya verrassend vroeg uitgeschakeld in het sprinttoernooi. De wereldkampioene op dit onderdeel bleek in de kwartfinales niet opgewassen tegen de Duitse Lea Sophie Friedrich. Van de Wouw verloor beide heats.

11 uur geleden
Wielrenner Pidcock keert terug in Tour de France

ZÜRICH (ANP) - De Britse wielrenner Tom Pidcock (26) gaat in juli van start in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Pinarello Q36.5 bekendgemaakt. Pidcock is de grote blikvanger van de relatief jonge ploeg, die deze zomer zijn Tourdebuut maakt. Vorig seizoen reed Pidcock de rondes van Italië en Spanje voor Pinarello Q36.5. In de Vuelta werd hij derde in het eindklassement.

12 uur geleden
Russell negeert bookmakers en tipt Verstappen als titelfavoriet

BRACKLEY (ANP) - De bookmakers tippen George Russell voor de titel in de Formule 1 dit jaar, maar de coureur van Mercedes wijst toch vooral naar Max Verstappen als belangrijkste gegadigde. "We weten dat Red Bull altijd een geweldige auto heeft en we weten natuurlijk hoe goed Max is. Ik denk dat hij dit jaar zeker mee zal strijden om de titel", zei Russell bij de officiële presentatie van de W17, de Mercedes-auto waarin Russell en teamgenoot Kimi Antonelli dit jaar rijden.

14 uur geleden
Australian Open-winnaar Alcaraz te moe voor toernooi in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz (22) reist niet naar Rotterdam af om zijn titel op de ABN AMRO Open te verdedigen. De Spaanse tennisser, die zondag de Australian Open won, is volgens de organisatie van het toernooi te vermoeid na het toernooi in Melbourne.

15 uur geleden
Tennisster Lamens verdwijnt uit top honderd wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is uit de top honderd van de wereldranglijst verdwenen. Daarmee staat er nu geen Nederlandse speelster bij de beste honderd van de wereld. Lamens zakte acht plaatsen en neemt op de nieuwste ranking de 105e plaats in.

15 uur geleden
Waterpolosters ondanks verlies tegen Spanje naar halve finale EK

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.

1 dag geleden